Smaragdový angreštový džem

Kupodivu, ale z angreštových bobulí, které nemají jasnou chuť a vůni, můžete vyrobit skutečný královský džem, což ocení i císařovna Kateřina II. Ale jeho barvou je přesnější říkat smaragdový angreštový džem. Připravuje se bez velkého úsilí a času. A konečný výsledek jídla, ve kterém průsvitné zelené bobule plují v jantarovém sirupu, nepochybně ohromí vaši představivost..

Smaragdový angreštový džem

Způsob přípravy receptu "Emerald angreštový džem":
Bobule (asi 1 kg) za to královský angreštový džem vybrané extrémně husté, těsné a mohou být mírně nezralé. V tomto případě by měla být velikost ovoce střední. Po výběru angreštů by se měl důkladně omýt vlažnou vodou, ale mělo by se to provádět opatrně, aby nedošlo k poškození špiček na obou stranách bobule. Poté, s ostrým nožem, musí být každá bobule naříznuta a všechna semena z ní odstraněna (můžete také použít skalpel pro řez). V případě potřeby ještě jednou opláchněte angrešt. Třešňové listy (7-10 ks) jsou vybírány bez poškození a umývány pod tekoucí teplou vodou.

Aby se vařil smaragdový angreštový džem, připraví se jídla a do ní se postupně rozloží bobule, které spojí vrstvy s třešňovými listy. Voda v oddělené misce se přivede k varu a nalije do švů. To vše je ponecháno na 6-8 hodin. Po vychladnutí přikryjte nádobí papírem..

Smaragdový angreštový džem

Po uplynutí stanovené doby se do široké mísy nalije granulovaný cukr (1 kg) a tekutina z misek s angreštem se nalije. Kapalina se zahřívá až do úplného rozpuštění cukerných zrn. Angrešt bez listů třešní se do sirupu pečlivě nalije a směs by se měla promíchat. Poté se marmeláda vaří 10 minut a poté se do ní umístí zbývající třešňové listy. Recept se vaří dalších 5 minut, dokud nejsou angrešt téměř průhledné..
Když je smaragdový angreštový džem hotový, je umístěn na chladném místě. Nízká teplota má na něj zvláštní účinek: studený vzduch pomáhá jamovému sirupu stát se co nejprůhlednějším..
Pokud je džem určen k dlouhodobému skladování, musí být po naplnění do zahřátých sklenic hermeticky uzavřen a musí být zkontrolována kvalita uzávěru. Kromě tohoto způsobu sešívání musí být horký angreštový džem balen v čistých suchých nádobách, zakrytý víky a bez těsnění musí být sterilizován při teplotě do 900 ° C po dobu 10-15 minut. Po sterilizaci jsou plechovky konečně srolovány.

Smaragdový angreštový džem

Smaragdový angreštový džem je skutečně královskou pochoutkou. Jako možnost pro celou řadu domácích přípravků musí být připraven. Ukázalo se, že je voňavé, krásné a překvapivě chutné. Zejména pokud je doplněna některými ingrediencemi (citrusové plody a další ingredience se často přidávají pro zvýšení chuti) - například recepty “Angreštový džem s pomerančem„nebo“Angrešt s melouny slupky".
Podívejte se na podobné recepty

» » Smaragdový angreštový džem