Meruňkový džem v plátcích. Recept s fotografiemi krok za krokem

Jak správně vařit meruňkový džem? Existuje mnoho receptů meruňkového džemu a také řada technologií pro jeho přípravu. Z tohoto důvodu se může chuť a konzistence hotového meruňkového džemu lišit, zejména pokud byly do meruněk přidány další složky - bobule nebo ovoce, koření a byliny, med.

Podle mého názoru nejchutnější meruňkový džem Je džem, ve kterém jsou viditelné celé poloviny meruněk. K získání tohoto typu džemu je nutné zvolit ty správné meruňky, které nesmí být přezrálé a zároveň nesmí obsahovat buničinu..

Tak chutná, jantarová barva a středně silná izapricotová marmeláda bude skvělým doplňkem každé domácí čajové párty. Nezapomeňte také, že ji lze přidat k dezertům nebo domácím koláčům. Vařte několik sklenic na zimu meruňkové klíny

Složení:

  • Velké meruňky 5 kg,
  • Cukr 2,5 kg,
  • 0,5 šálku vody.

Meruňkový džem s klíny - recept

Deset plechovek vychází z určitého množství přísad meruňkový džem objem 0,5 litru. 

meruňkový džem klíny

Pro meruňkový džem zvolte husté meruňky, aby se během vaření nerozpadly. Nalijte je do velké, hluboké nádoby a naplňte velkým množstvím vody. Poté důkladně omyjte každou meruňku zvlášť, rozbijte ji na polovinu a vyjměte jamku.

meruňkový džem klíny

Vložte poloviny meruněk do pánve.

meruňkový džem klíny

Nejlepší způsob vaření džemu je v hluboké misce z nerezové oceli. část meruňkových polovin.

meruňkový džem klíny

Na vrchol nalijte monofonní vrstvu cukru, ne veškerý cukr, ale asi kilogram a půl.

meruňkový džem klíny

Položte další část meruňky na vrchol.

meruňkový džem klíny

Doplňte zbývající cukr. Bez míchání nalijte do poloviny sklenice vody a na chvíli položte na chladné místo, aby meruňky nechaly šťávu dobře. 

meruňkový džem klíny

Když jsou meruňky odšťavněné, položte pánev na oheň a nechte je vařit. Dokud se cukr úplně nerozpustí, měl by se džem občas velmi dobře promíchat dřevěnou špachtlí. Pouze meruňky budou vařit, vypnout oheň a nechat je úplně vychladnout. Děláme to čtyřikrát. Aniž bychom nechali meruňky dlouho vařit v sirupu, dostaneme aromatický džem s celými plátky.. 

meruňkový džem klíny

Sklenice dobře umýváme teplou vodou a sodou. Víčka vařte ve vroucí vodě po dobu pěti minut a plechovky sterilizujte. Do hluboké mísy jsme vložili prázdnou nádobu a opatrně ji nalili horkou marmeládou, aby nedošlo k spálení. 

meruňkový džem klíny

Nasaďte džem na ručník a sbalte víko. Otočte svinuté sklenice džemu a přikryjte je přikrývkou nebo froté ručníkem. V této poloze je nechte několik dní stát. Dokončeno meruňkový džem klíny skladujte na chladném a tmavém místě, dokud nenastane čas ochutnat. 

meruňkový džem klíny

Meruňkový džem s klíny. Fotografie

meruňkový džem klíny

meruňkový džem klíny

meruňkový džem klíny


Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový džem v plátcích. Recept s fotografiemi krok za krokem