Jak vařit džem z černého rybízu na zimu - recept

Hustější struktura marmelády vám umožní připravit sendviče a nebojte se, že se rozšíří na vaše prsty nebo na stůl. Džem má proto při vaření velmi důležité místo. Plnění na koláče, plnění muffinů, přidávání do zákusků a zmrzliny ... Džem z černého rybízu je kromě toho, že je velmi zdravý, také velmi chutný a aromatický.

Složení: cukr, černý rybíz
Čas do záložky: Léto


Technologie výroby černého rybízového džemu je jednoduchá a podobná výrobě džemu, ale stále existují malé rozdíly.

Stejně jako u všech ostatních polotovarů je třeba plody vytřídit, omýt a oloupat ze stonků..

Umyté bobule vložte do hrnce a posypte cukrem. Některé odrůdy černého rybízu jsou trochu kyselé, takže je třeba vypočítat množství cukru na základě sladkosti konkrétního rybízu. Obvykle, aby se džem, cukr se odebírá z poloviny hmotnosti bobule na stejné.

Černý rybíz je třeba trochu nakrájet, aby se rozlil šťáva. Některé ženy v domácnosti okamžitě překrucují bobule pomocí mlýnku na maso a teprve potom vaří, ale to neovlivní rychlost vaření. Koneckonců, černý rybíz je velmi měkký a bobule se vaří velmi rychle a v každém případě musíte brousit přes síto. Semena a kůže v marmeládě nejsou povoleny.

Takže, nastrouhejte bobule a znovu dejte pánev na nízkou teplotu. Aby se dosáhlo požadované hustoty, je nutné vařit rybíz 2/3 původního objemu.

Pokud se rybíz již vařil na požadovaný objem, ale zdá se vám, že je džem stále tekutý, je to špatný dojem. Když zchladne, černý rybíz zhoustne velmi rychle, a pokud ho vaříte ještě déle, cukr začne hořet a váš džem bude mít nepříjemnou pachuť.

Do džemu z černého rybízu byste neměli přidávat kyselinu citronovou, vanilku nebo jiné koření. Už má svůj vlastní jasný vkus, který by neměl být přerušen a vylepšen..

Připravte si sklenice, nalijte do nich horký džem a zavřete víčka. Pokud plánujete skladování džemu na dlouhou dobu, je nejlepší jej uložit na chladném místě. Při pokojové teplotě jeho trvanlivost nepřesahuje 6 měsíců..

Jak vařit džem černého rybízu na zimu, podívejte se na video:


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vařit džem z černého rybízu na zimu - recept