Recepty s fotografiemi. Angrešt pětiminutový džem

Chcete-li rychle zaseknout "královský" bobule, potřebujeme angrešt a cukr v poměru 1: 1. Pokud chcete, aby chuť džemu byla kyselá, můžete dát dvakrát méně cukru než bobule, ale toto je minimální množství cukru, při kterém bude váš džem určitě stát celý tak dlouho, jak bude potřeba. Potřebujete také trochu (asi 150-200 ml na 1 kg cukru) šťávu nebo sirup z jakéhokoli bobule (měl jsem domácí jahodový sirup). Z angreštů si můžete udělat nějakou šťávu. Potřebujete trochu šťávy, abyste trochu navlhčili cukr.

Angreštový džem

1. Smíchejte cukr s bobulovým sirupem nebo džusem.

Angreštový džem


2. Angrešt pečlivě opláchněte, odstraňte stonky a ocasy. Přidejte bobule do cukru, přikryjte a téměř přiveďte k varu, ale ne vařte!

Angreštový džem

Džem by měl být uchováván při vysoké teplotě (téměř vroucí) po dobu 5 minut, s kastrolem. ve kterém připravujete marmeládu, musíte uzavřít víkem (upravte si výkon kamna sami, s největší pravděpodobností bude minimální).

Angreštový džem


Po 5 minutách přeneste džem do připravených nádob (sterilizovaných a vždy suchých) a srolovat.

Angreštový džem

Pro konzervování je nejvhodnější nezralý angrešt, jeho kosti jsou stále lehké a kůže je hustá. Nekupujte příliš měkké, přezrálé angrešt - nejsou vhodné pro marmelády, jejich semena jsou příliš kyselá.
Z 1 kg angreštů připravených podle tohoto receptu se získá jeden a půl litru džemu.

Recept poskytl Ekaterina Naprienko


Podívejte se na podobné recepty

» » Recepty s fotografiemi. Angrešt pětiminutový džem