Compote na zimu

Nejběžnějším způsobem sklizně ovoce v zimě je kompot z ovoce a bobulovin. Sklizeň kompotu je jednoduchý proces, ale velmi výnosný. V zimě, kdy je množství čerstvého ovoce omezené, můžete vždy otevřít sklenici sladkého kompotu.

Obvykle se kompoty vyrábějí z ovoce a bobulovin přinesených z jejich vlastní zahrady nebo se kupují na trhu. Nejoblíbenější je kompot z jablek a švestek, které rostou téměř všude v naší zemi, a i když si koupíte na trhu, cena je přijatelnější.

Apple kompot je považován za nejdostupnější, zdravý a přírodní kompot. Apple kompot na zimu vyrobené z jakéhokoli druhu jablka, ale je lepší použít sladká a kyselá jablka střední velikosti. Pokud jsou jablka kyselá, můžete při válcování jednoduše přidat více cukru. Zde je jeden z mnoha receptů na kompoty jablek.

kompot na zimu

Jablka dobře opláchněte vodou, můžete je nakrájet na kousky, oloupat ze semen, nebo je možné je uchovat celé. Plechovky umyjte, sterilizujte nebo opařte vroucí vodou a osušte. Umístěte jablka do sklenice. Připravte sirup v množství 200 gramů cukru na 1 litr vody: vařte vodu, vhoďte cukr a znovu vařte. Potřebné množství sirupu se vypočítá na základě naplnění nádob do jablek. Nalijte sirup na jablka, přikryjte a nechte 5 minut stát. Vypusťte sirup, znovu vařte, nalijte jablka, sbalte, otočte, zabalte přikrývku, dokud zcela nevychladne. Pokud do jablek přidáte pár hřebíčků, ukáže se, že kompot bude více vonný..

Lahodné švestkový kompot na zimu lze připravit velmi snadno a rychle. Abychom toho dosáhli, bereme zralé švestky, nejlépe tvrdé odrůdy - pak v kompotu nezměkčí..

kompot na zimu

Umyté švestky lze umístit do sklenic jako celek, nebo je lze předem rozřezat na polovinu a postavit. Omyjte, sterilizujte a vysušte plechovky. Švestky jsme dali do sklenic až k ramínkům. Sklenice lze použít v různých velikostech, protože ne každá rodina zvládne kompot z třílitrové nádoby. Nalijte vroucí vodu do sklenic naplněných švestkami a nechte 15 minut vařit. Poté nalijte vodu z plechovek do hrnce a přidejte cukr v množství 300 gramů na třílitrovou plechovku, přiveďte sirup k varu a nalijte jej zpět do plechovek. Pokud není dostatek sirupu, přidejte k okrajům sklenice vařenou vodu. Zakryjte předvařeným kovovým víčkem a sbalte.

kompot na zimu

Otočte srolované nádoby, zabalte je do přikrývky a nechte vychladnout. Lahodné švestkový kompot na zimu připraven!

Můžete diverzifikovat kompoty přidáním jakéhokoli jiného ovoce, bobule, jehož kombinace dá vynikající kompot!


Podívejte se na podobné recepty

» » Compote na zimu