Emerald royal jam

Léto je čas na čerstvou zeleninu a ovoce, z nichž hostitelky připravují sladké přípravky na zimu. Obzvláště užitečným bobulím je angrešt, který obsahuje velké množství vitamínu C a je velmi užitečný pro lidi trpící žaludečními a ledvinovými problémy, pacienty s aterosklerózou a anémií. Jste-li unaveni z vaření angreštový džem, pak vám doporučujeme obrátit pozornost královský džem z tohoto zdravého bobule.

Emerald Royal Jam

Recept královský angreštový džem
Tento džem se nazývá nejen královským, ale také smaragdovým - to je samozřejmě způsobeno barvou blanku, ale nesmíme zapomenout na legendu, podle které kuchař Kateřiny Veliké získal prsten se smaragdem právě za vaření tohoto džemu.
Vezměte 1 kg nezralých angreštů, odstraňte z nich „ocasy“, umyjte je pod tekoucí vodou a píchněte na několik míst. Potom vložte angrešt do studené vody na půl hodiny. Je-li angrešt velký, měla by být „čepice“ odříznuta od každého bobule a semena odstraněna..
Připravte cukrový sirup ze 600 ml vody a 1,7 kg cukru, připravené bobule nalijte horkým sirupem. Po ochlazení angrešt vyjměte štěrbinovou lžičkou a sirup vařte 5 minut. Nalijte plody zpět do něj, vařte 3 minuty a nechte 4-5 hodin na chladném místě. Potom zbývá vařit sirup po dobu 15 minut, dát jej do sklenic a srolovat. Smaragdový angreštový džem Hotovo!
Podívejte se na podobné recepty

» » Emerald royal jam