Jak vařit zelený angreštový džem na zimu: 2 recepty - královský džem s vodkou a sklizeň angreštu s ořechy

Existuje několik typů džemu, které jste je už mnohokrát vyzkoušeli, na ně nikdy nezapomenete. Těžko se připravují, ale věřte mi, stojí to za to. Angreštový džem lze připravit několika způsoby a v každém případě to bude chutné, ale „carský smaragdový džem“ je něco. Džbán takového džemu je otevřen pouze o velkých svátcích a užije se každé kapky. Chtít zkusit?

Složení: třešňové listy, vodka, zelený angrešt, cukr
Čas do záložky: Léto


Posypeme loupané plody vodkou, můžete použít stříkací láhev, ale neukládejte ji. Bobule by měly být dobře nasycené. Vodka je navíc výborným konzervačním prostředkem a díky tomu bobule neztmavnou a nezachovají velmi smaragd.

Vložte do mrazničky 30-40 minut pánev s ovocem, poté ji vyjměte z mrazničky a vložte ji na spodní polici chladničky. Měli by tedy stát dalších 6-8 hodin..

Sirup uvařte z vody, cukru a třešňových listů. Když je cukr zcela rozpuštěn, přidejte angrešt do vroucího sirupu, počkejte na vaření a vypněte teplo. Zakryjte nádobu víkem a nechte džem sedět 4-5 hodin.

Odstraňte třešňové listy z džemu a dejte hrnec zpět na oheň. Vařte to po dobu 5-7 minut, po které lze uvíznout za připravený.

Aby se zachovala smaragdově zelená barva džemu, musí být velmi rychle zchlazena. Některé ženy v domácnosti doporučují ochlazení tím, že vloží džem do misky studené vody a teprve poté jej vloží do sklenic..

Tato metoda však není příliš dobrá, pokud je džem určen k dlouhodobému skladování. Proto rozpusťte vařící hmotu ve sklenicích, sbalte ji a ochlaďte ji již srolovanou. Můžete si ji vzít do sklepa, pokud ji máte, nebo ji umístit na spodní polici chladničky. Je také nemožné ochladit příliš rychle, náhlé změny teploty nemusí vydržet skleněné nádoby samy a veškerá práce půjde dolů do kanalizace.

Pokud stále máte velký angrešt, můžete použít stejný recept k další pochoutce - angrešt plněný ořechy.

Viz také: Emerald Gooseberry Jam - recept od Iriny Khlebnikové.

Angreštový džem s ořechy

Omyjte bobule a odřízněte malou část horní části. Pro odstranění semen a dužiny angreštu použijte párátko nebo malou plochou tyčinku.

Dále zpracovávejte bobule s vodkou, jako v předchozím receptu a uchovávejte v chladničce..

Smažte vlašské ořechy a každou bobuli napijte kouskem vlašského ořechu.

Další kroky jsou přesně stejné jako v předchozím receptu..

Při vaření musíte bobule velmi opatrně promíchat, abyste je nepoškodili. Džem nevařte, dokud není příliš silný, až zchladne..

Další fantastický recept na zelený angreštový džem, podívejte se na video:


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vařit zelený angreštový džem na zimu: 2 recepty - královský džem s vodkou a sklizeň angreštu s ořechy