Meruňkový kompot s třešněmi a badyánem na zimu

Meruňkový a třešňový kompot ochucený skořicí a badyánem - neuvěřitelně chutné ovoce pro zákusky a koktejly. Pro sklizeň zvolte pouze zralé ovoce, bez viditelného poškození a známek kazení, během sklizně dodržujte podmínky sterility, aby se uchování během skladování nezhoršilo.

Složení meruněk a třešní na zimu - recept s fotografií

Vaření bude trvat 1 hodinu. Z uvedených přísad získáte 2 litry.
Složení:
- meruňky - 1 kg-
- třešně - 500 g-
- cukr - 500 g-
- voda - 1 l-
- skořice - 2 tyčinky-
- badyán - 3 hvězdičky.moje meruňky

Pro výrobu kompotu zvolíme zralé malé meruňky. Chcete-li je udržovat ve formě, je lepší zvolit ovoce s hustou dužinou, nikoli přezrálou. Při odlupování mohou na pokožce být malé skvrny.


loupání meruněk
Bereme dvě pánve. Položíme první na sporák a naplníme ho vroucí vodou, dáme druhý vedle něj, nalijeme velmi studenou vodou. Vložte meruňky do vroucí vody na 3 minuty, poté ihned ochlaďte studenou vodou. Odstraňujeme pokožku, odstraňujeme semena, poloviny ovoce dáváme do misky s čistou studenou vodou, aby se neoxidovaly ve vzduchu.


odstranit jámu z třešně
Moje třešně, semena odstraňte vhodným způsobem. Zralé a velké třešně lze snížit na polovinu.


vařit sirup
Vařte aromatizovaný cukrový sirup. Nalijte cukr do duseného masa se silným dnem, nalijte vodu, přidejte skořici a badyán. Poté, co se cukr rozpustí a sirup uvaří, dáme na sporák 5 minut.


dát ovoce do sklenice
Omyl jsem kompotové sklenice v roztoku jedlé sody, opláchněte čistou vodou a odešlete na 15 minut do trouby zahřáté na 120 stupňů. Lakovaná víčka vařte 4 minuty. Sklenice naplníme polovinami meruněk a třešní, nalijeme vroucí vodou, necháme 3 minuty, poté vodu vypustíme.


nalít do sirupu
Nalijte horký cukrový sirup, zavřete čistým víkem. Sklenice se pasterizují při teplotě 85 stupňů po dobu 10-15 minut (pro nádobí s kapacitou 500–700 g).
Potom se kompot meruněk s třešněmi a badyánem hermeticky uzavře, ochladí se na teplotu místnosti.


Kompot z meruněk a třešní na zimu: recept s fotografií
Tyto polotovary lze skladovat několik měsíců v chladné a temné místnosti. Skladovací teplota od +3 do +12 stupňů Celsia.
Ukázalo se, že je stejně chutné a aromatické cherry švestka a meruňkový kompot na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový kompot s třešněmi a badyánem na zimu