Smažený ostružinový džem. Recept s fotografií krok za krokem

Smažený ostružinový džem nenechá nikoho lhostejným, protože tento džem není připraven podle klasického receptu, ale jiným originálním způsobem. Jen málokdo si může myslet, že bobule nelze vařit, jak to udělaly naše babičky, ale smažit! To samozřejmě může někoho překvapit, ale nejde o překlep, ale způsob vaření - bobule pokryté cukrem se smaží na pánvi, nejprve na mírném ohni a poté na velmi vysokou teplotu..

blackberry jam recepty

Je třeba poznamenat, že ne všechny plody mohou být vařeny tímto způsobem, ale ostružiny mohou být, a přesto se ukazuje, že šťávu nechávají mnohem rychleji a zároveň si zachovávají veškerou chuť a užitečné vlastnosti. Je velmi důležité dosáhnout dokonalé rovnováhy chuti, a proto je třeba přísně dodržovat časově ověřené podíly cukru a ostružin uvedené v receptu..

Bezprostředně po vaření je taková pochoutka přenesena do sterilizovaných nádob a uzavřena, ale v zimě ji lze rozložit do misek a podávat s čajem s čerstvým pečivem. Můžete také připravit sladkou náplň na koláče nebo pomazánku na dort nebo sušenku..

Složení:

  • ostružiny - 0,5 kg;

  • cukr - 0,5 kg

ostružinový džem 

Jak udělat smažený ostružinový džem


Vytriedíme bobule, pokud narazíme na ty zkažené, pak je odložíme stranou. Je důležité zvolit nejčerstvější a nejkvalitnější ostružiny, jinak se pochoutka může rychle zhoršit. Pak je několikrát opláchneme a nezapomeňte je důkladně osušit na ubrousek..

Do suché pánve vložte vrstvu bobule a přikryjte cukrem.

ostružinový džem 

ostružinový džem 

Nastavili jsme nejpomalejší zahřívání a za stálého míchání bobule zahříváme, aby nechali šťávu a cukr roztavit.

blackberry jam recepty 

Jakmile hmota začne proces vaření, zvýšíme ohřev na maximum a po dobu 10 minut jej vaříme. Ujistěte se, že jste odstranili pěnu, která se tvoří na povrchu..

blackberry jam recepty 

Horkou pochoutku jsme vložili do sterilizovaných nádob a uzavřete víčky. Jakmile se ochladí, vyjmeme ji pro uložení v suterénu. Zkuste také vařit smažená hruška a citronová marmeláda, možná tato verze sladkého přípravku bude také vyhovovat vašemu vkusu.

Hezký čaj!

blackberry jam recepty 


Podívejte se na podobné recepty

» » Smažený ostružinový džem. Recept s fotografií krok za krokem