Meruňkový džem

Meruňka je ovocný strom rodu švestek. Z tohoto božského lahodného ovoce se vyrábí různé sušené ovoce: meruňky a sušené meruňky, a také vaří meruňkový džem na plátky: recept s fotografií vám pomůže připravit jej na budoucí použití.
Čerstvý meruněk je velmi užitečný, protože toto ovoce obsahuje velké množství karotenu (v merunku je více karotenu než v jakémkoli jiném ovoci), vitamíny C, P, PP a B1, meruňky jsou také bohaté na mikroelementy. Meruňky také zvyšují hemoglobin. Proto je nejlepší jíst meruňkové ovoce v létě, kdy tělo musí získat sílu a energii po celou zimu. Pokud máte potíže se střevem, ujistěte se, že jíte meruňky. Jsou skvělí v úlevě od zácpy..


Složení:
- meruňky - 1 kg.-
- cukr - 1 kg.Oddělte od semen
Pro výrobu meruňkového džemu v celých řezech je nejlepší použít husté ovoce, které není přezrálé. Bude tedy pravděpodobnější, že plátky zůstanou neporušené..
Sbírejte meruňky, třídějte stonky, omyjte a nechte uschnout. Oddělte jádra od buničiny a umístěte ji do velké pánve. Nespěchejte, abyste zahodili meruňková jádra, můžete si dát vodku nebo lahodný likér.Přikryjeme cukrem
Nakrájejte plátky meruněk cukrem.


Nechte šťávu vyniknout
Nechte na chladném místě extrahovat šťávu.


Dělat jam
Jakmile se šťáva vytvoří, dáme džem na sporák, nejprve na střední teplotu, poté, po varu, přepnutí na zpomalení. Džem z vaříme 30 minut. Odstraňte pěnu uvolněnou během vaření lžičkou.


Vařte podruhé
Vařte meruňkový džem ve 2-3 stupních. Po prvním vaření nechte jam zcela vychladnout a pokračujte do druhého stupně vaření, přičemž jam uvařte od okamžiku vaření po dobu 20-30 minut. Zkraťte třetí čas vaření o 10 minut.


Meruňkový džem s plátky: recept s fotografií
Připravte horký meruňkový džem, uvařený na plátcích, vložte do připravených sterilních nádob a zavřete pod železné nebo plastové víko.

Dobrou chuť!
Můžete také vařit plátky hruškového džemu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový džem