Džem z melounu: nejlepší recepty s fotografiemi

Samozřejmě, pryč jsou dny, kdy jste museli ušetřit doslova na malých věcech. Recept „Jam z melounových slupek“ to samé bylo a zůstává pro mnohé relevantní a zajímavé. A to nejen pro ty, kteří stále ovládají teorii zimních příprav, ale také pro kulinářské esa, zkažené rozmanitostí a rozkoší konzerv. Existuje několik důvodů. Pro začátek je jen škoda zahodit něco, z čehož během jednoduchých manipulací vyjde úžasná léčba. Kromě toho slupky melounu obsahují mnoho prospěšných látek. A nejlepší ze všeho je, že technologie vytváření jamů je velmi jednoduchá..

Džem z melounu: nejlepší recepty s fotografiemi

Posloupnost výroby džemu z melounů:

Recept na meloun Peel Jam nekomplikovaný. Někdo by chtěl udělat pochoutku z buničiny melounu. Ale je příliš vodnatý, takže se z něj často vyrábí med. Silné krusty jsou to, co potřebujete k zaseknutí. Známé metody moření melounů slupky, ale sladký recept bude pro některé novinkou. Před řezáním je meloun pro přípravu důkladně omyt pod tekoucí studenou vodou, čímž se odstraní všechny nečistoty a nečistoty, které na něm ulpívají. Poté utřete suchým hadříkem.

Při konzumaci ovoce se zbývající krusty zpracovávají tímto způsobem: ostrým nožem se z nich odřízne vnější zelená část a zbývající dužina (růžové oblasti). Kousky vhodné pro marmeládu by měly být světle zelené nebo bílé. A pak existují dvě možnosti, jak pokračovat ve vaření:

1. Pokud máte v úmyslu zaseknout se jemnými kousky, je připravena z předvařených krusty-

2. pokud chcete, aby křupky zůstaly křupavé, s příjemným „tvrdým zrnem“, pak musí být namočeny do roztoku sody.

Džem z melounu: nejlepší recepty s fotografiemi

Džem z melounu: voňavá jemná kůra

Ukázalo se, že je velmi snadné se připravit džem z melounů slupky na zimu, tak, aby kousky tajily v ústech a současně vypadaly jako jantarové. Změří se 1 kilogram předpřipravených kůží melounu, které se nakrájí na proužky nebo kostky. Jsou složeny do smaltovaných jídel a naplněny vodou tak, aby kousky pokrývala jen nepatrně. Voda se přivede k varu a kůrky se v ní vaří na mírném ohni po dobu 3 minut, poté se rychle složí zpět do cedníku a opláchnou se studenou vodou, dokud se neochladí..

Dalším krokem je příprava sirupu z 1 kg cukru a 0,5 litru vody. V okamžiku, kdy se sirup vaří, se do něj spadnou chlazené melouny, které se v něm ochladily, udržovaly v něm až do bodu varu, a poté, co se pokrmy s obrobkem zakryly víkem a hmota se nechala ochladit za přirozených pokojových podmínek.. 

Při příštím varu se do džemu přidá jeden jemně nasekaný citron nebo pomeranč a udržuje se na nízkém žáru, dokud cukrový sirup nezhoustne. Připravenost pochoutky můžete určit podle barvy křupků: měly by být téměř průhledné a sirup by se neměl šířit. Samozřejmě všechno Recenze "Jam z melounu loupe" " za toto švy bude chvályhodné!

Džem z melounu: nejlepší recepty s fotografiemi

Meloun Peel Jam - křupavé jemné křupky

Aby kousky melounu připomínaly kandované ovoce v chuti a konzistenci, musí být křupavé a něžné současně, jako pomerančová kůra jam, vaří se mnohem déle. K tomu se loupaná melounová kůra složí do velké pánve (například 1 kg původního produktu). Dále se připraví roztok sody: 2 lžíce. se skluzavkou jedlé sody se rozpustí ve 200 ml horké vody - pak se přidá dalších pět sklenic teplé vody. Kůrky se nalijí připraveným roztokem po dobu 5 až 6 hodin. A roztok sody je vypuštěn, krusty jsou důkladně omyty tekoucí vodou. Mohou být zpracovány po částech, složeny v cedníku a udržovány pod vodou po dobu nejméně tří minut. Můžete je také jen naplnit čistou vodou po dobu 30 minut, poté vypustit a postup opakovat 7krát. 

Čistá melounová kůra se složí do nádoby na vaření, naplní se vroucím cukrovým sirupem (připraveným pro 2 šálky vody - 1,5 kg cukru) a vaří se v ní po dobu pěti minut. Pak se nechají vychladnout. Manipulace se opakují třikrát. A s posledně uvedeným se rozdrví citron a 2 sáčky po 15 g vanilkového cukru na plátky melounu. Džem se vaří dalších 15 minut. Dokončeno meloun loupaná marmeláda lze rozbalit a srolovat. 

Džem z melounu: nejlepší recepty s fotografiemi

Vaření obrobků pomocí multikamer:

Můžete vařit džem z melounu slupky v pomalém sporáku. S tímto receptem se bude dráždit chuť ze zcela jiné, pozitivní, strany. Citrus přidaný k hlavní složce zvýrazní chuť, přidá neobvyklý čerstvý odstín. Takže na 1 kg melounových kůží potřebujete 700 g cukru.

Kůry melounu pro sklizeň se očistí, jak je popsáno výše, a rozdrtí se na proužky. Poté se umístí do vícesložkové mísy, pokryté dvěma polévkovými lžičkami. cukr a promíchejte. V případě potřeby lze přidat trochu vody. Zařízení se zapne do režimu „uhasení“, ve kterém se hmota uvede do varu a vaří se po dobu 5 minut. Současně musí multikamer zůstat uzavřený. Za stálého míchání se postupně přidává zbytek cukru do krusty a džem se vaří 20 až 40 minut, v závislosti na požadované tloušťce misky.. 

Džem z melounu: nejlepší recepty s fotografiemi

Recepty “Jak vyrobit marmeládovou kůži»Pro zlepšení chuti produktu se často přidávají různé pomocné složky. Například kůrky se kombinují s banány, skořicí, zázvorem, malinami, ořechy a samozřejmě citrusy (citron, vápno, pomeranč). Stejně jako u dřeně se sušenými meruňkami, snášené nebo sušené meruňky. „Zdrojový materiál“ je dobře diverzifikován aromatickým melounem, mátou, medem ...

Džem z melounu: nejlepší recepty s fotografiemi

Kromě džemu se kandované ovoce připravuje i ze slupek melounu. Pro ně, kromě 1 kilogramu a 400 ml vody, budete potřebovat 1,2 kg cukru. Tvrdá zelená část se z loupaných melounů odstraní pro kandované ovoce nebo spíše odřízne a zbytek se rozřeže na malé postavy nebo kousky. Připravené krusty se plní vodou po dobu 10-15 minut. Poté se ponoří do studené vody, aby se ochladila, a položili na síto. Poté, co voda vytéká, jsou kůrky ponořeny do vroucího cukrového sirupu a vařeny po dobu 5-7 minut v 4-5 recepcích s intervaly 10-12 hodin infúze. Nakonec se přidá špetka kyseliny citronové. A ještě vlhké kandované ovoce se převádí na cedník, což umožňuje, aby sirup vytékal. Mírně vlhké kandované ovoce se položí na talíř nebo plochý talíř tak, aby nakonec vyschlo a absorbovalo sirup. Jsou uloženy na suchém místě. Kandované melounové slupky lze posypat citrónovou nebo pomerančovou kůrou.


Podívejte se na podobné recepty

» » Džem z melounu: nejlepší recepty s fotografiemi