Lahodný bezsemenný třešňový džem tlustý: recept s fotografií krok za krokem

Ukázalo se, že tento recept je velmi dobrý chutné, husté, s bohatou vůní třešňového džemu. Jam se skutečně ukazuje, že má vynikající chuť..

třešňový džem, hustý

Džem vařeným podle tohoto receptu bude stejně silný jako na fotografii, když v zimě otevřeme sklenici třešňového džemu.

třešňový džem, hustý
Součásti třešňového džemu.

třešňový džem, hustý

Lahodný bezsemenný třešňový džem tlustý: recept s fotografií


Pro třešňový džem beru zralé, ale ne přezrálé třešně. Omyju ovoce ve studené vodě, abych umyl prach a jiné nečistoty. Nechám to v cedníku, aby vytékal kapičky vody z bobulí.

třešňový džem, hustý

Odstraňuji větvičky. Teď začínám odstraňovat semena z třešní. Přizpůsobil jsem se prořezávání třešní bezpečným špendlíkem. Jednoduše vložením uzavřeného špendlíku do otvoru z řapíku v bobulové struktuře jsem strčil kost do špendlíkové smyčky. Dále vytáhnu špendlík z ovoce spolu s kostí.

třešňový džem, hustý

Nevyhodím semena odstraněná z třešní, ale umístím je do samostatné mísy. Také jsem sem dal bobulovité řapíky. Naplnímu kameny řapíky vodou podle receptury, přikryjeme nádobí víčkem a položíme na oheň. Trochu uvařil třešňové jámy a odložil jsem je stranou. Následně používám infuzní aromatický vývar k vaření třešňového džemu, ale prozatím ho nechávám v lednici.

třešňový džem, hustý

Třešně třešně naliju do hluboké mísy nebo mísy (v závislosti na tom, kolik džemu vařím). Dále posypeme třešněmi granulovaný cukr, potřeme miskami s ovocem a cukrem. Zakrývám nádobu třešňovou hmotou a pošlu ji přes noc do ledničky.

třešňový džem, hustý

V noci třešně s cukrem dávají šťávu. Ráno jsem smíchal třešně s cukrem a nalil sem napjatý vývar třešňových jám.

třešňový džem, hustý

Položil jsem třešňovou hmotu na sporák a přenesl ji do široké mísy pro výrobu džemu. Při nízkém žáru, jemném míchání bobule, dosáhnu úplného rozpuštění cukru. Budoucí bezsemenný třešňový džem vaří a na jeho povrchu vytvoří bílou pěnu.

Sbírám pěnu štěrbinovou lžičkou. Takže míchání a sběr pěny, vařím třešňový džem po dobu 7 minut. Zahřívám teplo pod misku tak, aby se džem dobře vařil, a pak vypnulo teplo.

Po dobu pěti hodin mám třešňový džem a ten se ochladí v misce, ve které byl vařen. Potom jsem opět zasáhl džem, po opětném varu vařím 7 minut, míchám a pěnu odstraním dřevěnou lžící s dlouhou rukojetí. Potom jsem nastavil džem znovu vychladnout po dobu pěti hodin. Potom jsem znovu položil misku třešňového džemu na oheň..

Teď uvarím džem na mírném ohni až do něžného řízení. Nakonec přidám citronovou šťávu. Vezměte prosím na vědomí, že hotový džem v nádobě stále zhoustne. Vařenou marmeládu jsem vložil do horkých sterilizovaných nádob a uzavřel je vařenými víčky.

Potom otočte sklenici třešňového džemu vzhůru nohama a nechte ji vychladnout. Otočím sklenici s chlazeným džemem zpět na místo a uložím ji až do zimy.

třešňový džem, hustý

Připravenost marmelády je patrná tak, že z lžíce na suchou desku upustíte několik kapek vroucího sirupu. Kapičky by si měly udržovat svůj tvar a neměly by se šířit po desce.

třešňový džem, hustý

Třešňový džem ukázalo se, že je hustý a téměř homogenní. Takový třešňový džem skvělé pro náplně do cukrovinek.

Čas: 60 min + 24 h pro namáčení třešní se sirupem.

Výkon: 0,5 l plechovky.

Produkty:

- třešeň - 750 g-

- cukr - 800 g-

- voda - 0,5 lžíce.-

- citron - 0,5 ks.


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný bezsemenný třešňový džem tlustý: recept s fotografií krok za krokem