Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi

Nezastupitelný pomocník v boji proti zimním nachlazením a nedostatku vitamínů - ostružinový džem. Tento sladký „lék“ podporuje nejen oslabený imunitní systém, ale také dobře zvládá ARVI a kašel.

Z hlediska léčivých vlastností není pochoutka nižší než u všech známých malinových džemů. Navíc je účinný jak pro terapeutické, tak pro profylaktické účely. Proto se mnozí snaží připravit ostružiny na zimu, přičemž si zachovají všechny své nejcennější vlastnosti..

Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi

Vaření tajemství

- Aby plody zůstaly neporušené v hotovém pokrmu, neměly by se před použitím omýt. A během vaření nemíchejte lžičkou, ale pokrmy nakloňte a přitom vařte kruhovým pohybem a jemně protřepte.

- Pokud chcete odstranit malé kosti z ostružinový džem, poté se bobule po dobu tří minut předem nalijí horkou vodou (nikoli vařící vodou!) a poté se protnou sítem.

- Citrusové plody, které se přidávají během vaření, dodají přípravku nové aromatické tóny. Často nepoužívají buničinu, ale chuť citronu nebo pomeranče.

Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi

Blackberry jam bez vaření


Tepelné zpracování prodlužuje trvanlivost domácích blokád. Ale pro ochranu bobulovin (zejména léčivých) je destruktivní. Vysoká teplota ničí všechny užitečné a cenné stopové prvky a vitamíny, které jsou obsaženy v čerstvém ovoci. Recepty bez vaření vám samozřejmě umožní uchovat původní sadu látek v bobulích..

Ale zároveň je důležité dodržovat hlavní pravidlo: ovoce na „Raw blackberry jam "recept musí být pečlivě vybrány, bez poškození a stop hniloby. Jinak ani velké množství cukru nezachrání léčbu před zakysáním..

Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi

K přípravě chutné zimní ostružiny potřebujete pouze 2 ingredience:

- 500 g čerstvých bobulí,

- 500 g pískového cukru.

Ostružiny, jak je uvedeno výše, se třídí a vybírají výhradně vysoce kvalitní celé ovoce. Výběr je opláchnut pod studenou sprchou, dávejte pozor, abyste nepoškodili bobule. Při přípravě jsou ocasy pečlivě oříznuty. Pečené plechovky a plechová víčka by měly být jakýmkoli způsobem pečeny v páře nebo sterilizovány. Ačkoli bobule jsou během procesu vaření mleté ​​a nebudou vypadat tak krásně jako malinová léčba s celými plody- ale nezapomeňte, že kvalita obrobku přímo závisí na kvalitě surovin.

Ovoce vypuštěné z vlhkosti se rozemele na homogenní kaši. Je vhodné to udělat pomocí mixéru nebo jednoduše ručně pomocí třecí misky nebo posunovače. Přidá se k nim cukr a důkladně se promíchá. Hmota se ponechá 2-3 hodiny, aby se rozpustily krystaly cukru. Po několika hodinách se směs míchá a rozloží do skleněných spojovacích nádob. Obrobek posypeme navrch vrstvou granulovaného cukru (nejméně 2 polévkové lžíce na sklenici). Nádoba je pevně uzavřena a uložena do chladničky pro skladování. V podstatě, “Blackberry jam na zimní recepty může být uložen v chladném sklepě nebo v jiné místnosti - ale jídlo vařené bez vaření potřebuje chlad.

Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi

Metoda 2 - pět minut

Vaření ostružiny pět minut také není obtížné. Syn pětiminutový jahodový džem, v něm je pozorován poměr 1: 1 - na kilogram zralého ovoce - 1 kg granulovaného cukru. Kromě toho může recept obsahovat vodu (pro ty, kteří mají rádi tekutý džem nebo více sirupu). V tomto případě se však přebytečná kapalina nepoužívá..

Takže ostružiny jsou před zpracováním důkladně, ale pečlivě omyty. A nechal v cedníku, aby unikla voda. Poté se bobule umístí do nádoby na vaření, posypou cukrem a nahoře se utěsní kuchyňským ručníkem. Ovoce do 5 hodin vypustí šťávu, z čehož by mělo docela hodně běžet. Poté, co se kapalina dekantuje, zahřeje se na teplotu varu a vaří se asi 5 minut. Ostružiny se šíří v potichu bublajícím sirupu a poté se vaří až 5 minut.

Voňavá vařená voda je balena do předem sterilizovaných nádob. Musíte ji zavřít vařenými plechovými víky na klíč. Konzervace by měla ochladit „pod přikrývkou“, a teprve poté, co je vyjmuta na chladné místo pro dlouhodobé skladování. V pohodlných podmínkách bude sklizeň stát až do příští sklizně bez poškození chuti a léčivých vlastností.

Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi

Metoda 3 - ze zmrazeného ovoce

Pokud v létě z nějakého důvodu nebylo možné zavřít konzervování bobule, můžete použít recept „Zmrazený ostružinový džem". Zmrazení zabere mnohem méně času, a proto je občasné vaření vitamínových lahůdek odloženo až do začátku chladného počasí. Složky pro navrhovaný recept jsou následující:

- 500 g zmrazených bobulí,

- 1 kilogram cukrového písku,

- 2 lžíce citronová šťáva.

Jam vyrobený z rozmrazených bobulí vyjde neméně užitečný než válcování “Rybíz a maliny na zimu". V případě dezertů jsou ostružiny rozloženy v hluboké nádobě (misky s vysokými stranami), pokryty sladkým pískem a ponechány ponechat šťávu po dobu 3 hodin. Pokud posypete mražené ovoce cukrem, pak vám vyteče mnohem více šťávy. Každý, komu se to nelíbí, může vzít nějakou tekutinu před vařením.

Čerstvě vymačkaná citronová šťáva (nebo štipka kyseliny citronové) se přidává k ostružinám plovoucím v cukrovém sirupu. Nádobí se zapálí a obsah se uvede do varu. Potom se intenzita varu zvýší a hmota se vaří po dobu 5 minut. Po odstranění tepla se džem ochladí a rozloží do připravených nádob pro vzduchotěsné utěsnění..

Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi


Metoda 4 - s přídavkem citrusových plodů

Citron dodává klasické ostružinové pochoutce nezapomenutelnou svěží vůni a příjemnou kyselost. Zavřít citronem nebo pomerančem "Zmrazený ostružinový džem. Recept". V konkrétním případě se však čerstvé ovoce bere v poměru 1: 1 s cukrem. Citron používal celé.

Vybrané bobule se umístí do nádoby na vaření a rozmačkají se rozdrcenými bramborami. Oloupejte kůru z citronu a vymačkejte šťávu, poté se nové ingredience přidají do šťouchané ostružiny. Zde se nalije veškerý granulovaný cukr. Směs se umístí na desku. Nastavte oheň na střední intenzitu. Během vaření se hmota neustále míchá, čímž se zajistí úplné rozpuštění cukerných zrn.

Dále se zvyšuje ohřívací síla, která řídí proces, aby se zabránilo spálení. Hmotu je nutné vařit, aby se podobala smažený ostružinový džem. Ale bez nepříjemné rezervy pálení, ale s příjemnými karamelovými tóny. Doba varu nepřesáhne 10 minut. Reguluje se pouze topný výkon. Recept "Blackberry - jam»Vařte na sklenice a pečlivě utáhněte klíčem. Pro spolehlivost jsou plechovky pokryté víky sterilizovány před spojením..

Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi

Metoda 5 - u citrusových plodů (možnost 2)

Alternativně lze použít dva citrusové plody najednou v jednom receptu. Citron dodá dezert kyselost a pomeranč dodá sladkost. Pro takovou léčbu připravte:

- kilogramem bobulí a cukru,

- 1 citron,

- 0,4 kg pomeranče.

Odstraňte kůru z pomerančů a vytlačte šťávu z dužiny. Totéž s citronem. Citrusová šťáva se spojí, přidá se cukr a zahřívá se mírným teplem, dokud se sladká zrna nerozpustí. Po improvizované sirup by měl být ochlazen.

Po 3 minutách blanšírování horkou vodou se ostružiny setí na sítu. Citronovo-oranžový sirup se přidá do bobuloviny a nechá se 2-3 hodiny. Potom se hmota vaří za stálého míchání po dobu půl hodiny, odstraní se z tepla a ochladí se. Zklidněný ostružinový džem na zimu s citrusovými plody jsou distribuovány v předem sterilizovaných plechovkách pro švy.

Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi

Metoda 6 - s malinami

Kombinace ostružin a malin je skutečně jedinečná. A to by mělo být poznamenáno! Intenzivní barva, nápadná vůně, božská chuť. Připravuje se příprava ostružin s malinami z následující sady přísad:

- 1 kg čerstvých malin a ostružin,

- 2 kg cukru.

Maliny se třídí, převedou do mísy a pokryjí polovinou odměřeného granulovaného cukru. Nemusíte se míchat (nebo velmi pečlivě). Kandované maliny se nechají přes noc v chladné místnosti odkapávat šťávu a rozpouštět cukr. Udělejte to samé s ostružinami..

Následující den se šťáva z bobulí, která vytekla, vypustí z nádob, zahřeje se na nízkou teplotu a několik minut vaří. Poté se bobule přesouvají do sirupu a vaří se spolu po dobu 5 minut při minimální varné síle, čímž se odstraní blížící se pěna. Nádobí se vyjme ze sporáku a obsah se nechá úplně vychladnout. Džem se opět vaří, vaří se 5 minut a konzervuje se ve sklenicích. Pro skladování se léčivo převádí do chladničky..

Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi

Metoda 7 - s jablky

Díky přidání jablek získávají ostružinové polotovary hustou konzistenci podobnou marmeládě. Připravit recept “Jak vyrobit blackberry jam»Požadované produkty:

- 0,4 - 0,5 kg jablek a čerstvých bobulí,

- 0,25-0,3 kg granulovaného cukru,

- 1 polévková lžíce sušený levandule.

Pro voňavou pochoutku se ostružinové ovoce pečlivě třídí, umývá „pod sprchu“ a vloží do cedníku, aby vypustilo vodu. Připraveny jsou plechovky a víka. Měly by být sterilizovány nebo vypalovány parou. Jablka se umyjí, nakrájejí na poloviny, oloupou se a jádra se vyříznou. Poté se jablečná dřeň nakrájí na malé kousky.

Bobule a jablka se umístí do nádoby na vaření, posypané cukrem. Umístěte nádobí na sporák na vysokou teplotu a nechte obsah vařit. V průměru trvá vaření 3–4 minuty, aby se kousky jablek řádně vařily, ale neztratily svůj tvar. Přidá se sušený levandule. Tato přísada je velmi specifická, takže se bez ní můžete obejít. Po položení levandule nebo bez ní se džem vaří dalších 5 minut a okamžitě se převalí přes skleněné nádoby s plechovými víky.

Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi

Blackberry jam: jam


Vyjde neuvěřitelně chutná, hustá a bohatá ostružinová marmeláda. Chcete-li vyrobit několik sklenic džemu na zimu, musíte:

- kilogram zralých bobulí,

- 0,2 - 0,3 kg masitých jablek,

- 1 kilogram granulovaného cukru,

- 300 ml vody.

Promyté ostružiny se očistí ocasem, vloží se do nádoby na vaření, nalije se malým množstvím horké vody a zahřívají se 3 minuty. Poté, co se ovoce dekantuje a rozemele na sítu. Tato akce odstraní nežádoucí kosti ze struktury misky a přiblíží ji konzistenci něžný meloun jam. Jablka jsou promyta, loupaná a jádra odstraněna a nakrájena na tenčí a menší plátky.

Pyré z ostružinového kaše se nalije do smaltované pánve, přidají se jablka a voda. Misky se umístí do ohně a směs se vaří asi 5 minut. Dalším krokem je nalití granulovaného cukru, po kterém se džem vaří po dobu jedné hodiny. Tepelné zpracování pomáhá roztavit, pyré jablka a spojit obě hlavní složky dohromady. V horkém stavu se džem rozloží do sterilizovaných nádob, ponechá se otevřený, dokud obsah nevychladne, a teprve poté se uzavře víky.

Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi

Blackberry jam: v pomalém sporáku


Multicooker zjednodušuje proces přípravy zimních příprav. To platí také pro ostružinové marmelády. Kuchyňský spotřebič zkracuje dobu vaření a vede k poměrně silné, vysoce kvalitní léčbě. Recept bude vyžadovat půl kilogramu ostružin a cukru.

Plody jsou pečlivě tříděny, vyhazují shnilé a rozmazlené vzorky. Výběr je očištěn od ocasu, složen do cedníku pro mytí a vytékání vody. Poté, co bobule jsou umístěny v multicooker misce, pokryté granulovaného cukru, pokryté ručníkem a ponechány až do rána, aby šťáva běží. Když vaříte, udělejte to samé ostružinový džem pět minut, dosažení tvorby sirupu. Následující den je zařízení nastaveno na hodinu na „Quenching“ program a obrobek se vaří. Současně by mělo být víko otevřené, aby se shromažďovala pěna na povrchu vařiče a čas od času se promíchávala. Během vaření, někteří kuchaři přidají vanilku pro zvýšení chuti..

Proces pokračuje po dobu 12 hodin v odpojeném multikameru. Potom se hmota znovu uvede do varu pomocí stejného programu a zahřeje se do sklenic, uzavře se víky. A divoká jahodová pochoutka, a blokování ostružin vyžaduje skladování v temné, chladné místnosti s nízkou vlhkostí.

Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi

Všechny uvedené recepty “Ostružinový džem s celými plody nebo ve formě bramborové kaše “podrobně vysvětlete technologie přípravy léčivých, chutných švů, které jsou velmi prospěšné a gastronomické potěšení. Dezerty osloví nejen dospělé, ale i děti. Proto v období zrání ostružin je určitě nutné si ji vyzvednout, nebo si ji prostě koupit, a nebuďte příliš líní, abyste mohli bobuloviny konzervovat..


Podívejte se na podobné recepty

» » Blackberry jam: zlaté recepty s fotografiemi