Kompas ranetki: nejlepší recepty, fotografie

Ranetki kompot Je to nápoj, který svou chutí dobije každého labužníka. Vyznačuje se něžností a bohatostí. Pokud máte to štěstí, že získáte pár kilogramů těchto skvělých plodů, použijte naše recepty..

Compot Ranetki: nejlepší fotografické recepty.

Ranetki kompot na zimu: užitečné tipy
1. Před přípravou nápoje musíte ovoce pečlivě třídit. Pokud je na povrchu alespoň jedna velká vada, musíte se ovoce okamžitě zbavit, jinak bude chuť obrobku pokazena.
2. Jablka vypadají krásněji s větvičkami, ale často způsobují rychlé poškození ochrany.
3. Ovoce důkladně omyjte a po opláchnutí nechte důkladně zaschnout..
4. Aby byla zachována celistvost ovoce, musí být každá z nich nařezána na základně. Tento postup je problematický, ale velmi účinný.
5. Nádoby pro uchovávání by měly být sterilizovány. K utěsnění použijte kovová víčka.

Compot Ranetki: nejlepší fotografické recepty.

Připravte se a jablko kompot na zimu. V zimě zima bude příjemné užít si to.

Ranetki kompot pro 3 litrové nádoby


Složení zahrnuje:
- 1 g kyseliny citronové
- tři litry vody
- 1 g vanilinu
- granulovaný cukr, jablka - podle? Kg
Kroky vaření:
Opláchněte jablka, odtrhněte stonky a propíchněte párátkem na základně. Po zaschnutí ovoce rozdělte do sterilizovaných nádob. Vařící voda: rozpusťte v ní granulovaný cukr, přidejte kyselinu citronovou s vanilkou, míchejte a pokračujte ve varu po dobu tří minut. Nalijte ovoce, pevně utěsněte, nasaďte na víčka. Zabalte kontejnery, nechte stát asi den. Po ochlazení úplně přeneste do úložiště.

Compot Ranetki: nejlepší fotografické recepty.

Zvažte a jak vařit jablko kompot.

Ranetki kompot recept


Požadované produkty:
- dva litry čisté vody
- půl anýzu
- luskový hrášek - pár kousků
- krystalový cukr -? Kg
- kousek skořice
- jablka - 1 kg
Jak vařit:
Jablka rozdělte, ořízněte ocasy a pomocí párátka proveďte několik proražení v základní oblasti. Složte koření do látkového sáčku. Pokud není po ruce, použijte běžný gázový hadřík. Ovoce umístěte do vícesložkové nádoby, zakryjte cukrem. Doplňte trochou vroucí vody a ponořte pytel na koření. Uzavřete víko sporáku, nasaďte program "Dušené maso", označte 20 minut a teprve poté víko zvedněte. Otevřete jej jen na chvíli, vyjměte sáček, vložte ovoce do sklenic, srolovejte je.

Compot Ranetki: nejlepší fotografické recepty.

Oceníte původní chuť džem z ranetki.

Ranetki kompot na zimu: recepty


Variace s cuketou a rakytníkem
Budete potřebovat:
- 1 g "citron"
- cuketa - 0,9 kg
- rajská jablka - 0,4 kg
- granulovaný cukr - 0,3 kg
- jeden a půl litru vody
Kroky vaření:
Třídit, umývat ovoce a rakytníku. Odtrhněte větve z jablek a propíchněte je na základně špičatým zápasem. Oloupejte cuketu, vystřihněte semínka. Odřízněte malý kus o hmotnosti 100 g, nasekejte na malé kostky. Zapálte sklenici, vložte do ní bobule s jablky, kostky squashu. Uvařte trochu vody, zředěný granulovaný cukr, smíchejte s kyselinou citronovou, vařte jen minutu. Distribuujte sirup do sklenic, pečeť.

Compot Ranetki: nejlepší fotografické recepty.

Cook a jablko kompot na zimu.

Ranetka a ostružinový kompot


Složení:

- dva litry vody
- chokeberry - 0,2 kilogramu
- rajská jablka - 1,1 kg
- granulovaný cukr - asi 1 kg
Jemnosti vaření:
Omyjte ovoce, nechte vypustit, propíchněte základnu. Omyjte jeřáb, ponořte ho do vroucí vody a blanch po dobu tří minut. Na dno ošetřených nádob nalijeme bobule, rozložíme jablka. Připravte sladký sirup a nalijte na směs ovoce a bobulovin. Sbalte uzávěry.

Compot Ranetki: nejlepší fotografické recepty.

Připravte se a ranetka jam.

Jednoduchý ranetki kompot


Nádobu dejte na sterilizaci, opatrně rozdělte 1 kg ovoce. Chcete-li připravit drink, musíte vzít ovoce, které se podařilo lehnout alespoň měsíc. Nemusíte je řezat, úplně se vejdou do sklenice. Naplňte připravenou nádobu 1/3 ovocem, zbytek prostoru vyplňte vroucí vodou. Nechte vodu mírně vychladnout a poté ji vypusťte zpět do pánve. Nechte tekutinu opět vařit, přidejte cukr. Nenechávejte sirup vychladnout, ale ihned jej nalijte do sklenic a ihned je zašroubujte víčky.
Jak se vám líbí hruškový kompot na zimu?
A další možnost vaření:
Složení:
- jablka nebe - půl kilogramu
- dva litry vody
- krystalový cukr - ? Kg
Jak vařit:
Omyjte ovoce, odstřihněte všechna nevzhledná místa. Každé ovoce nakrájejte na 2 části, vyjměte a zlikvidujte střed. Naplňte pánev vodou, přidejte krystalovaný cukr (150 g na dva litry kapaliny), vařte a čas od času promíchejte. Jablka dejte do sirupu, několik minut vařte, vyjměte z plotýnky, zavřete těžkým víčkem. Trvejte na tom, aby byl nápoj několik minut, a poté ho rozložte do nádoby pro švy a připravte jej na zimní skladování.

Compot Ranetki: nejlepší fotografické recepty.

Připravte se a kompot z jablek a švestek.
Ranetki kompot na zimu bez sterilizace
Požadované komponenty:
- 2,1 litru vody
- 1 kg jablek z nebe
- krystalový cukr -? Kg
- pepř, skořice, anýz
Vařte vodu, nalijte ji do nádoby pro více vrstev, posypte cukrem, přidejte vroucí vodu. Přidejte koření do nádoby. K tomu je vhodné vložit je do látkového sáčku. Nastavte režim "dušené maso", chvíli vařte. Po 0,25 hodinách zařízení vypněte, ale neotevírejte jej ani další půl hodiny.

Compot Ranetki: nejlepší fotografické recepty.

Cook a třešňový kompot na zimu.
Variace se švestkami
Složení:
- jablka, švestky po 0,3 kg
- tři litry vody
- granulovaný cukr - 0,75 kg
Před sterilizací víček nádobky před sterilizujte. Omyjte ovocné ovoce a zlikvidujte veškeré neproduktivní ovoce. Rozdělte švestku na klíny, odstraňte jádra. Nakrájejte jablka na kousky. Jsou však samy o sobě malé, takže je můžete nechat jako celek. Vařte vodu, smíchejte s granulovaným cukrem, vařte 15 minut. Pokud si jen chcete dát nápoj ke stolu, pak jej smíchejte s cukrem a nalijte do sklenic. Pokud ji plánujete připravit na zimu, použijte připravené nádoby na rozlití, které jsou pak utěsněny víky a uspořádány do sklepa pro dlouhodobé skladování.

Compot Ranetki: nejlepší fotografické recepty.

Naučte se a variace dušené ovoce v pomalém hrnci - nejlepší recepty.
Další možnost s chokeberry
Složení:
- litru filtrované vody
- rajská jablka, cukr - každý 0,6 kg
- chokeberry - 90 g
Jak to udělat:
Zpracujte nádoby s víky. Důkladně omyjte potřebné bobule, odstraňte ty, které mají vady a shnilé části. Blanch černý chokeberry: místo na sítu a ponořte do vroucí vody na pár minut. Vložte vše do kontejneru, srolovat. Vařit vodu, kombinovat s cukrem. Nalijte obsah připraveného sirupu, zašroubujte uzávěry. Rozložte na víčka, chlazte tak, jak je, a poté přeneste na vhodné místo.
Kompost Ranetki bez sterilizace
Složení:
- cukr s jablky - každý po 0,3 kg
Nalijte vodu do malé nádoby a nechte ji vařit. Opláchněte jablka a odřízněte zkažené oblasti. Pro krásu můžete nechat ohony. Naplňte horké sterilizované nádoby roztříděným ovocem, jedna třetina plná. Naplňte nádoby vroucí vodou až po krk, nechte jej vařit asi 15 minut. Nalijte tekutinu zpět do pánve. U třílitrové nádoby budete potřebovat asi 1 šálek granulovaného cukru. Výsledný sirup rozložte do sklenic, srolovat.

Compot Ranetki: nejlepší fotografické recepty.

Recept na více cukrů bez cukru
Složení:
- špetka anýzu
- pár hrášek černého pepře (koření)
- dva litry vody
Jak vařit:
Promytá jablka přeneste do pomalého hrnce. Koření vložte do látkového sáčku a pevně ho připevněte. Nalijte vroucí vodu do mísy, nastavte režim na zařízení "Quenching". Připravte si nápoj na čtvrt hodiny, vypněte jej a nechejte 20 minut se zavřeným víkem. To je nezbytné pro naléhání. Odstraňte koření, filtrujte nápoj do litrových nádob, rozložte ovoce. Naplňte naplněnou nádobu a zabalte ji do teplé přikrývky.
Recept na kyselinu citronovou
- ráj jablka -? Kg
- voda - asi 3,1 litru
- krystalový cukr -? Kg
- štipka kyseliny citronové a vanilinu
Ovoce důkladně omyjte. Vařte vodu, zředěný cukr v ní, přidejte kyselinu citrónovou, přidejte vanilin, vařte pár minut. Distribuujte ovoce do sklenic, nalijte na něj sirup. Naplněné válce sterilizujte ve vroucí vodě asi 25 minut, zašroubujte.
Zvažte některé zajímavější varianty:
- pár litrů nejčistší vody
- jablka - 1,1 kg
- cukr -? Kg
Opláchněte ovoce, ořízněte všechna ošklivá místa a nakrájejte každé ovoce na malé kousky. Vyhoďte uprostřed. Do hrnce vložte trochu vody, přidejte cukr, vařte. Během této doby by měl být obsah několikrát promíchán. Do ovoce přidejte sirup, pár minut vařte, vyjměte ze sporáku, zakryjte těžkým víkem. Trvejte na teplém místě.
Volba anýzu a skořice
- 2,1 litru vody
- 1,1 kg jablek
- bílý cukr - 0,62 kg
- skořice s anýzem
Tekutinu uvařte, připravte zde připravené ovoce, promíchejte cukrem, přidejte vroucí vodu. Koření vložte do hrnce. Je lepší to udělat v plátěném sáčku. Spusťte režim „uhasit“ a nechte obsah dokončit vaření. Později? odpojte spotřebič, ale nechte víko zavřené Trvejte na tom, že nápoj bude přesně půl hodiny. Nalijte to do sklenic.
Možnost švestky
- 3,15 litru vody
- bílý cukr - 0,75 g
- švestkové ovoce, jablka - každá po 0,3 kg
Zpracujte nádoby s víky. Omyjte uvedené plody, seřiďte, odstraňte semena. Do zahřáté, ale ne převařené vody přidejte cukr, promíchejte, vařte čtvrt hodiny. Nalijte do nádoby, zašroubujte. Pokud hodláte kompot podávat přímo na stůl, pak se může snížit množství cukru.
Ranetki jsou nebeská jablka. Mají zvláštní jemnou chuť, kterou je obtížné zaměnit s jakoukoli jinou ovocnou příchutí. Můžete z nich vařit různé polotovary, ale ženy v domácnosti nejčastěji připravují vynikající kompot. Pro zvýšení chuti k ní můžete přidat vanilin, badyán, skořice, anýz, chokeberry, švestky, hrušky. Její chuť a vůni vás ještě více potěší, proto tuto zimu připravte několik sklenic..
Podívejte se na podobné recepty

» » Kompas ranetki: nejlepší recepty, fotografie