Pitted meruňkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Jantar bezsemenný meruňkový džem speciální. A to vhodné místo pro domácí spíž mezi všemi druhy švů. I ti, kteří nemají rádi čerstvé meruňky, ale dávají přednost šťavnatým broskvím, tvrdí, že tento přípravek má nadřazenost. V letošním roce se již mnohým podařilo zavřít sklenice jahod, třešní a dokonce i pampelišky.

A teď jsou meruňky zralé - je čas se o ně postarat! Nejlepší řešení je připravit nekomplikovanou a zároveň lahodnou pochoutku z polovin meruňky. K tomu exotičtí milenci přidají pomeranče, mandle atd..

Nastavení granulovaného cukru se reguluje nezávisle (u některých je příliš sladký kontraindikován, u jiných je to priorita). Proto se na hlavních pozicích řídíme receptem, jinak se liší podle situace a na základě toho, co chceme nakonec dosáhnout.

Pitted meruňkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Recept 1 - jednoduchý a rychlý

Seznam nezbytných ingrediencí pro curlingPitted meruňkový džem»Minimální: na 1 kilogram ovoce se spotřebuje až 0,5 kg granulovaného cukru.

Cukr zjevně není moc. Toto je speciální vlastnost této možnosti spojování. Tato částka pouze zdůrazňuje sladkost samotného ovoce. Někteří mají rádi recepty s meruňkami na zimu v kombinaci s vanilkovým nebo mandlovým jádrem. Ale to je volitelné.

Sklizená meruňková plodina (nebo jednoduše zakoupená na trhu) je tedy tříděna. Snaží se vybrat rovnoměrné, zralé, velké ovoce, ačkoliv různé velikosti jsou vhodné i pro marmelády. Hlavní věc není rozmazlená! Každé ovoce je nakrájeno na poloviny. Pro větší pohodlí můžete provést řez po celém obvodu. A vyjměte kosti. Poloviny jsou ponechány celé nebo rozřezané na dvě části - individuální rozhodnutí kulinářského specialisty.

Připravené „suroviny“ se přenesou do široké nádoby na vaření a pokryjí se granulovaným cukrem. Množství cukru může být zvýšeno zvýšením úrovně sladkosti ošetření. Povrch je vyrovnán tak, aby krystaly pokrývaly ovoce. Misky se přikryjí víkem a nechají se odtéct 3-4 hodiny. Voda v recept na meruňkový džem bez semen nedoplňujte. Ovoce je již od přírody velmi šťavnaté (i když vše záleží na odrůdě) a sirup bude stačit.

Pitted meruňkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Zatímco meruňková šťáva běží, můžete začít sešívat nádoby a víčka - sterilizovat. Metoda je vybrána pro sebe nejvhodnější. Například v troubě. K tomu se pečlivě promyté nádoby umístí do studené pece, která se uzavře a zahřeje na 130 ° C. Doba uchovávání nádoby je asi 7 minut. Potom se trouba vypne, otevře a skleněné nádoby se nechají zaschnout. Víčka se nalijí vroucí vodou a zahřívají se, zatímco se plechovky zapálí.

Meruňkové půlky, které stály po dobu 4 hodin, se již v sirupu vznášejí do doby, kdy se začne vaření. Na vrcholu však stále zůstanou krystaly cukru. Míchat "Pitted meruňkový džem - recept" není nutné! Jednoduše položte na sporák a zapněte trochu tepla. Pouze pokud je hmota správně zahřátá, lze ji jemně promíchat. Stále se zahřívají. Je nutné dosáhnout úplného rozpuštění cukru za míchání během varu, ale ne často.

Pitted meruňkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

V průměru vařte 7-8 minut a dejte do sklenic. Před zabalením nejsou nádoby vyjmuty z trouby a zůstávají teplé. Naplňte nádoby až po okraj. Před válcováním se hrdlo plechovek setře, aby se sladká hmota nelepila na krk a nedovolila, aby se víčka v budoucnu odlomila..

Jako broskvový džem, sklenice jsou naskládány, zakryty ručníkem nebo něčím teplým a nechány pomalu vychladnout. Po 4-5 hodinách se konzervace zcela ochladí. Nyní bezsemenný meruňkový džem na zimu očištěno při relativním chladu vzhledem k malému množství granulovaného cukru v obrobku.

Pitted meruňkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Recept 2 - jantarová

Do stejně úžasného jantaru položil meruňkový džem na zimu budete potřebovat:

- 2 kg ovoce,

- 2 kg granulovaného cukru,

- špetku kyseliny citronové.

Pro sklizeň jsou vybírány lehce nezralé aromatické meruňky. Dokonce i když jsou malé, budou vypadat velmi krásně a chutný v hotovém dezertu. Plody jsou zbaveny kostí a umísťovány do mísy nebo do široké mísy hlouběji. Cukr se nalije do samostatného hrnce. Jeho množství lze mírně snížit. Pokud chcete uvařit mírně sladkou pochoutku, je lepší použít recept pět minut meruňkových klínů. Takže do cukru se přidá půl litru vody a oheň se vaří. Sirup se neustále míchá špachtlí a vaří. Výsledkem je, že se vaří po dobu 5 minut..

Pitted meruňkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Sirup se mírně ochladí (ale ne moc!) A nalije se přes poloviny meruňky. Nádobí je pokryto fólií a plátky se nechají ponořené v sirupu na jeden den. O den později se kapalina dekantuje a znovu nastaví do varu. Vařený sirup se znovu nalije na meruňky. A opět je tu denní čekání.

Pitted meruňkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Za den se opakuje postup „vypouštění - vroucí - infuze“. Pokaždé, když se ochladí, pánev zabalte do plastové fólie / ručníku. Ve čtvrtém běhu jsou misky otevřeny a umístěny na oheň. V průměru se obsah vaří po dobu 5 minut za míchání dřevěnou špachtlí. K koncentrování chuti se přidá kyselina citronová. Na tlustý džem roztroušených meruněk budete muset strávit více času - zvýšit počet denních infuzí a vroucího sirupu. Vařená sládka je uložena ve sterilizovaných nádobách a celé plátky karamelizovaného sirupu jsou svinovány.

Pitted meruňkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi


Recept 3 - královský (královský)

Meruňky královsky nebo, jak to také nazývají “Pitted meruňkový džem "královský." recept obsahuje překvapení. Toto je meruňkový nukleolus, u kterého začíná ovoce. V hustém, viskózním sirupu s jemnou mandlovou chutí a jantarovou barvou - dezert skutečně hodný králů!

K vaření budete potřebovat:

- asi kilogram velkých, masitých meruněk,

- 1 kg granulovaného cukru,

- 1 polévková lžíce citronová šťáva,

- 250 ml vody.

Mimochodem, namísto meruňkových jader si můžete vzít mandle..

Pro přípravu se cukr nalije do pánve vhodného objemu, přidá se citronová šťáva a voda. To vše se přivede k varu při nízkém zahřátí a vaří se, dokud se krystaly cukru nerozpustí za míchání.

Pitted meruňkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi

Ovoce se umývá. S pomocí dřevěné tyčinky nebo běžné tužky se z nich vytlačí kosti, dávají pozor, aby nedošlo k poškození integrity plodu. Jádra jsou odstraněna z kostí a umístěna (nebo mandle) do meruňkové dutiny (místo kamene). Plněné ovoce se posílá do kastrolu na cukrový sirup a několik minut vaří. Odstraňte pěnu lžičkou. Poté se nádobí vyjme ze sporáku a vařič se vyluhuje po dobu 12 hodin.

Připravuje se "Pitted meruňkový džem »královský recept ve třech dávkách s 12hodinovými intervaly infuze hmoty. Po posledním varu se dezert rozloží do sklenic a obvyklým způsobem se převalí. Po vychladnutí blokády se přemístí do spíž, kde je uložena smažený meruňkový džem a další zachování. Je však třeba si uvědomit, že varianta s jádry musí být konzumována do jednoho roku a v žádném případě by neměla být ponechána pro delší skladování.!

Pitted meruňkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi
Podívejte se na podobné recepty

» » Pitted meruňkový džem. Nejlepší recepty s fotografiemi