Smaragdový angreštový džem: zlatý recept s fotografií

Angrešt - takový malý bobule a jak užitečné. Věděli jste, že obsah vitamínu C v angreštech je poměrně vysoký, obsahuje také makro- a mikroelementy, taniny, organické kyseliny, pektin, karoten a vitaminy A, B, PP. Co se týče chutí angreštů, má u čistého bobule sladkou a kyselou chuť, ale nyní existuje tolik zkřížených odrůd, že angrešt lze najít i s chutí hroznů nebo broskví. 

Nejen džemy se vyrábějí z angreštů, je to skvělé pro omáčky na koření, můžete si také péct koláč, udělat kompot nebo smoothies s angreštem. Angrešt jde dobře s tvarohem, takže angreštový džem ideální s tvarohem kastrol, tvarohové koláče nebo palačinky s tvarohem. Emerald jam se ukazuje být velmi krásný a chutný.

Smaragdový angreštový džem Smaragdový angreštový džem 

Ingredience:

  1. Zelené angrešt - 2 šálky
  2. Cukr - 1 sklenice
  3. Citronová kůra - špetka
  4. Voda - 60 ml
Smaragdový angreštový džem

Smaragdový angreštový džem: proces vaření

Prvním krokem je skenování a mytí všech angreštů. Schnout. Aby bobule během procesu vaření zachovala co největší integritu, musí být propíchnuty jehlou na 5-6 místech. Odložte připravené angrešt na chvíli.

Smaragdový angreštový džem
Vařte sirup z cukru, vody, špetku citronové kůry. Pokud chcete, můžete během vaření přidat třešňové listy a poté je filtrovat. Sirup vařte pár minut.Smaragdový angreštový džem

Vyjměte vařící sirup ze sporáku, vložte do něj celou angrešt. Angrešt nechte v sirupu 5 hodin v klidu.

Smaragdový angreštový džem

Po uplynutí stanovené doby natřete sirup a nastavte angrešt na stranu. Vařte sirup, přidejte angrešt a vařte pár minut. Během vaření nemíchejte angrešt. Ochlaďte sirup a angrešt po dobu 5 hodin.

Smaragdový angreštový džem

Opakujte postup znovu ve stejném pořadí - nejprve vařte sirup a teprve poté jej vložte na tři minuty angrešt.

Smaragdový angreštový džem

Na konci vaření angreštu byste měli sklenice připravit - omýt a sterilizovat pro vás pohodlnějším způsobem. Naplňte sklenice ovocem a sirupem. Sklenice ihned uzavřete sterilními víčky a odešlete je pod přikrývku. Nezapomeňte dát džem vzhůru nohama a dlouho jej ochlazovat - 24 hodin. Pro uskladnění přeneste jam do sklepa nebo spíž.

Smaragdový angreštový džem
Smaragdový angreštový džem
Smaragdový angreštový džem
Smaragdový angreštový džem

Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Smaragdový angreštový džem: zlatý recept s fotografií