Viburnum kompot

Letos byl podzim teplý a hrozny na mých hroznech visely velmi dlouho. Do této doby se kalina dozrála. Jakmile udeřil první mráz, odřízl jsem všechny hrozny a odřízl první dávku kalina. Aby tyto produkty nezmizely, rozhodl jsem se z nich připravit zdravý a chutný nápoj. Kalina a hroznový kompot nyní potěší mě a moji rodinu.

Každý člen rodiny přináší brýle a já je plním na vrchol s takovým kompotem. Pokud si přejete, můžete přidat trochu více cukru, protože kalina má nějakou hořkost. Tato hořkost však nebude tak výrazná, protože kompot stále obsahuje sladké hrozny, které mají jasnou a nezapomenutelnou chuť. Například mohu někdy dát méně cukru, protože příjemná svíravost je podle mého vkusu. Ukázalo se, že je velmi chutné a kompot z hroznů a švestek na zimu, které lze připravit podle našeho receptu.


Ingredience
Povinné složky:

- 200 gramů hroznů-
- 150 gramů kalina-
- 300 gramů granulovaného cukru-
- 2,5 litru vody.Hodit cedník
Aby bylo možné vařit kompot, je třeba připravit bobule. Odstraňuji hrozny z větví a nechávám jen bobule. Vyřídím je a ponechám pouze vhodné a vhodné ovoce. Hrozny umývám přes síto. Potom nechám síto s hrozny nechat chvíli odtéct.Přidat kalina
Totéž dělám s bobulemi z kalina. Oddělil jsem je od větví, opláchl a dal je do hluboké misky k hroznu.


Přidat vodu
Naplním všechny bobule vodou.


Přidejte cukr
Naliju veškerý granulovaný cukr a kompot nejprve zahřeji na vysokou teplotu.


Vaření kompot
Když se kompot vaří, přišroubuji napájení a vařím 20 minut, dokud nápoj nezbarví růžovou barvu a nezíská krásný stín.


Nalijte do sklenic
Naliju horký kompot do sklenic. Vložil jsem bobule do sklenice a naplnil ji výsledným ovocným nápojem. V zimě půjde všechno do budoucnosti.


Pečetíme banky
Uzavírám víčka úplně a dejte je pod přikrývku, aby vychladla. Když kompot z kalina a hroznů ochlazuje a vyluhuje, jeho barva se stává ještě jasnější.


Viburnum kompot recept
Co by mohlo být lepší domácí kompoty, a ještě více, pokud jsou vyrobeny z nejzdravějších bobulí.

Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Viburnum kompot