Meruňkový džem s mátou. Recept s fotografiemi krok za krokem

Není žádným tajemstvím meruňkový džem, vařené podle jednoho nebo druhého receptu se získává s individuální chutí, vůní a vzhledem. meruňkový džem Mělo by být silné, jednotné a jasně oranžové barvy. Je to tento druh džemu, který lze nanášet na bochník a také se používá jako náplň pro domácí pečivo..

Takový meruňkový džem na zimu budeme vařit dnes. Tento džem má svou vlastní chuť - máta. Medová vůně meruněk dokonale doplňuje vůni máty peprné. Mimochodem, pokud nemáte máta, můžete ji nahradit čerstvým medem. A teď bych rád řekl pár slov o meruňkách.

Pro výrobu meruňkového džemu, stejně jako pro výrobu džemu, je nejlepší použít měkké, plně zralé ovoce. Pravděpodobně víte, že existují meruňky, jejichž drť obsahuje hodně hrubých vláken a tvrdých žil. Džem z těchto meruněk nebude chutný, a proto je lepší je použít pro výrobu meruňkového kompotu na zimu. Uvidíme, jak udělat meruňkový džem s mátou

Ingredience pro meruňkové směsi s mátou:

  • zralé, měkké meruňky - 2 kg;
  • granulovaný cukr - 2,5 kg;
  • čerstvá máta - 2-3 větvičky.

Z uvedeného počtu přísad se získá 5 až 6 půllitrových sklenic aromatického džemu.

Meruňkový džem s mátou - recept

meruňkový džem s mátou

meruňkový džem s mátou

Je velmi dobré, pokud jste si koupili nebo sbírali meruňky, ve kterých se kámen snadno odděluje od dužiny, protože to je to, co musíte udělat. Omyjeme ovoce, odstraníme semena. 

meruňkový džem s mátou

Buničinu smíchejte s cukrem. Nejprve ji jednoduše nalijte na meruňkové klíny a necháte 2-3 hodiny, potom jemně promíchejte dřevěnou lžící..

meruňkový džem s mátou

Dejte čerstvé máty větvičky na plátky s cukrem, 1 snítka může být "utopit" přímo uvnitř. Meruňky s mátou by měly stát alespoň hodinu. 

meruňkový džem s mátou

Poté můžete jam uvařit na mírném ohni po dobu 30 minut. Není třeba přidávat vodu. Chraňte před ohněm.

meruňkový džem s mátou

Tento džem se vaří dvakrát nebo třikrát po dobu 30 minut (chcete-li získat lehký džem a ne příliš silný, vařte 1-2krát). Větev máty lze získat po prvním "spuštění".

Do bank meruňkový džem nalil horký (vroucí). Proto, aby plechovka nepraskla přímo ve vašich rukou, musí být zahřátá tak, že ji umístíte na výtok varné konvice. Můžete také zahřát sklenice trochu jinak: nalijte několik lžiček džemu, točte sklenici a vraťte džem do pánve tak, aby se vařil.

Ukazuje se, že stěny i dno jsou dobře zahřáté, a po tomto postupu můžete nalít marmeládu, můžete svinovat plastová i železná víčka.. 

Jak ukládat meruňkový džem s mátou? Na suchém, chladném a tmavém místě, jako je skříň! Skladovatelnost je 1–2 roky, ale po roce se chuť meruňkového džemu s mátou trochu liší, v ní nejsou tak dobře vnímané tóny mincovny. Dobrou chuť!

meruňkový džem s mátou

Meruňkový džem s mátou. Fotografie

meruňkový džem s mátou

meruňkový džem s mátou

Panasyuk Victoria


Podívejte se na podobné recepty

» » Meruňkový džem s mátou. Recept s fotografiemi krok za krokem