Angreštový džem s ořechy: nejlepší recepty s fotografiemi

Když sklizeň přinesla hojnost bobulí, chci vyzkoušet neobvyklé recepty na bobuloviny, a zde si hostitelka může pamatovat angreštový džem s ořechy, která se jistě stane ozdobou vaší čajové párty. Velké angreštové bobule se koupou v sirupu a uvnitř každé bobule bude půl ořechového jádra. I když není čas na bobule, stačí přidat do sirupu ořechy a hodit je do sklenic, dostanete neuvěřitelně chutnou, doslova královskou pochoutku.

Recepty angreštu mají pouze jednu nevýhodu - pracnost procesu vaření, ale veškeré vaše úsilí bude plně odůvodněno, když ochutnáte lžíci této aromatické pochoutky. Jako při vaření angreštový džem s třešňovými listy, Čeká na vás vícestupňové vaření, s vařením bobuloviny a přerušením.

Celkem může existovat 3-5 takových technik a sirup skončí být hustý, bobule a ořechy budou zcela nasycené. A samozřejmě, pokud jde o plněný recept, musíte strávit ještě více času - každá bobule by měla být oloupaná z dužiny, přičemž by zůstaly pouze stěny, a poté umístěte do plátku ořechu.

Angreštový džem s ořechy: nejlepší recepty s fotografiemi

Pokud máte pochybnosti o tom, kterou angreštovou odrůdu si vybrat pro tento recept, zde jsou naše doporučení. Je vhodné vzít zelenou odrůdu, aby pochoutka byla smaragdová. Preferovány by měly být i velké nezralé bobule, protože mají vyšší obsah pektinových látek. A je vhodné vzít ořechy ze sklizně loňského roku.

Pokud pochybujete, že vaši blízcí ocení takovou pochoutku, můžete zavřít pouze 2-3 sklenice připravené z kilogramu bobulí, abych tak řekl, pro testování. A příští rok se určitě vrátíte do receptu..

Angreštový džem s ořechy: nejlepší recepty s fotografiemi

Angreštový džem s ořechy

Na angreštový džem s ořechy Když se ukázalo, že je ještě voňavější, můžete během vaření přidat sirup badyánu, kardamonu, skořice nebo hřebíčku. Pikantní přísady zůstanou na vašem uvážení, pochoutka bez nich se ukáže být aromatická a chutná

  • kilogram zelených angreštů

  • 30 vlašských ořechů (cca)

  • 1,5 kilogramu granulovaného cukru

  • půl litru vody

  • badyán, pozemní kardamom

Vezměte prosím na vědomí, že množství cukru je určeno pro nezralé plody, protože jsou stále kyselé a budete potřebovat hodně cukru. Pokud jsou vaše plody sladké, pak by se mělo množství granulovaného cukru snížit na jeden kilogram. Začněme vlašskými ořechy: musí být nasekané, oloupané ze skořápky a žíly, a poté rozděleny na několik kusů tak, aby kus nebyl větší než angrešt.

Nyní můžete přejít k nejnáročnější části vaření: bobule by se měly důkladně omýt, pak sevřít ocas každého bobule na obou stranách, aniž by to narušilo jeho integritu.

Dále ji musíme připravit na nádivku: proveďte řez a vyjměte buničinu zevnitř. Pro rychlé a snadné odstranění buničiny můžete použít kancelářskou sponku nebo špendlík. Příprava angreštu zabere hodně času, takže nebude zbytečné zapojovat do vaření další členy rodiny..

Angreštový džem s ořechy: nejlepší recepty s fotografiemi

Mimochodem, nespěchejte zahodit buničinu, bude to pro nás stále užitečné pro výrobu sirupu. Vláknina musí být vložena do hrnce a nalít přes tři sklenice vody, poté zahřát na nízké teplo a vařit po dobu půl hodiny. Během této doby můžete duté bobule plnit ořechy. A nezapomeňte bobule předem opláchnout vodou a vložit do cedníku, aby se semena nedostala přesně do džemu..

Pokud máš rád Angreštový džem recept bez vaření, pak věnujte pozornost nastrouhaným možnostem, ale takový džem má omezenou životnost a musí být uložen v lednici.

Když plníte bobule plátky ořechů, ujistěte se, že uvnitř pevně sedí a během procesu vaření nevypadají. Dokonce i čtvrtina jádra může být umístěna do velkého angreštu.

Angreštový džem s ořechy: nejlepší recepty s fotografiemi

Angreštový džem s ořechy: recept

Pro další vaření potřebujeme široký pánev nebo umyvadlo, ve kterém se sirup rychleji vaří. Je nezbytné vařit pochoutku na mírném ohni za velmi pečlivého míchání, aby nedošlo k narušení integrity bobulí. Pokud si vyberete vhodná jídla pro vaření, budete muset sirup varit méněkrát..

Teď si vzpomeňme, že angreštová dřeň je vařena nad ohněm, potřebujeme jen připravit bujón, takže po půl hodině musíme bujón napnout a změřit půl litru, který bude použit pro další přípravu sirupu.

Připravuje se angreštový džem s ořechy, recept předpokládá vícestupňové vaření. Nejprve musíte smíchat vývar s cukrem v samostatném hrnci a přivést k varu, aby se zrna rozpustila. Sirup by měl být nejprve vařen na vysoké teplotě, často za stálého míchání, poté další pár minut na nízké teplotě. Před nalitím sirupu na plněné bobule jej nechte mírně vychladnout. Mimochodem, pokud máte po nádivce stále plátky ořechů, můžete je také poslat na sirup.

Angreštový džem s ořechy: nejlepší recepty s fotografiemi

Angreštový džem by měl být dobře nasycen sirupem, proto by mezi varem měly být prováděny intervaly až 8 hodin. Jakmile vylijete sirup na ingredience, nechte je šest hodin nebo přes noc a potom je zapálte poprvé. Musí se přivést k varu a vařit po dobu 5 minut na mírném ohni.

Pokud se objeví pěna, opatrně ji vyjměte lžičkou. Po prvním vaření musí být plody ponechány znovu po dobu 5-6 hodin a poté vařeny dalších 5 minut.

Měly by existovat 3 až 4 takové přístupy, během této doby budou složky nasyceny sirupem a samotný sirup zhoustne, bude viskózní. Nezapomeňte, že když džem necháte vychladnout, zakryjte misku čistou utěrkou nebo několika vrstvami tenká, aby se zabránilo mouchám a midgesům..

Angreštový džem s ořechy: nejlepší recepty s fotografiemi

Angreštový džem "Tsarskoe" s ořechy je vhodné dát do malých nádob s kapacitou 250-400 ml. Je vhodné ji uložit do takových nádob a po otevření ji rychle sníst. Aby byla pochoutka po dlouhou dobu zachována a aby se nezkazila, je třeba připravit sklenice a víčka - sterilizovat a vařit, resp..


Podívejte se na podobné recepty

» » Angreštový džem s ořechy: nejlepší recepty s fotografiemi