Apple kompot pro 3 litrové nádoby: 10 receptů s fotografiemi

Jablka jsou oblíbeným ovocem každého, jedním z nejběžnějších a nejchutnějších. Těší se po celý rok. A také v zimě z nich dělají „uzávěry“. Jaké recepty se v procesu zpracování ovoce jabloní nepoužívají! Nejjednodušší z nich jsou kompoty. Zakoupeno Apple kompot pro 3 litr sklenice různými způsoby (celé, řezané, bez sterilizace atd.). A také kombinujte ovoce s jinými plody v receptech.

Apple kompot ve 3 litrové nádobě

Recept 1

Je velmi praktické použít pro nakrájená jablka domácí předení kompoty. Jednostranné, v místech se použije poškozené ovoce, udeřilo atd. Jsou předběžně zkontrolovány, odříznuty a ponechány zpracovat. Bude to zapotřebí pro třílitrový válec:

- třetina sklenice jablek,

- 1 šálek granulovaného cukru,

- 2-2,5 litru vody.

Nejprve, pro uchování, pečlivě umyjte skleněnou nádobu a sterilizujte ji párou. Švy víka se nalijí vroucí vodou. Poté připravte ovoce Apple kompot recept na 3 litr sklenice: převážně vyberte sladké a kyselé odrůdy s hustou dužinou. Velké a neformální plody jsou docela vhodné. Jsou nakrájeny na čtvrtiny, jádra jsou vyříznuta a nakrájena na plátky. Ihned po vyčištění se plátky jablek ponoří do okyselené vody (okyselené citronovou šťávou nebo pomocí solného roztoku), aby neztmavly..

Sklenice jsou naplněny plátky na třetinu objemu nebo polovinu. Nádoba se nalije vroucí vodou, zakryje se víky a zahřívá se až 5 minut. Už to nemusíte držet! Po nalití ovocné vody do pánve a na jejím základě se vaří sirup. Horký cukrový sirup se nalije zpět do sklenice, srolovaný klíčem a zakrytý konzervou, dokud se neochladí něčím teplým.

Tip: Pro lepší skladování blokády přidejte třetinu kávové lžičky kyseliny citronové do každého litru vody pro nalití.

Apple kompot ve 3 litrové nádobě

Recept 2

Na jablko kompot ve sklenicích malé, upravené plody jsou vybrány z celých plodů, bez viditelných vad, červí díry a poškození. Průměrně jeden kontejner opouští:

- 1 kg jablek,

- 1 šálek cukru,

- 2,5 l vody.

A předtím jak vyrobit Apple kompot pro 3 litr sklenice, plody jsou pečlivě zkoumány, tříděny. Nejlepší a nejkrásnější jablka se umývají a nechají uschnout. Poté se vloží do sklenice, ale ne výše než na úroveň věšáků. Sirup vody a pískového cukru by měl několik minut vařit a nalije se do sklenic naplněných ovocem.

Nádoba je zakryta víky, pečlivě umístěna do vysokého hrnce naplněného teplou vodou. Spodní část je potažena měkkým plátěným ubrouskem. Hladina kapaliny v pánvi by neměla být nižší než závěs. To vše se zahřívá mírným teplem až do varu a sterilizuje se pomalým varem po dobu 20 minut. Sterilizované sklenice s kompotem jsou uzavřeny, ponechány pro chlazení vzduchem a přeneseny do domácího „úložiště“..

Apple kompot ve 3 litrové nádobě

Recept 3

V případě okluze je možné upustit od sterilizace Na "Apple kompot ve 3 litrové nádobě krok za krokem»Musíte vzít:

- 1 kg malých jablek,

- 300 g granulovaného cukru,

- 2 l vody.

Čerstvá, nezkazená jablka se omyjí. Ostrým nožem se na každém z nich vyřízne místo stonku a opačná strana. Ovoce se rozloží do kalcinovaných nádob a nalije se vroucí vodou. Po zakrytí víky se obsah ochladí, dokud zcela nevychladne. Poté se tekutina z pánve dekantuje, přidá se tam cukr a vaří se, dokud se krystaly nerozpustí. Sirup se nalije do sklenic až na vrchol, protože jablka absorbují jeho malou část. Kompost je srolovaný a zabalen do přikrývky, aby se pomalu ochladil. Konzervace má jemnou chuť a tonické vlastnosti letní kompot z bobulí a ovoce, má pouze delší trvanlivost.

Apple kompot ve 3 litrové nádobě

Recept 4

Jednoduchý, ale zároveň velmi zajímavý a bohatý kompot pochází z kombinace jablek a hrušek. Tyto plody dozrávají současně (od letních odrůd po „zimní“). Požadované produkty pro tento recept jsou následující:

- 5 středních jablek,

- 3 velké hrušky,

- 250 g pískového cukru.

Ovoce k pití potřebuje dobrou kvalitu a navíc nesmí být přezrálé. Je vhodné vybrat malé ovoce nebo nakrájet na plátky. Původní recept popisuje technologii pro uzavírání celých plodů. Všechny přísady pro kompot jsou důkladně omyty, v případě potřeby krájeny. Naplňují sklenici (polovinu nebo třetinu) a zalijí vroucí vodou. Var se nalije velmi opatrně, aby sklenice nepraskly. Zahřejte obsah asi 40 minut.

Poté se kapalina z plechovky dekantuje do kastrolu a přidá se do ní trochu převařené vody. Nechte ji vařit a znovu nalijte do sešívacího kontejneru. Nyní se zahřívací doba talíře zkracuje na půl hodiny. Na třetí švestku připravte sirup lahodný jablečný kompot ve 3 litrové nádobě: Nalijte cukr do ovocné vody a několik minut vařte. Nádoba se naplní vroucím sirupem a převine se. Koncentrovaný Apple Pear Drink zabalte přikrývku pro postupné chlazení. Chlazená konzervace se odstraní v chladu pro skladování.

Apple kompot ve 3 litrové nádobě

Recept 5

V míchaných zimních nápojích se pokračuje s jablečným kompotem s přidáním třešňové švestky. Na jeden třílitrový válec chutného uzávěru připravte:

- 4 velká jablka,

- 8-10 ks. třešňové švestky,

- 150 g granulovaného cukru.

Chcete-li získat krásný růžový odstín kompotu, vezměte červenou třešňovou švestku - žlutá krémová tekutina nezbarvuje.

Třešňová švestka se před použitím roztřídí, ocasy a listy se odříznou, umyjí se v několika vodách a pokud možno se odstraní kosti. Seamingová nádoba je očištěna sodou, opláchnuta a vypálena v peci. Víčka se vaří 5 až 6 minut. Jablka by měla být odebírána ze sladkých odrůd (jinak budete muset dát více cukru, abyste nahradili kyselinu obsaženou v třešňové švestce), vystřihněte z nich střed a nakrájenou dužinu na plátky.

Sklenice se střídavě plní ovocem, nalije se vroucí vodou a zakryjí se víky. Jsou udržovány po dobu 20 minut a poté je voda vypuštěna, znovu přivedena do varu a nalita zpět do nádob na ovoce s expozicí 15 minut. Vypouštění a vaření se opakuje dvakrát, předehřívání přísad a zabránění výbuchu sklenic. Po druhém odtoku se kapalina vaří, do ní se nalije cukr a nádoba se naplní výsledným sirupem. "Apple kompot ve 3 litrové nádobě "recept." otočte víčky, položte vzhůru nohama a zabalte. Ochlazený nápoj se před chladným počasím vyjme do sklepa.

Apple kompot ve 3 litrové nádobě

Apple kompot na zimu (s celým ovocem)

Další kompotový recept bez sterilizace, ale s celými jablky. Pro tento nápoj potřebujete malé plody odrůdy Antonovka. Jedna třílitrová nádoba obsahuje 8 až 10 kusů.
Ingredience
8-10 jablek-
2 l vody-
300 g cukru.
Příprava
1. Jablka důkladně opláchněte a stonky vytáhněte. Ovoce by nemělo být poškozeno.
2. Umístěte připravené ovoce do sterilní 3 litrové nádoby. Není třeba naplňovat sklenici jablka nad věšák. Pokud jsou plody velké, vložte 8 kusů, ale méně.
3. Nalijte vroucí vodu do sklenic, zavřete víčky z nylonu a přikryjte přikrývkou.
4. Nechte sklenice vychladnout po dobu 12 hodin co nejdéle, ale neponechávejte déle než jeden den.
5. Vypusťte vodu do kastrolu a nechte dušené ovoce ve sklenicích. Během této doby tekutina zžloutne, naplněná aroma jablek.
6. Vařte vypuštěnou vodu a přidejte granulovaný cukr podle receptu. Sirup vařte nejméně pět minut, aby byl čistý.
7. Nalijte jablka. Sklenice utěsněte, dno držte vzhůru nohama, dokud nevychladne, přikrývky.

Chokeberry kompot s jablky


Ingredience na 3 litrové plechovky:
půl kilogramu jablek,
300-400 g černé syrové třešně,
dvě stě gramů cukru,
1,5 - 2 1 vody.
Příprava:
Opláchněte sladkokyselá čerstvá jablka, jádro s cereálními kapslemi a nakrájejte na kousky.
Třídit chokeberry, odstranit poškozené bobule, opláchněte a sušte v cedníku.
Nalijte vroucí vodu. Plátky jablek umístěte na dno čisté nádoby a přikryjte ho popelem. Nalijte vroucí vodu, přikryjte a parujte po dobu 10-15 minut. Dejte cukr do hrnce a zalijte studenou vodou ze sklenic.
Vařte sirup a vařte, dokud cukrové zrna úplně nezmizí.
Nalijte vařící sirup do středu sklenice s ovocem a bobulí náplní, a pod víkem poslat sterilizovat po dobu 10-15 minut.
Po stanoveném čase se plechovky převalí kovovými víky, otočte je vzhůru nohama a odešlete je k odpočinku pod teplou přikrývkou trvající asi 12 hodin..
Uchovávejte nápoj z jablečného popela při teplotě mírně pod pokojovou teplotou.

Malý jablečný kompot na zimu se sterilizací

Spolehlivý recept na jablko kompot na zimu, který určitě vydrží až do jara. Pokud ano, bude klidně žít až do příštího roku. Tyto nápoje by neměly být skladovány déle než dva roky, protože jablka se používají celá a se semeny..
Aby se naplnil objem 3 litrové plechovky, bude to trvat.
Ingredience
300 g cukru-
600-800 g malých jablek-
2,5 litru vody.
Příprava
1. Vyberte malá jablka bez poškození, červí díry, plísně nebo hnilobu. Opláchněte dobře, sucho.
2. Sterilizujte třílitrovou nádobu a zpracujte uzávěr spojky.
3. Jablka vložte do sklenice.
4. Vařte cukr a vodní sirup.
5. Nalijte sklenici jablek, přikryjte víčkem, ale neotáčejte se.
6. Přemístěte nádobu na vysokou pánev s látkou dole..
7. Nalijte dostatečné množství vroucí vody do kastrolu tak, aby dosáhlo sklenice až k závěsu. Zapněte sporák. Odpočítávání času sterilizace začíná okamžikem, kdy se voda vaří v pánvi, nikoli kompotem ve sklenici.
8. Sterilizujte kompot jablka po dobu 20 minut. Pokud otočíte dvoulitrové nádoby, pak sterilizujte po dobu 15 minut, nezapomeňte snížit množství cukru. Liter plechovky potřebují deset minut.

Jablečný kořeněný kompot s vínem (téměř sangria)


Ingredience na 3 litrové plechovky:
půl kilogramu jablek,
dva litry vody,
dvě stě gramů cukru se sklíčkem,
půl sklenky suchého bílého vína,
pět karafiátů,
skořicová tyčinka,
polovina citronové kůry.
Příprava:
Přiveďte cukrový sirup k varu. Dejte umytá, loupaná a nakrájená jablka do vroucí sladké vody.
Vařte nejdéle 7 minut a do sklenic nalijte jablka.
Vylijte sirup jemným sítem, zapálte a přidejte skořici, citronovou kůru a hřebíček.
Po uvaření přidejte víno a chvíli ho přidržte na sporáku.
Nalijte jablka s pikantní marinádou a pošlete ke sterilizaci v čase, který je srovnatelný s objemem vybrané nádoby.

Hroznový a jablečný kompot


Ingredience pro 2 litrové plechovky:
2-3 zralá jablka,
2-3 shluky hroznů Isabella nebo podobných,
dvě stě gramů cukru se sklíčkem,
jeden a půl až dva litry vody.
Příprava:
Celá umytá jablka a hrozny hroznů vložte do sterilních nádob.
Ovoce by mělo naplnit sklenici 2/3. Vařte vodu a nalijte ovoce za stálého varu.
Zakryjte sterilními víčky a nechte je stát 10-15 minut.
Ochlazenou vodu nalijte do hrnce, přidejte cukr a sirup vařte maximálně 7 minut.
Ovoce s horkým sirupem nalijte na krk, srolovat.
Ponechejte kompot z hroznů a jablek přes noc pod teplou přikrývkou. Umístěte chlazený nápoj do chladné temné místnosti..

Jablka Ranetok na zimu s vanilkou

Varianta velmi krásného kompotu, pro který se používají ranetki. Nápoj se připravuje v litrových plechovkách, plní se po ramena. Výpočet pro tři litry sklenic, slepý se sterilizací.
Ingredience
1,5 litru vody-
400 g cukru-
1 g přírodní vanilky-
ranetki.
Příprava
1. Opláchněte klíče, odstraňte ocasy. Každý kus propíchněte párátkem. Tato technika vám umožní udržet tenkou pokožku na ovoci..
2. Přeložte ranetki do sterilních sklenic.
3. Připravte si sirup s recepturou vodou a cukrem a nezapomeňte přidat vanilku. Vařte dvě minuty, to stačí.
4. Nalijte vroucí sirup přes ranetki až po krk. Sklenice zakryjte sterilními víky.
5. Přeneste na sterilizační misku. Ve spodní části musí být hadřík, aby během procesu nedošlo k prasknutí skla.
6. Nalijte vroucí vodu do hrnce.
7. Po uvaření vody v pánvi sterilizujte sklenice po dobu deseti minut.
8. Vyjměte, přiklopte kryty pomocí klíče, nechte zcela vychladnout pod přikrývkou a vzhůru nohama.

Rosehip kompot s jablky


Ingredience na 3 litrové plechovky:
  1. půl kilogramu jablek,
  2. 10-15 suché šípky,
  3. dvě stě gramů cukru,
  4. jeden a půl až dva litry vody.

Příprava:
Omyjte tvrdá zimní jablka, rozdělte je na 4 až 6 plátků, vyjměte jádro a semena. Nakrájejte ovoce na 5 minut a jemně přeneste do misky s kostkami vody a ledu.
Po vychladnutí rozložte a vypusťte přebytečnou tekutinu. Vybrané šípky namočte po dobu 5-10 minut ve vodě při pokojové teplotě. Blanch a cool stejně jako jablka.
Vložte plátky jablek a šípky do sterilizované nádoby.
Nalijte horký cukrový sirup, přikryjte a vložte do hrnce s vodou, aby se sterilizoval po dobu 10 minut.
Po - pevně uzavřete kompot nebo sbalte víko.
Nápoj vychlazujte postupně, zabalený.
Ideální vitaminový komplex skladujte při teplotách pod 20 stupňů na tmavém místě.

Sterilizovaný kompot z letních jablek a černého rybízu

Vezměte prosím na vědomí, že recept na jablko kompot na zimu je na 3 litrové nádoby. Pokud je vyrobíte v menší nádobě, měly by se změnit proporce složek..
Složení:
1 kg jablek,
400 g černého rybízu,
1 litr vody,
600-700 g cukru.
Příprava:
Připravená jablka a bobule rybízu vložte do sklenic až na ramena a naplňte studeným sirupem z vody a cukru a nechte 6-8 hodin.
Poté doplňte sirup a sterilizujte:
1 litr - 5 minut,
2 litry - 8 minut,
3 litry - 12 minut (nebo pasterizovat při 85 ° C, respektive 15, 25 a 30 minut).

Aromatický kompot jablek a hroznů na zimu s kyselinou citronovou


Varianta smíšeného kompotu pro 3 litrovou nádobu, která se připravuje přidáním hroznů. Pokud jsou bobule tmavé, pak nápoj bude jasný a krásný..
Ingredience
300 g jablek-
300 g hroznů-
1 lžička citrony-
300 g cukru-
2,5 litru vody.
Příprava
1. Opláchněte hrozny a jablka. Schnout.
2. Hrozny oddělte od střapců a vložte je do třílitrové nádoby. Jablka nakrájejte na plátky, přidejte do hroznů.
3. Nalijte vroucí vodu na všechno, nechte působit dvacet minut.
4. Nyní dejte víčko na nádobu s otvory a vypusťte veškerou tekutinu do prázdné pánve.
5. Přidejte cukr, vařte po varu po dobu nejméně tří minut.
6. Kyselinu citronovou přidejte přímo do sklenice.
7. Naplňte budoucí kompot vařícím sirupem.
8. Okamžitě zaklopte víkem pomocí klíče, obrobek nechte vzhůru nohama pod přikrývkou, dokud zcela nevychladne..
To může trvat až dva dny. Potom lze nádobu otočit do její přirozené polohy a odložit ji k uskladnění.
Podívejte se na podobné recepty

» » Apple kompot pro 3 litrové nádoby: 10 receptů s fotografiemi