Citronová marmeláda: domácí metody

Džem z citronů

Citrony nejsou v poslední době nic nového. Citrónový džem, spolu s obvyklými pro nás džemy a džemy z jablek, třešní a švestek, lze stále častěji nalézt na pultech obchodů. Tento produkt můžete vařit sami pomocí minimální sady ingrediencí. Odrůda přináší koření pochoutky kořením nebo přidáním dalších odrůd citrusů. V tomto článku si povíme o všech metodách výroby citronového dezertu..

Složení: vanillin, voda, skořice, citrón, máta, cukr
Čas do záložky: Celý rok


Pravidla výběru citronů:

  • plody by neměly mít promáčknutí, hnilobu a měkké skvrny;
  • Citrony se nejlépe berou ve střední velikosti;
  • citrusová kůra by měla být světle žlutá, tenká a jemná;
  • není dovoleno používat ovoce se scvrklým a suchým povrchem.

Dodržováním jednoduchých pravidel pro výběr kvalitního výrobku zajistíte vynikající výsledek vaší práce na přípravě zdravého citronového dezertu..

Džem z citronů

Možnosti citronového džemu

Metoda číslo 1 - Citronový džem s kousky ovoce

Kil citronů se důkladně omyje štětcem. Aby byl citron v džemu měkčí, vařte celé ovoce ve vroucí vodě po dobu 10 minut. Každé ovoce je nakrájeno na tenké plátky, čímž se odstraní kosti, které se vyskytují. Plátky mohou mít jakýkoli tvar: kruhy, poloviny nebo čtvrtiny. Kousky jsou pokryty 1,2 kilogramy cukru, jemně promíchány a nechány se vařit po dobu 4 hodin pro tvorbu šťávy.

Džem z citronů

Kandované citrony se poté zahřejí na minimální teplotu a začnou se zahřívat. Jakmile se vytvoří pěna, odstraňte ji lžičkou. Vaření pokračuje 25 minut. Během této doby jam zhoustne a ovocné plátky se stanou průsvitnými..

Hotový džem se uloží do připravené sterilizované nádoby a zašroubuje se víčky. Banky jsou izolovány asi jeden den, takže má jam možnost pomalu ochladit.

Kanál iamCOOK představuje recept na citronovou marmeládu se skořicí a čerstvým kořenem zázvoru

Metoda číslo 2 - Džem z citronů mletých pomocí mlýnku na maso

Pro tento recept vezměte 1 kilogram citrusových plodů a 1,5 kilogramu granulovaného cukru. Můžete také použít skořicovou tyčinku a snítku máty, abyste do misky přidali nějakou chuť..

Citrony jsou nakrájeny na čtvrtiny a z každé části jsou odstraněna semena. Poté se plátky protlačí mlýnkem na maso a přikryjí se cukrem, skořicí a snítkou čerstvé máty. Výsledné citronové pyré se nechá stát při teplotě místnosti pro lepší separaci šťávy a potom se zapálí. Hmota se vaří v intervalech 4krát po dobu 5 minut každých 5 hodin. Přírodní příchutě - máta a skořice musí být odstraněny z hotového džemu.

Džem z citronů

Metoda číslo 3 - S přídavkem vody

Kousek ovoce je nakrájeno na tenká kola a odstraňuje se, jakmile se objeví semeno. Kruhy se nalijí litrem čisté vody a hmota se nechá stát 24 hodin pod víkem při teplotě místnosti. Po stanoveném čase se plátky citronu vaří 15 až 20 minut na mírném ohni. Během této doby by měla být citronová kůra průsvitná a snadno deformovatelná, když se stlačí mezi prsty..

Džem z citronů

Citrony jsou hozeny na síto a rozdrceny. Tento krok můžete přeskočit a udělat džem s kousky ovoce. Do citronové hmoty přidejte 2 kilogramy cukru a pokračujte ve vaření. Džem dosáhne připravenosti přibližně za 1,5 hodiny. Během této doby se kapalina dobře vaří a objem klesne o polovinu.

Další lahodný recept na citronovou marmeládu s pomerančem a zázvorem představuje kanál „I Want It So Live“

Metoda číslo 4 - Z citronové šťávy

Pro tuto přípravu vezměte 1,5 kilogramu čerstvých citronů. Kůra se odstraní z jednoho ovoce. To se nejlépe provede pomocí jemného struhadla. Poté se všechny citrony nechají projít odšťavňovačem. K výsledné šťávě se přidá 1,2 kilogramu granulovaného cukru, kůry a špetky vanilky. Dort ve formě kůží a filmů je složen do okraje gázové tkaniny a svázán uzlem. Během procesu vaření bude tento sáček v hrnci s marmeládou. Faktem je, že citronové slupky obsahují látky pektinu, které umožňují rychleji zahušťovat džem. Dezert se vaří po dobu 20 minut, v případě potřeby se z něj odstraňuje pěna. Na samém konci vaření se vyjme sáček s dortem a samotný džem se nalije do skladovacích nádob.

Džem z citronů

Video z kanálu „Hubnutí s radostí!“ Vypráví o přípravě dietního citronového džemu s náhradou cukru a pektinem.

Jak uložit citronový dezert

Džem svinutý do sklenic je uložen na tmavém místě při teplotě vzduchu + 4 ... + 10 ° C. Skladovatelnost citronové pochoutky je 1 rok. Další možností je zmrazení. K tomuto účelu je džem zabalen do malých forem pro zmrazení a odeslán do chladu. Po dni jsou kusy vyjmuty z forem a zabaleny do samostatné nádoby pro skladování v chladu.

Džem z citronů


Podívejte se na podobné recepty

» » Citronová marmeláda: domácí metody