Džemy a jiné švestkové přípravky podle jednoduchých receptů

Švestka je jedinečný dárek od přírody. Bobule je v žádném případě dobrá. Sladká a kyselá dochuť dokonale doplňuje různé dezerty a masová jídla. Na zimu jsou bobule zmrazené, sušené, džem, džem a zavařeniny, připravují se vína a likéry.

Zajímavé jsou také okurky ze švestek, ale na rozdíl od sladkých dobrot nejsou příliš populární. Konzervované bobule pro budoucí použití zůstávají stejné výživné, obohacené. Zvažte několik oblíbených a chutných receptů na sklizeň švestek na zimu.

Produkty:

 • švestka - 1,5 kg;
 • čistá voda - 600 ml;
 • granulovaný cukr - 1,5 kg.

Proces vaření:

 1. Opláchněte bobule, položte je na čistý ručník a osušte. Rozdělte každou švestku na 2 stejné části a opatrně vyjměte jámu. 
 2. Do smaltované nádoby nalijte potřebné množství vody, přidejte granulovaný cukr a za stálého míchání přiveďte k varu. Vařte sirup po dobu 2-5 minut, ujistěte se, že jste odstranili pěnu z povrchu. 
 3. Spusťte připravenou švestku a pokračujte ve vaření po dobu 20 minut. Vyjměte ze sporáku, zakryjte, ochlaďte.
 4. Vaření a chlazení 4krát opakujte. Zabalte do sterilních nádob, po úplném ochlazení uzavřete a vložte na chladné místo. 

Švestkový džem s meruňkami

Každý rok každá rodina připravuje obrovské množství sladkých přípravků. Sdílejme další verzi lahodné pochoutky - švestkový džem s meruňkami. Dezert si zachovává všechny živiny a malé množství přidaných meruněk přidává na jídlo trochu pikantnosti. Takže recept na výrobu švestkového džemu, ale s meruňkami na zimu. 

Produkty:

 • švestka - 1,5 kg;
 • meruňky - 300 g;
 • granulovaný cukr - 900 g;
 • čistá voda - 600 ml. 

Švestkový džem s meruňkami

Švestkový džem s meruňkami

 1. Připravené produkty rozdělte, umyjte. Vložte cedník a nalijte ho do vroucí vody a poté znovu stanovte ve studené vodě. Rozdělte každé ovoce na 2 stejné části a odstraňte vnitřní jámu. 
 2. Začněme připravovat sirup. K tomu nalijte určené množství vody do smaltované nádoby a přidejte granulovaný cukr. Umístěte na sporák a přiveďte k varu za pravidelného míchání. Vařte, dokud se zrna úplně nerozpustí. 
 3. Bobule se stanoví ve vhodné nádobě a nalije se do horkého sirupu. Zakryjte gázovým polštářkem a nechte 8 hodin dosáhnout nejlepší penetrace. 
 4. Po uplynutí této doby se zahřejte. Na povrchu se objevily bubliny, odstranily se z tepla, zakryly se a nechaly se 8 hodin. Postup vaření a chlazení 2 opakujte ještě jednou. 
 5. Džem umístěte do sterilních nádob, zavřete a ochlaďte. Vložte do sklepa nebo ledničky. 

Dezert se švestkami a pomeranči

Vynikající švestkový džem s pomerančem je také bohatý na vitamíny a zdravé sloučeniny. Nezanechá lhostejný žádný sladký zub. 

Produkty:

 • švestka - 1,5 kg;
 • pomeranče - 300 g;
 • granulovaný cukr - 750 g. 

Proces vaření:

 1. Opláchněte a osušte švestky. Rozdělte na 2 stejné části, odstraňte vnitřní kost a rozřízněte každý klín na polovinu. 
 2. Opláchněte pomeranč, přelijte vroucí vodou. Nakrájejte na kostičky střední velikosti, ujistěte se, že jste odstranili vnitřní kosti. Nemusíte se odlupovat. 
 3. Pomocí mlýnku na maso rozemelte připravené ingredience na hmotu pyré. Vložte ji do nádoby se silným dnem, přikryjte granulovaným cukrem. Míchejte a dejte na nízkou teplotu, aby se sladká složka rozpustila rychleji. 
 4. Teplý džem nalijte do čistých sklenic, hermeticky uzavřete, ochlaďte a vložte do chladu. 

Švestkový džem na zimu

Toto prázdné místo osloví malé děti. Džem připravený podle popsaného receptu se ukáže jako olíznutý. Ideální pro večerní čaj nebo jako hotová náplň do koláče. 

Produkty:

 • švestka - 1,5 kg;
 • granulovaný cukr - 1,3 kg;
 • čistá voda - 100 ml. 

Postup je následující:

 1. Bobule dobře opláchněte a osušte je jednorázovými ubrousky. Odstraňte kosti a shnilé oblasti, pokud existují. 
 2. Smíchejte granulovaný cukr a vodu ve vhodném hrnci. Přiveďte k varu s pravidelným mícháním. Je důležité, aby se zrna úplně rozpustila. Do hotového sirupu nalijte zpracované švestky. 
 3. Vařte při střední teplotě po dobu 30 minut. Ovoce by mělo být měkké. Umístěte směs do mísy mixéru nebo kuchyňského robota. Drtit do pyré. 
 4. Nalijte bobule pyré zpět do pánve, kde byla vařená švestka. Přiveďte k varu, omezte hromadění tepla. Pokračujte ve vaření po dobu 60 minut. Džem by měl být silný, ne strunný. Uspořádejte čisté nádoby, těsně uzavřete a po vychladnutí dejte do chladu.

Jam v pomalém sporáku

Zvláštností tohoto receptu je přidání kořene zázvoru. Tím se odhalí celá chuť, v hotové misce se objeví pikantní aroma. Pro vaření se doporučuje používat čerstvý zázvor, ne sušený. Vaříme švestkový džem v pomalém hrnci.

Produkty:

 • švestka - 500 g;
 • granulovaný cukr - 500 g;
 • zázvor - 15 g;
 • čistá voda - 50 ml. 

Máslový džem

Povidla

 1. Nalijte granulovaný cukr do vícesložkové mísy a nalijte požadované množství kapaliny. Nastavte režim „vaření / vaření v páře“ podle času na 5-10 minut. Je důležité, aby se zrna úplně rozpustila. 
 2. Třídění švestek, opláchnutí a odstranění jámy. Nakrájejte na plátky nebo nechte na poloviny, podle toho, co chcete. Vložte horký sirup, vařte 10 minut. Bobule by neměla příliš vařit. Vyjměte nádobu s obsahem, úplně vychladněte. 
 3. Oloupejte zázvor, nakrájejte na proužky. Dejte na švestky. Vložte misku do zařízení a nastavte režim „Multipovar“, teplota ne vyšší než 120 stupňů, čas - 10 minut. Víko trouby nemusí být zavřeno. 
 4. Uspořádejte sterilní sklenice, pevně se sbalte, otočte a vychladněte. Dejte do chladu pro další skladování. 

Dezert na zimu "Švestka v čokoládě"

Děti s touto pochoutkou potěší. Příprava je velmi snadná a jednoduchá. Bobule v čokoládě osloví zejména gurmány, sladké zuby. 

Produkty:

 • švestka - 1 kg;
 • granulovaný cukr - 1 kg;
 • máslo - 100 g;
 • kakaový prášek - 50 g;
 • vlašské ořechy - 150 g. 

Postup je následující:

 1. Za prvé, stojí za to připravit bobule: třídit, opláchnout a odstranit semena. Umístěte do vhodné mísy a přikryjte granulovaným cukrem, jemně promíchejte, nechte stát 10-30 minut, aby se uvolnilo dostatečné množství šťávy. 
 2. Použijte pomalé zahřívání. Určitě smíchejte složení.
 3. Rozdělte jádra vlašských ořechů, odstraňte přebytečné oddíly a nakrájejte na stejné kousky. Ujistěte se, že opláchněte pod tekoucí vodou. Jakmile se uvolní požadované množství bobulové šťávy, je nutné nalít ořechy, promíchat, přivést k varu. Od chvíle varu zahřejte kompozici na 7-10 minut. 
 4. Poté posypeme kakaový prášek po celé ploše, promícháme a přivedeme k varu. Snižte teplotu zahřívání a směs vařte 40 minut.

Poté přidejte změkčené máslo. Pokračujte ve vaření dalších 20 minut. Zabalte do sterilních nádob, pevně uzavřete a vložte do sklepa, ledničku. Voňavý švestkový džem s kakaem připraven. 

Švestkový džem s ořechy

Jednoduchá příprava bez zvláštních dovedností. Obrobek je velmi silný a chutný. Zkuste to, nebudete litovat. 

Produkty:

 • švestka - 1,5 kg;
 • ořechy - 150 g;
 • čistá voda - 300 ml;
 • granulovaný cukr - 1,35 kg. 

Švestkový džem s ořechy

Švestkový džem s ořechy

 1. K vaření můžete použít jakýkoli ořech. Musí být předem vyčištěny, opláchnuty pod tekoucí vodou a naplněny vroucí vodou. Zakryjte a nechte působit 10 minut. V budoucnu budou dušená jádra nasycena sirupem mnohem rychleji.. 
 2. Opláchněte švestky, rozdělte na 2 stejné části a semena odstraňte. Plátky vložte do hrnce, přikryjte čistou vodou a vařte, dokud nezměkne po dobu 10-15 minut. Po uplynutí této doby přidejte cukr, ořechy a pokračujte ve vaření na mírném ohni za pravidelného míchání po dobu 40 minut. 
 3. Silný džem rozprostřete do sterilních sklenic, pevně uzavřete a po ochlazení do sklepa odstraňte. 
 4. Žluté švestky v sirupu

Zralé voňavé žluté švestky se skvěle hodí na stůl. Aby nás mohli potěšit neuvěřitelnou chutí po celý rok, mohou být konzervovány v sladkém sirupu. Doporučuje se ukládat bezsemenné bobule do sklenic, proto nezáleží na tom, jakou barvu mají. Hlavní věc je, že mají dobrou separaci kosti od buničiny. Zvažte podrobný recept na výrobu švestek v sirupu na zimu. 

produkty

 • žlutá švestka - 1,5 kg;
 • granulovaný cukr - 1,2 kg;
 • čistá voda - 150 ml. 

Pak to uděláme:

 1. K vaření je nutné použít švestku střední zralosti. V tomto případě si plody udrží svůj tvar mnohem lépe. Třídí hlavní ingredience, odstraní ocasy, umyje se. Odstraňte semena, ale švestka musí zůstat neporušená. To lze provést jednoduchou dřevěnou tyčí.. 
 2. Nyní začneme připravovat sladký sirup. K tomu nalejte potřebné množství kapaliny do smaltované pánve, přidejte granulovaný cukr a vložte jej do kamen, čímž nastavíte režim průměrného ohřevu. Zrna by se měla úplně rozpustit. Sirup povarte na viskózní konzistenci. 
 3. Umístěte švestky a pokračujte ve vaření při nízké teplotě po dobu 10 minut. Obsah pánve promíchejte velmi opatrně. K tomu je lepší použít dřevěnou špachtli, aby nedošlo k narušení integrity bobule.. 
 4. Švestky uspořádejte do připravených nádob a naplňte je sirupem. Hermeticky se sbalte a otočte vzhůru nohama. Zabalte je teplou přikrývkou a nechte úplně vychladnout. Skladujte ve sklepě nebo lednici.

Švestka ve vlastní šťávě na zimu

Chutnou a zdravou bobulovinu lze připravit ve vlastní šťávě bez přidání granulovaného cukru. Miska je plná užitečných látek, vitamínů. V zimě můžete pomocí konzervovaných švestek podle popsaného receptu zapomenout na nedostatek vitamínů.

Produkty:

 • nezralé švestky - 1,5 kg. 

Švestky ve vlastní šťávě

Švestky ve vlastní šťávě

 1. Opláchněte hlavní složku, položte na čistý hadřík a osušte. 
 2. Sklenice umyjte mýdlem a vysušte v troubě při teplotě nepřesahující 100 stupňů. Víčka vařte 5 minut. 
 3. Odstraňte jámu z připravených švestek. Uspořádejte pevně v připravených nádobách. 
 4. Na dno vložte malý ručník do vhodného hrnce. Vložte sklenice, které dříve zakryly víky. Nalijte vodu do pánve tak, aby pokrývala nádoby až k ramenům. 
 5. Položte sporák na maximální teplotu. Po uvaření tekutiny v pánvi nechte švestky stát 15 minut. 
 6. Skleněný obal s obsahem opatrně vyjměte, sbalte jej a otočte jej vzhůru nohama. Zabalte se, cool. Nebojte se, pokud se objem švestek ve sklenicích sníží. To je normální a mělo by to být. 

Švestková tinktura se skořicí a medem

Dnes v supermarketech najdete obrovskou škálu alkoholických nápojů pro každý vkus. Ale není nic chutnějšího než domácí ovocná nebo bobulovitá tinktura vyrobená z vlastních rukou doma.. 

Produkty:

 • švestka - 1,5 kg;
 • skořice - 0,5 hole;
 • med - 300 g;
 • vodka - 750 ml. 

Postup je následující:

 1. Rozdělte švestky, opláchněte je pod tekoucí vodou. Nařežte na 2 stejné části a vyjměte kost. Nakrájejte poloviny švestky na 2-3 plátky. 
 2. Rozdrťte skořici s váleček na dřevěné desce. K vaření musíte předem připravit 3-litrovou nádobu. Švestkové vrstvy, skořice a med. Naplňujeme tedy nádobu, dokud nedojdou všechny ingredience. Vylijte určené množství alkoholického nápoje. 
 3. Protřepejte nádobou s obsahem. Je důležité, aby se med rozpustil. Zavřete krk gázovou ubrouskem, na parapet na 14 dní. Nezapomeňte denně protřepávat láhev. 
 4. Po stanoveném čase se protlačte sítem a navíc přes tenká fazole. Tinkturu nalijte do vhodné láhve, uložte na tmavém a chladném místě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Džemy a jiné švestkové přípravky podle jednoduchých receptů