Carův angreštový džem s ořechy - recept s fotografiemi krok za krokem vaření na zimu

královský angreštový džem s ořechy

Popis

Královský angreštový džem s ořechy připravené podle velmi jednoduchého a dostupného receptu. Svůj název získala díky své bohaté chuti a atraktivnímu vzhledu. Obecně platí, že i klasický angreštový džem vypadá elegantně a esteticky příjemně: sotva znatelná transparentní barva s nádechem jantarové a světle růžové bobule. Vlašské ořechy doplní tento obrázek a učiní jej úplným. Takový džem také obsahuje mnoho vitamínů a kyselin nezbytných pro lidské tělo. Během vaření zůstanou v dostatečném množství a v zimě udržují imunitní systém v dobré kondici..

Abychom vám usnadnili pochopení fází přípravy sirupu a ořechů s angreštem, umístili jsme pod ilustrativní krok za krokem recept s fotografií. Doma je taková marmeláda připravena velmi jednoduše a snadno, ale ukázalo se, že je neuvěřitelně osvěžující a zároveň uspokojivá. Můžete ji vařit na zimu v jakémkoli množství, během vaření se bobule angreštu stanou ještě měkčí a doslova se rozpustí v ústech.

Neztrácejme tedy čas, ale raději se připravte na zimní skutečný královský džem z angreštů s ořechy.

Ingredience

 • Angrešt 500 g
 • Ořech 300 g
 • Granulovaný cukr 1 kg
 • Voda 500 ml
 • Badyán 1–2 hvězdičky

Kroky

 1. Prvním krokem je příprava naší hlavní ingredience - angreštu. Musí být sestavena předem a bobule nejsou potřeba přezrálé, ale i trochu nezralé. Angrešt důkladně omyjte, zbavte se stonků a listů, vyjměte semena, aby nedošlo k poškození tvaru a integrity bobulí.

  angreštově zelená

 2. Co se týče ořechů, jen je oloupeme ze skořápky a rozdělíme na čtvrtiny, vložíme je do suché hluboké misky.

  skořápkové ořechy

 3. V této fázi musíme trávit spoustu času plněním angreštových bobulí ořechy. Sbírejte kousky vlašských ořechů, které jsou vhodné pro danou velikost, v případě potřeby je rozdělte na menší kousky. Angrešt plněná ořechy by měla vypadat jako na fotografii..

  angrešt s ořechem

 4. Nyní je řada na sirupu. K jeho přípravě potřebujeme volumetrický kastrol, do něj nalijeme celý určený objem vody a přidáme granulovaný cukr. Sirup vařte, dokud se krystaly cukru úplně nerozpustí a dokud není voda čirá.

  výroba cukru sirup

 5. Vložte angrešt s ořechy do misky, naplňte přísady připraveným cukrovým sirupem, nechte vyluhovat 8-10 hodin.

  angreštový džem s celými plody

 6. Hvězdicový anýz přidáme již v konečné fázi vaření, ale připravíme ho předem.

  koření badyánu

 7. Po uplynutí stanoveného času dáme misku s angreštovými plody na sporák, přivedeme k varu, promícháme neustále a pošleme jim hvězdičku nebo dvě. Vařte 1-2 minuty a odstraňte z tepla, nechte ho trochu uvařit. Poté odstraníme badyán a nalijeme jam do dříve sterilizovaných nádob.

  nalil angreštový džem

 8. Carův angreštový džem s ořechy je připraven na zimu.

  Carův džem s ořechy je připraven na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Carův angreštový džem s ořechy - recept s fotografiemi krok za krokem vaření na zimu