Adjika s česnekem a paprikou. Recept s fotografií

Složení:
1. Rajčata - 2 kg,
2. Bulharský červený pepř - 2 kg,
3. Hot chilli / hořká paprika - 0,5 kg,


4. Česnek - 0,5 kg,
5. Cukr - 1 sklenice nebo 200 g,
6. Sůl - 1 sklenice nebo 200 g,
7. Ocet 8-9% - sklenice nebo 200 g.

Adjika s česnekem

Toto je recept na docela pikantní adjiku. Pro ty, kteří nemají rádi příliš horké koření a omáčky, je lepší snížit množství feferonky a česneku 2-3krát, stačí 150-200 gramů obou. Zaměřte se na svůj vkus.
Umyjte rajčata a nakrájejte je na kousky, aby se vešly do mlýnku na maso. Oloupejte papriky a feferonky ze semen a nohou a také nakrájejte.

Adjika s česnekem

Oloupejte česnek a mletý spolu s rajčaty a pepřem.

Adjika s česnekem

V oddělené misce smíchejte sůl, cukr a ocet a míchejte, dokud se cukr a sůl úplně nerozpustí. Poté smíchejte všechny ingredience, důkladně promíchejte a nechte 10–15 minut mírně vařit na mírném ohni. Uspořádejte ještě horkou adjiku ve sterilizovaných nádobách a srolovat.
Pokud máte dostatek místa v lednici, můžete v ní uložit adjiku. V tomto případě se adzhika nevaří, nýbrž se jednoduše smíchá po smíchání všech přísad ve sklenicích a vložení do chladničky. V tomto stavu může být skladován po dlouhou dobu a zachovává neobvyklou čerstvou chuť rajčat a paprik..

Adjika s česnekem


Adjika se podává s pokrmy jakéhokoli druhu masa a ryb. A trochu adjika před večeří zlepší vaši chuť k jídlu. Lidé s onemocněním gastrointestinálního traktu by si měli na takové kořeněné pokrmy dávat pozor a nespotřebovávat je velkého množství najednou..

Adjika s česnekem

recept poskytl OksanaYevgenyevna


Podívejte se na podobné recepty

» » Adjika s česnekem a paprikou. Recept s fotografií