Blackberry compote - recept s fotografiemi krok za krokem na zimu bez sterilizace

blackberry kompot

Popis

Blackberry kompot na zimu - užitečný přípravek, plný chuti a vůně. Díky tak úžasným tmavým bobulím doma je možné vytvořit úžasný nápoj z bobuloviny bez přidání různých konzervačních látek. Doplněním sortimentu zimních zásob tak skvělým přípravkem ostružin připraveným podle této fotografie receptury si zajistíte potřebné vitamíny pro zimu a velmi dobrou náladu.

Díky nápoji ostružiny se každý zimní večer naplní přítomností letních slunečných dnů, díky čemuž se nálada okamžitě zlepší. Takový báječný kompot bude velkým potěšením pro všechny děti i dospělé a nenechá je lhostejný.

Domácí bobulový kompot se připravuje nejběžnějším způsobem a jeho přípravu netrvá déle než hodinu.. To je mimochodem velmi výhodné pro pracující ženy v domácnosti, které mají na výrobu zimních polotovarů přiděleno jen několik hodin..

Níže jsme připravili podrobné pokyny krok za krokem pro přípravu bobulového nápoje, takže vám doporučujeme neztrácet čas a okamžitě začít připravovat kompot ostružin na zimu doma.. 

Ingredience

 • Ostružiny 500 g
 • Granulovaný cukr 150 g
 • Voda 2 l

Kroky

 1. Chcete-li vyrobit kompot ostružiny doma, neměli byste ostružinové bobule umývat. Při mytí takových bobulí se konzumuje hodně vlastní šťávy, což je nezbytné pro tento nádherný bobule.. Hlavní věc je, že byste měli určitě vyřešit ostružiny ze špatných bobulí, pokud jsou mezi nimi.

  sběr ostružin

 2. Poté, co připravíme bobule, sterilizujeme sklenice na skvělý kompot. Objem kontejneru se volí podle vašeho uvážení a můžete jej pohodlně zpracovat.

  vybereme kontejnery

 3. Vybrané ostružiny umístíme do sterilizovaných nádob. Jejich počet by měl zaujímat třetinu banky..

  zaspávejte bobule

 4. Dále vyrábíme sirup pro krásné bobule. Chcete-li přesně vědět, kolik vody je k tomu zapotřebí, musíte nejprve naplnit sklenice ostružinami převařenou vodou a potom nalít výsledné množství tekutiny do hrnce.. Poté musíte rozpustit granulovaný cukr ve vodě a sirup vařit.

  připravuje sirup

 5. Naplňte cenné sklenice bobulemi ostružin výsledným horkým sirupem. Pak je sbalíme sterilizovanými víky a zabalíme je teplou přikrývkou. Když kapalina ve sklenicích vychladne, přesuneme je do spíž nebo do sklepa před nástupem mrazu. Domácí ostružinový kompot na zimu je připraven.

  blackberry kompot na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Blackberry compote - recept s fotografiemi krok za krokem na zimu bez sterilizace