Apple kompot s chokeberry na zimu

Souhlasíte, že všechny děti milují šťávy a kompoty, ale nákup je neustále v obchodě není možnost, protože za prvé, je to docela drahé, a za druhé, nikdy neexistuje záruka, že šťáva z obchodu neobsahuje škodlivé složky. Apple kompot s chokeberry, které můžete doma otáčet na zimu, budou se vaše děti opravdu líbit.

Apple kompot s chokeberry na zimu

Apple kompot na zimu s horským popelem je bohatý na vitamíny A, B1, B2, PP, B5, C. Pro tento recept jsou vhodná téměř všechna jablka, samozřejmě je lepší brát sladká, pak nebudete muset přidávat hodně cukru, ale sladké, šťavnaté ovoce i ve vařené formě bude chutné. Kromě toho, pokud berete malá jablka, například čínská, pak je lze použít jako celek, aniž by se nakrájeli na kousky..

Budete potřebovat:

Jablka - 1 kg

Rowan - 0,200 kg

Cukr - 0, 350 kg

Voda - 800 ml

Apple kompot s chokeberry na zimu

Rozumět, jak vařit jablko kompot na zimu, nejprve musíte připravit sirup. Na jeden litr sirupu potřebujete 350 gramů cukru a 800 ml vody, musí se smíchat, vařit a filtrovat. V tuto chvíli očistíme jeřáb a jablka ze stonků, pokud jsou jablka velká, rozřeže se na plátky a jádro se odstraní. Používáte-li malá jablka, musíte je na několika místech propíchnout párátkem a vařit ve vroucí vodě po dobu 8-10 minut, bobule se musí nalévat do vroucí vody po dobu 5 minut. Poté dejte ovoce a bobule do sklenic a nalijte horký sirup, srolovat. Jako hruškový kompot na zimu, takový kompot by měl být uložen na chladném místě.

A pokud do jablek a popela přidáte další ovoce nebo bobule, dostanete rozmanité kompot na zimu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Apple kompot s chokeberry na zimu