Černý rybíz kompot s pomerančem

Moje milé hostesky, když je léto v plném proudu, spěchám s vámi sdílet úžasný recept na rybízový kompot s pomerančem! Já sám používám tento recept s potěšením od loňského roku, kdy rodič při maturitě své dcery přinesl tento černý rybízový kompot s pomerančem na zimu na 3 litrové nádoby. Z nějakého důvodu se naše děti rozhodly ne oslavovat svou dovolenou v kavárně, ale shromáždit se naposledy ve své třídě a udělat sladký stůl. Teplo toho dne bylo jednoduše nesnesitelné, zcela nevídané v polovině června a většinou se všichni neopírali o koláče a saláty, ale o chladné nápoje. Opravdu se mi líbil barva kompotu v jedné karafě, nejprve jsem se rozhodl, že je vyroben z malin (kompot byl napjatý, bez bobulí), ale po vyzkoušení jsem vůbec nerozuměl vůbec. Zdálo se, že chuť rybízu byla slyšet, ale pachuť byla nějak úplně neznámá - osvěžující, příjemná. Můj soused a já jsme se dlouho snažili uhodnout, co je ve složení, ale brzy jsme se přestali snažit a zeptali se „paní“ kompotu. Ukázalo se, že k tomu přidávala oranžovou barvu! Od té doby jsem rád, že mohu na zimu sklízet přesně stejný kompot - přítomnost pomeranče v ní má úžasný účinek na chuť! Zkuste to a to chutné meruňkový kompot s pomerančem a citronem na zimu.


potřebné ingredience
Složení:

- 250 gramů černého rybízu,
- 200 gramů cukru,
- půl pomeranče.dáme bobule do láhve

Skleněné nádoby a uzávěry předem sterilizujeme.
Vytriedíme bobule, odstraníme ty zkažené.
Nalijte rybíz do síta nebo cedníku a jemně opláchněte tekoucí vodou. Nechte rybíz trochu vyschnout.
Dáme bobule do láhve. Nalijte cukr.


přidat cukr


šířit pomeranč
Pečeme pomeranč důkladně a blanch po dobu 8-10 minut (nebudeme odříznout slupku, proto, aby nedošlo k hořkosti, musíte pomeranč mírně držet ve vroucí vodě), odřízněte požadované množství, vyjměte semena a nakrájejte na plátky. Dejte do láhve k rybízu.


nalijte do vroucí vody
Dali jsme na silný oheň pánev s vodou a vařili.
Jakmile se voda dobře vaří, nalijte ji do láhve na vrchol a nechte ji tak 15 minut. Pak uzavřete sklenice. Myslím, že se vám bude líbit tento neméně chutný hroznový a pomerančový kompot na zimu.


hotový kompot
Je žádoucí, aby byl kompot ochlazován vzhůru nohama, tj. Víkem dolů. Přikryjte sklenice něčím teplým.
To je vše! Odstraňujeme dokončenou konzervaci ve spíži!
Být zdravý a chutný!
Podívejte se na podobné recepty

» » Černý rybíz kompot s pomerančem