Džem z meruněk

Meruňky jsou slunečné plody, které vytvářejí radostnou náladu. Opravdu chci zachránit tento kus slunečného léta na zimu, aby se hostesky vařily džem, meruňkový džem. Tyto plody vypadají krásně a chutnou v marmeládě. Zaseknutí a zaseknutí mají silnější konzistenci než džem, takže jsou dobré nejen jako sladká pochoutka pro čaj, ale také pro koláče.

Zralé meruňky

tak, jak udělat meruňkový džem. Bereme kilogram zralých meruněk se sametovou kůží, opláchneme je a nakrájíme na polovinu nebo na čtvrtiny, odstraníme jámu.

Řezané meruňky

Připravené meruňky naplníme kilogramem cukru a necháme přes noc, aby se dala šťáva.

Náplň cukru

Pokud se ukáže, že to není příliš šťavnaté, můžete k tomuto množství přidat sklenici vody, i když obvykle je vaše šťáva obvykle dost a bez přidání vody se džem stane silnějším.


Nádoby s meruňkami jsme vložili do cukerného sirupu na plyn a nezapomeňte promíchat hmotu, aniž byste ji nechali hořet. Po varu nechte malý oheň a džem vařte, dokud nezhoustne.

Vaření meruňkový džem

Nezapomeňte provést zkoušku připravenosti, proto kapka sirupu kape na desku, pokud kapka zamrzne beze změny tvaru nebo šíření, pak je náš džem připraven. Některé řezané meruňky jsou v něm vařené, zatímco ostatní zůstávají v kusech, takže džem je skvělý. Zůstane pouze nalít do sterilních sklenic a hermeticky uzavřít, aby se zachoval až do zimy.

Hotový meruňkový džem

Příprava na vaření meruňkový džem recept volíme podle vlastního uvážení, v tomto receptu je výhodou to, že neexistují žádné cizí přísady, pouze ovoce a cukr, ale v meruňkový džem často se přidává kyselina citronová.


Podívejte se na podobné recepty

» » Džem z meruněk