Angreštový džem se skořicí. Recept s fotografiemi krok za krokem

Angrešt Je to nejen velmi chutné, ale také užitečné bobule, jejíž vlastnosti jsou známy již dlouhou dobu Pro vnější podobu angreštů s hrozny bylo v některých zemích přezdíváno pichlavý, štětinový hrozen. V carském Rusku byl angreštový džem považován za drahou a gurmánskou pochoutku, přestože v každé rolnické domácnosti rostly keře angreštu.

Takový angreštový džem nazýváno královské a královské. Je třeba poznamenat, že byl připraven vhodným způsobem a jinou technologií než rolníci připravení na zimu. Pro buničinu z angreštu krále kostnatého, zcela odstraněnou malou dírkou vyrobenou špendlíkem na jedné straně bobule.

Jen si představte, kolik práce zabralo zpracování velkého množství bobulí tímto způsobem. Dnes to zjistíte, jak vařit celý angreštový džem. Angrešt v marmeládě se vznáší ve vlastním sirupu. Doporučujeme používat tvrdé, nezralé ovoce, aby se bobule během vaření nezvařila.

Angrešt je bobule bez výrazné vůně, takže angreštový džem přidat další vůni, doporučuji přidat trochu skořice. Angreštová skořice Jam ukáže se to velmi chutné a voňavé, zkuste to také vařit a přesvědčte se sami. 

Složení:

  • Zelený angrešt - 2 kg
  • Cukr - 2 lžíce.
  • Skořice - 2 lžičky.
  • Voda - 1 lžíce. 

Angreštová skořice jam - recept

angreštový džem se skořicí

Vložte angrešt do cedníku a dobře opláchněte tekoucí vodou.

angreštový džem se skořicí

Odřízli jsme ocasy z každého bobule na obou stranách.

angreštový džem se skořicí

Tato práce je namáhavá a zdlouhavá, ale výsledek vás potěší: nic nadbytečného se nebude vznášet v džemu - pouze čisté angrešt. Nyní vezmeme ostrý nůž a provedeme řez v každém berry. Nejlepší je udělat příčný mělký řez - ne více než uprostřed bobule.

angreštový džem se skořicí

Díky tomuto „triku“ budou plody nasyceny cukrovým sirupem a zároveň zůstanou ve formě kuliček. Vložte angrešt do mísy a přikryjte cukrem.

angreštový džem se skořicí

Nalijeme přes půl sklenice vařené studené vody a dáme misku do lednice. Bobule by měly být nachlazeny celý den - během této doby budou vyprázdněny.

angreštový džem se skořicí

O den později bereme bobule a vidíme, že se již koupali ve sladkém sirupu vyrobeném z cukru, vody a vlastní šťávy. Vložte angrešt do sirupu do hrnce a zapálte. Přidejte čajovou lžičku skořice a promíchejte dřevěnou lžící.

angreštový džem se skořicí

Bobule přiveďte k varu a vařte na mírném ohni po dobu 5 minut. Potom vypneme teplo, úplně vychladneme přípravek a vložíme zpět na sporák. Přiveďte k varu a za stálého míchání lžící vařte dalších 15 minut. 

angreštový džem se skořicí

angreštový džem se skořicí

Angreštový džem na zimu Hotovo! Nyní můžete sloužit nebo hodit do sklenic! Také můžete vařit angreštový džem s pomerančem. 

Angreštový džem se skořicí. Fotografie

angreštový džem se skořicí


Podívejte se na podobné recepty

» » Angreštový džem se skořicí. Recept s fotografiemi krok za krokem