Velmi chutný recept na postupné vaření s fotografií z korejského bílého zelí ve sklenicích na zimu

bílé zelí v korejském stylu

Popis

Bílé zelí v korejštině na zimu - snadno připravitelný a velmi bohatý salát bohatý na vitamíny, který najde své obdivovatele mezi milovníky absolutně jakéhokoli věku. Je velmi snadné připravit tento předkrm svými vlastními rukama a tento úkol zvládne i hostitelka, která začíná svou kulinářskou cestou. Při vaření nejsou potíže: všechny výrobky jsou komerčně dostupné a velmi známé a většinu z nich používáme v našich kuchyních každý den.

V době, kdy je velmi snadné získat informace, ženy v domácnosti také používají internet k nalezení odpovědí na své otázky a k nalezení mnoha různých možností vaření pokrmů v jeho obrovském rozpětí. Korejské zelí se často nabízí k vaření v kouscích as řepou. Ale abych byl upřímný, takové zelí se neliší od zelí, na které jsme zvyklí, zvané „slupka“. Je to jen trochu ostřejší chuť.

Často také existují různé recepty, ve kterých proces vaření zelí v Korejštině na zimu zahrnuje sterilizaci.. Ani jeden, ani druhý není v našem receptu. Můžete dokonce říci, že je to poněkud klasické..

Chuť korejského zelí je velmi jemná a kořenitá současně a zůstává stejná po celou dobu skladování. V takovém svačině jsou zachovány všechny užitečné minerály a stopové prvky, které se nacházejí v zelí. Ve velkém množství zůstává vlákno v tomto hotovém výrobku nezměněno, což má velmi příznivý účinek na práci těla a aktivně přispívá k rozvoji imunity.. To je možné díky skutečnosti, že produkt nepodstoupil agresivní tepelné ošetření..

Na základě doporučení navrhovaného receptu na vaření zelí v korejštině (s fotografiemi krok za krokem a podrobným popisem všech akcí) ho můžete snadno vařit doma svými vlastními rukama a udržet jej ve stejné podobě na zimu ve sklenicích. 

Ingredience

 • Bílé zelí 1,5 kg
 • Mletý černý pepř podle chuti
 • Mleté koření podle chuti
 • Kopr 1 lžička.
 • Semena koriandru 1 lžička.
 • Ocet 30 ml
 • Granulovaný cukr 1 lžíce. l.
 • Stolní sůl 1 lžíce l.
 • Rostlinný olej 30 ml
 • Voda 1 l
 • Brusinky podle chuti

Kroky

 1. Chcete-li vyrobit korejské zelí na zimu, vezměte si hlavu šťavnaté bílé zelí. Opláchněte je tekoucí vodou a odstraňte vrchní listy, pokud vykazují známky poškození nebo jsou mírně spásány. Odřízněte stonek a zelí na polovinu.

  bílé zelí

 2. Sekejte ostrým dlouhým nožem nebo speciální struhadlo. Můžete se uchýlit k pomoci zpracovatele potravin, pokud má jednotka v arzenálu takovou funkci nebo zvláštní příslušenství pro broušení. Zelí vložte do čistého suchého hrnce nebo kbelíku. Před solením a konzervací nádobí opláchněte jedlou sodu a důkladně opláchněte tekoucí vodou.

  nasekejte hlavu zelí

 3. V oddělené kovové misce smíchejte sůl a granulovaný cukr a poté rozpusťte ve vodě. Po úplném rozpuštění objemových složek nalijte do solanky rostlinný olej bez zápachu. Znovu zamíchejte a poté přidejte sušená semínka kopru a koriandru. Marinádu vařte na mírném ohni a minutu vařte za stálého míchání. Nezapomínejte na tuto radu, protože olejový film na povrchu solanky zabraňuje normálnímu úniku vzduchu.. Hromadí se a exploduje, proto koření, jako nejlehčí komponenty, vyskočí z pánve, když se v něm zahřívá kapalina..

  příprava marinády

 4. Nalijte vařící marinádu na zelí v hrnci a přidejte ocet, brusinky a dobře promíchejte. Nyní zakryjte zelí talířem, jak je znázorněno na fotografii. Položte náklad na vrchol. Místo talíře můžete použít víko menšího hrnce a otočit ho vzhůru nohama. Jakýkoli těžký předmět, který neabsorbuje vodu, může působit jako náklad. Víko i náklad musí být čisté. V této poloze by mělo být zelí přesně 24 hodin.

  nalijeme zelí

 5. Po uplynutí této doby přeneste korejské zelí do čistých a předsterilizovaných nádob a poté naplňte marinádou a srolovat s připravenými sterilními víčky.. Ujistěte se, že jste oba plechovky i víčka omyli jedlou sodu, a poté je důkladně opláchněte velkým množstvím vody. Pohárky napařte nejméně po dobu pěti minut a víčka vařte po dobu tří minut. Před ponořením do vroucí vody odstraňte pryžová těsnění z víček a po vychladnutí víček na pokojovou teplotu je vraťte na původní místo..

  dát do sklenic

 6. Uložte tuto úžasně aromatickou a chutnou kapustu vařenou s korejským kořením v chladné místnosti s konstantní teplotou a vlhkostí. Neskladovanou nádobu skladujte v chladničce pod nylonovým víkem. Podávejte takové prázdné, ozdobené jemně nasekanými bylinkami. Zelí v korejském stylu je vynikajícím občerstvením pro maso a masová jídla, stejně jako doplněk výživy v rychlých dnech..

  zelí na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Velmi chutný recept na postupné vaření s fotografií z korejského bílého zelí ve sklenicích na zimu