Apple kompot na zimu

Léto a podzim není jen čas pro aktivní rekreaci, ale také čas pro zachování. Každá žena v domácnosti má ve svém arzenálu více než jeden recept na přípravu zimních příprav. A samozřejmě, málo lidí se obejde bez sladké konzervace, protože v zimě, když je tak málo čerstvého ovoce, budete vždy chtít jíst nejen sladké, ale také zdravé. Nejběžnější, snadno se připravující a stejně užitečné jsou jablko kompoty, který lze nalézt v hojnosti téměř všude.

kompot iz jablok

Existuje velké množství možností pro výrobu kompotů, můžete použít všechna jablka pro spřádání, ale jak ukazuje praxe, nejvhodnější je sladká a kyselá odrůda malé velikosti. Každá hostitelka jablko kompot na zimu vaří podle receptury nejvhodnější pro domácnost. Koneckonců, někdo miluje jíst ovoce z kompotu a někdo naopak připravuje kompot z jablka na pití.

Apple kompot pro zimní recept: vezměte zralá malá jablka, důkladně opláchněte. V závislosti na preferenci mohou být jablka konzervována celá nebo nakrájená na klíny a jádra. Aby nedošlo k ztmavnutí plátků, vložili jsme je ihned po rozřezání do vody s přídavkem kyseliny citronové v množství 5 g na 1 litr vody..

Dále připravíme plechovky: dobře je umyjte, sterilizujte pár minut nebo nalijte do vroucí vody a osušte. Jablka dáme do suchých sklenic asi o 1/3, ale pokud dáváte přednost více ovoce, pak dejte sklenice s jablky až na ramena.

kompot iz jablok

Apple kompot pro zimní vaření: Nalijte vroucí vodu na sklenice jablek, přikryjte plastovým víčkem s otvory a nechte 15-20 minut. Zatímco je kompot vyluhován, uvařte víčka pro kroucení v hrnci. Nalijte vodu z plechovek do kastrolu a připravte sirup rychlostí 300 gramů cukru na 1 litr vody - cukr vyhoďte do vroucí vody, přiveďte k varu, vyjměte z tepla a sirup nalijte do plechovek. Pokud chcete pít kompot bez ředění, můžete dát méně cukru. Sbalte plechovky, otočte je, zabalte je do přikrývky a nechte je vychladnout.

Další způsob kroucení: nalijte sklenice jablek s připraveným sirupem, přikryjte víčkem, vložte do hrnce pro sterilizaci, naplňte vodou až k ramenům, sterilizujte po dobu 20–30 minut (v závislosti na objemu sklenice), sbalte a zabalte do přikrývky, otočte krk dolů.

kompot iz jablok

Apple kompot lze připravit s hruškami, švestkami, černý rybíz a jakékoli jiné ovoce a bobule a kompot se stane obzvlášť vonným, pokud přidáte hrozny Isabella. Jako zvýraznění můžete také přidat několik větviček hřebíčku, vanilky nebo skořice. Představte si, že jste určitě Vaším oblíbeným receptem na kompoty jablek!


Podívejte se na podobné recepty

» » Apple kompot na zimu