Konzervace kompotů

Konzervace kompotů, to je jeden z hlavních typů přípravků pro každou hospodyňku, protože každý je rád, že v mrazivé zimní sezóně vypije lahodný aromatický přírodní domácí nápoj. Proto upozorňuji na několik jednoduchých receptů na takové polotovary.

Konzervace kompotů

1. Konzervace kompotů - švestkový kompot.

Požadované ingredience: velké švestky - 1 kilogram, cukr - 400 gramů, voda - 1 litr.

Příprava:

plody zralých švestek je třeba dobře umýt, usušit a poté nakrájet na 2 části a odstranit. Naplňte sklenice polovinami švestek a nalijte připravený horký cukrový sirup, přikryjte a sterilizujte při teplotě 100 stupňů, stejně jako kompot z jablek a hrušek, plechovky s kapacitou 1 litr - 15-18 minut, 3 litry - 25-28 minut. Poté zaklopte víka.

Konzervace kompotů

2. Konzervace kompotů - jablko a třešňový kompot.

Potřebné ingredience: jablka - 1 kilogram, třešně - 200 gramů, cukr - 400 gramů, voda - 1 litr.

Jablka umyjte, nakrájejte na plátky, po odstranění tvrdého jádra a spusťte je na několik minut ve vroucí vodě a poté ve studené vodě. Třešně se prostě umývají. Poté dejte ovoce do sklenice a nalijte na připravený horký sirup. Poté přikryjte víčky a sterilizujte při teplotě 100 stupňů - sklenice o litru - 15–18 minut, 3 litry sklenice - 25–28 minut. Pak se sbalte. Uložte kompot jako každý vařený rozmanité kompot na zimu potřeba na chladném místě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervace kompotů