Broskvový kompot na zimu - jednoduchý recept s fotografií celého ovoce se semeny

broskvový kompot na zimu

Popis

Broskvový kompot na zimu Je to velmi chutný a delikátní nápoj, který dokáže dobýt každého, kdo ho chutná. Takovou mňam si můžete snadno uvařit sami doma, a to, co pro to musíte udělat, se dozvíte z našeho receptu.

Obsah kalorií v tomto jednoduchém, ale chutném nápoji je sedmdesát pět kcal na sto gramů produktu. To znamená, že si můžete dovolit mít několik šálků této pochoutky, i když pečlivě sledujete svou postavu a počítáte kalorie. S takovým nápojem by však měli být opatrní lidé, kteří mají diabetes mellitus nebo nesnášenlivost na jakoukoli složku..

I přes tepelné zpracování je v broskvovém kompotu zachován určitý podíl vitamínů a mikroelementů, díky čemuž budete mít v zimě po ruce vlastní chutný zdroj užitečných prvků..

Je velmi snadné vyrobit kompot z celých broskví se semeny doma, k tomu je třeba shromáždit potřebné množství ovoce, přidělit ne více než hodinu volného času a také otevřít tento postupný recept s fotografickými tipy, s nimiž nemůžete dělat chyby v procesu vaření a vyrobit vynikající broskvový kompot na zimu.

Ingredience

 • Broskve 1 kg
 • Granulovaný cukr 250 g
 • Voda 2-2,5 l

Kroky

 1. Připravte jeden kilogram čerstvých zralých broskví jejich důkladným opláchnutím tekoucí vodou. V tomto případě je žádoucí, aby plody nebyly přezrálé, protože se mohou během přípravy kompotu proměnit v kaši.. Také se ujistěte, že broskve jsou zralé, jinak se váš kompot ukáže jako kyselý. Poté sterilizujte sklenice a vložte do nich celé ovoce.

  produkty pro kompot

 2. Poté položte na sporák hrnec vody. Když se kapalina vaří, musíte opatrně vyjmout nádobu z trouby a nalít vroucí vodou na láhev broskví tak, aby voda téměř dosáhla vrcholu nádoby. Nasaďte víko na láhev a nechte broskve strmých patnáct minut.

  broskvová voda

 3. Vezměte speciální víko s širokými otvory a použijte k vypuštění vody z láhve zpět do hrnce. Kapalina se znovu uvede do varu, přidá se cukr a míchá se voda, aby se rozpustily krystaly cukru.

  výroba sirupu

 4. Poté, co voda vaří asi tři minuty, nalijte ji zpět do láhve a srolovat ji víčkem. V noci byste měli nechat broskvový kompot vychladnout pod teplou přikrývkou, otočit láhev vzhůru nohama a ráno bude připraven skvělý nápoj na zimu. Užijte si to s radostí!

  broskvový kompot připraven


Podívejte se na podobné recepty

» » Broskvový kompot na zimu - jednoduchý recept s fotografií celého ovoce se semeny