Nakládaný květák s křenem

Znám mnoho dobrých receptů na mezery, které byly testovány mými příbuznými. Každý z nich je zajímavý a chutný svým vlastním způsobem. Například nakládaný květák s křenem je skvělé občerstvení. Myslím, že také vlastníte takové recepty. Doufám, že se s vámi liší. Pojďme se tedy změnit.Ingredience
Ingredience pro výrobu nakládaného květáku:
- květák,
- černý pepř - 2-3 ks. v každé nádobě,
- citronová kyselina.

Pro marinádu:
- voda - 5 l,
- křenový kořen - 50 gramů,
- hořčičná semínka - 5 lžičky,
- koprová zelenina - 100 gramů,

- sůl - 10 gramů,
- ocet 6% - 750 gramů.rozebrat květák
Třídění květáku. Vybíráme čerstvé, nepoškozené hlávky zelí. Myjeme zelí ve velkém množství vody.
Nech to vytéct. Rozdělíme květák na malé květenství. Mycí kopry umýváme tekoucí vodou. Vytreme vodu z větví. Řezejte greeny na malé kousky.


blanch květák
Připravené květenství zelí ponoříme do vroucí vody. Blanch je 2-3 minuty. Aby zelí neztmavlo, musí se nasolit voda a přidat trochu kyseliny citronové (na špičku nože). Vytáhneme zelí a okamžitě je vychladíme ve studené vodě.


namočte kořen křenu, nasekejte ho
Namočte kořen křenu do studené vody po dobu 30 minut. Horní vrstvu pokožky důkladně očistěte. Opláchneme kořen tekoucí vodou. Rozdělili jsme to na talíře.


připravit marinádu
Pojďme připravit marinádu. Nalijte vodu do pánve (vypočítáme 5 litrů vody). Přiveďme jej k varu. Přidejte sůl, hořčičná semínka a nasekaný křenový kořen. Vše důkladně promíchejte, dokud se sůl úplně nerozpustí. Marinádu vařte 10 minut. Nakonec nalijeme ocet. Odstraňujeme z ohně. Na dno suchých čistých sklenic dejte 2-3 hrášky černého hořkého pepře. Rozložíme připravené květenství zelí. Naplňte naplněné sklenice vařící marinádou. Sklenice zakryjeme víky a umístíme je do hrnce horké vody pro sterilizaci. Nádoby sterilizujeme po dobu 12 minut s objemem 0,5 litru. Po zpracování jsou plechovky hermeticky uzavřeny a otočeny s krkem dolů. Zabalíme je a pomalu zchladíme.


nakládaný květák s křenem
Nakládaný květák s křenem je připraven. Dobrou chuť!

Naposledy jsme vařili nakládaný květák s cibulkou a paprikou.
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaný květák s křenem