Ranetki jam

Někteří si od dětství vzpomínají na úžasný jablečný džem babičky: zlatý, průhledný a jablka v něm jsou nutně celá a s ocasy. Taková pochoutka se nazývá - ranetka jam nebo nebeská jablka. Ukázalo se, že to je neuvěřitelně lahodný! Chtěli byste uvařit podobné jídlo pro vaši rodinu? Pak jděte do toho!

Ranetki jam

Tento Recept „Ranetki jam“ je určen pro jablka určité odrůdy nebo v nejhorším případě jsou vhodná běžná jablka, ale o průměru 1,5,3,3 cm. Je velmi důležité, aby veškeré ovoce v jedné šarži mělo přibližně stejnou velikost. Ranetki jam se připravuje ve dvou nebo třech fázích, ale v malých porcích. Jídlo chutná neuvěřitelně. Výběrem větších plodů (do průměru 3,5 cm) můžete získat něco podobného kandované jablečné marmeládě.

Na jablečný džem potřebovat:

  1. 1 kg ranet, skořice nebo čínských jablek;
  2. 1,5 šálky vody;
  3. 1,2 kg granulovaného cukru;
  4. ? část TSP kyselina citronová.

Jablka na jam se pohybují. Vyberou se pouze neporušená, bez červí díry. Potom se myjí a suší. Každé jablko musí být propíchnuto téměř úplně jádrem párátkem..

Ranetki jam

Průhledný sirup se vaří z vody, granulovaného cukru a kyseliny citronové. Jablka jsou do ní ponořena, aniž by byla odstraněna z ohně. Nelze zamíchat jídlo, jinak se ovoce rozpadne. Sirup můžete nalít pouze na jablka a pečlivě je sbírat kolem okrajů naběračkou. Doba vaření džemu závisí na velikosti jablek. Ale v průměru se vaří asi 10 minut..

Uvíznutý papír je odstraněn z ohně. Miska stejného průměru s pánevem se umístí na horní část pánve, do které se umístí malé zatížení. Dno misky by mělo být namočeno do jablek a sirupu. Nyní je džem ponechán stát jeden den.

O den později se znovu vaří na mírném ohni po dobu 5-10 minut. Poté musíte z pánve dostat největší jablko a nakrájet jej na polovinu. Pokud je nakrájen velmi snadno a vypadá jako marmeláda, je džem připraven. Pokud jablka neabsorbovala dostatek sirupu, musí stát dalších 6-7 hodin a znovu vařit.

Ranetki jam

Dokončeno lahodný ranetki jam nalije do plechovek horkých a uzavřených šroubovacími uzávěry. Uloženo jablečný džem v lednici nebo v chladném sklepě.


Podívejte se na podobné recepty