Jak vařit džem z celých ranetki s ocasy a plátky

Ranetka jam receptRanetki jsou speciální druh jablek, které se liší chutí a velikostí od svých nejbližších příbuzných. Pěstovali se na území Ruska po dlouhou dobu a každý strom byl oceněn. Plody jsou malé, ale mají řadu výhod - například rychle dozrávají a jsou odolné vůči mrazu.

Ve starověku, z generace na generaci přes ženskou linii, byly předávány znalosti o tom, jak správně uvařit džem z ranetki. Na rozdíl od "klasický" jablka, tato odrůda je z nějakého důvodu lidmi méně oceňována. Ale i tyto skvělé plody lze použít k přípravě velkého množství jídel. První věc, která přijde na mysl, je konzervování. Opravdu není nic obtížného zavřít sklenici a v zimě otevřít jam a potěšit přátele.

Jablka na vaření

Vaření z plátky ranetki

Nejjednodušší recept na marmeládu na zimu je jen se dvěma ingrediencemi, a také neuvěřitelně jednoduché. Dokáže to i začátečník. Budete tedy potřebovat:

  • Ranetki - 2 kilogramy
  • Cukr - 1,5 kilogramu

Předtím, než se z nich vyrobí hotový produkt, musí být malá jablka napuštěna po dobu deseti až patnácti minut ve studené vodě. Po takovém "koupele" každé ovoce musí být omyto a usušeno papírovou utěrkou. Pak musíte nakrájet každé jablko na poloviny nebo čtvrtiny a vystřihnout přebytek - jádro se semeny. Po tomto postupu jsme rozřezali ranetki na tenké plátky a okamžitě pokračovali do druhé fáze, protože po lehkém lehkém ležení na čerstvém vzduchu, jablka mohou zčernat. Po všech provedených manipulacích musí být hotové krájení přeneseno na nádobí, ve kterém bude připraveno vaření.

Přidat "říz" recept, můžete přidat také šťávu z jednoho citronu nebo pomeranče - vůně a chuť citrusů dokonale zdůrazní celkový "nálada" vaření. V této formě jsou jablka napuštěna několik hodin - během této doby vypustí šťávu, která se po přidání cukru stane sirupem.

Následující den se ranetki zfiltrují a výsledná šťáva se spálí. Přidejte asi dvě sklenice vody a přiveďte k varu. Jakmile se sirup začne vařit, přidejte do něj namočené ranetki a vařte patnáct minut. Tento postup se musí opakovat několikrát - musí se několikrát úplně ochladit na pokojovou teplotu a znovu vařit. Jakmile sirup získá svou charakteristickou silnou strukturu, musí být stočen do sklenic a ponechán vychladnout. Při přípravě receptů na plátky se stanou příjemnou karamelovou barvou a prakticky neztrácejí svůj tvar.

Recept: Ponytail Ranetka Jam

Jablka je také možné vařit celá - pravá s ocasy. V tomto receptu multicooker usnadní proces - v něm bude připraveno vaření z celých ranetki s ocasy. Složky jsou jednoduché:

  • 1 sklenici vody
  • Jablka 1 kg
  • Cukr 1,2 kilogramu

Apple jamPlody jako obvykle musí být umyté a usušené na slunci. V tomto případě nemusíte odstraňovat ohony - to je celek "čip" polotovary. Jablka musí být napíchnuta ostrým předmětem na několika místech a cukr a voda musí být kombinovány a vařeny několik minut v režimu "Napařování". Při této teplotě a rovnoměrné distribuci tepla vytvoří přísady sirup, který se stane základem pro budoucí uchování..

Jednou hmota získá karamelový stín, vložte do ní ovoce a nechte vyluhovat asi osm hodin. Během této doby bude plod produkovat šťávu. Po uplynutí času vařte hmotu ve stejném režimu jako dříve po dobu asi pěti minut a nechte znovu vychladnout. Postup několikrát opakujte, poté zasekněte jam ve sklenicích nebo je uzavřete víky a vložte do chladničky. Recept je velmi jednoduchý a vhodný pro začínající kuchaře.

Ranetka Amber Jam Recept

Jak vyrobit ranetki jamK provedení receptury budete potřebovat:

  • Malá jablka 1 kg
  • Granulovaný cukr - 0,5 kilogramu
  • Studená voda - 200 - 250 mililitrů

Je třeba pečlivě vybírat malá jablka omyjte a osušte. Poté by mělo být každé jablko loupáno a semena nakrájeno na malé kousky, aby bylo vhodné je nasekat na pyré. Pomocí mlýnku na maso nebo kuchyňského robota připravte mletý džem z ranetki, vložte do něj cukr a výslednou hmotu nechte několik hodin na pokoji..

Poté v režimu zapněte multicooker "Smažení", zapněte nízký tlak a počkejte, až se džem zahřeje. Pak ji můžete srolovat ve sterilizovaných nádobách a nechat vychladnout na teplém místě. Recept je jednoduchý pro ty, kteří již jednali s multikokerem a alespoň jednou za život udělali jam. Hotový produkt má lehkou strukturu, vynikající dobře se hodí k lívancům a dalším pečivům, pomozte překvapit přátele a blízké. Vaření je velmi chutné! Jakýkoli sváteční stůl může ozdobit i džem, rozložený v krásné váze, a přátelé si na tento báječný recept vyžádají recept..


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vařit džem z celých ranetki s ocasy a plátky