Zpracování hroznů

Hrozny jsou oblíbenou pochoutkou mnoha lidí. Zahradníci často pěstují tuto rostlinu na svých pozemcích, aby si na podzim mohli vychutnat příjemnou chuť aromatických bobulí. Stejně jako jiné kultury však vyžaduje náležitou péči. Spočívá nejen ve správné výsadbě, utváření a vázání, ale také je velmi důležitá ochrana hroznů před chorobami a škůdci. Ošetřená rostlina odolá celé řadě chorob a hmyzu, které ji mohou poškodit.

Zpracování hroznů na jaře před chorobami a škůdci

Hlavním účelem zpracování rostlin je zabránit výskytu chorob a odpuzovat hmyzí škůdce. Nemoci mohou být způsobeny bakteriemi nebo houbami. Postřik hroznů pomůže zabránit vývoji infekcí a poškození keřů v budoucnosti..

Každý ví, že je snazší zabránit jakýmkoli problémům, než se vypořádat s následky později. Aby rostlina rostla zdravě a dobře nesla ovoce, existuje zvláštní režim pro ošetření hroznů z chorob a škůdců. Dodržováním stanoveného plánu mohou zahradníci chránit svá oddělení před škodlivými vlivy a těšit se z dobrých výnosů..

Ne všichni zahradníci přesně vědí, kdy provést ošetření, a proto stříkají keře ihned po jejich otevření. Primární zpracování hroznů na jaře se provádí v prvních týdnech dubna. Hlavním lékem je fungicid, který je velmi účinný při ničení plísňových infekcí. Ošetření hroznů z nemocí se provádí velmi pečlivě, protože po zimování by mohly zůstat patogenní patogeny. Půda kolem plodiny je také ošetřena, protože může obsahovat spory.

Podruhé je zpracování hroznů na jaře prováděno ve druhé polovině dubna, kdy se hmyz probudí z hibernace. Pokud vám chybí okamžik a nestříkáte keře včas, hmyz může poškodit kvetoucí pupeny, což bude mít přímý vliv na zdraví rostliny a kvalitu plodiny. V tomto případě se používají speciální přípravky proti hroznovým chorobám - insekticidy. Pokud byla rostlina silně infikována, musí být ošetření opakováno po 10 dnech..

Po rozkvětu rostliny se provede konečné zpracování hroznů. K tomu se používá směs fungicidů a insekticidů. Pro dosažení optimálních výsledků byste měli přísně dodržovat plán..

jak zpracovat hrozny

Jak zacházet s hrozny z nemocí

Nejvhodnější doba pro postřik je zatažené počasí a žádný vítr, protože na listech zůstávají popáleniny po vystavení světelným paprskům slunce. Každý dobrý zahradník se připravuje na jaro předem. Hlavním účelem přípravy je volba způsobu zpracování hroznů.

Stříkací produkty se dělí na několik typů:

  • biologický. Tyto léky se liší od ostatních v tom, že je lze zpracovat bez ohledu na čas. Patří sem kmeny bakterií, které mohou úspěšně bojovat s chorobami různých druhů a hmyzu;
  • chemikálie. V dnešní době existuje obrovské množství chemikálií. Nejúčinnější z nich jsou: měď a železo vitriol, směs Bordeaux, močovina a mnohem více;
  • lidová léčiva se již řadu let úspěšně používají k postřikování nejen vinic, ale i dalších obyvatel zahrady. Jednoduchost při přípravě odvarů vůbec nenaznačuje jejich neúčinnost. Tyto metody pomohou nejen léčit rostlinu. Ale také, aby se zabránilo jeho re-infekce.

Přidat komentář


Podívejte se na podobné recepty

» » Zpracování hroznů