Physalis jam s třešňovým likérem na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem

Physalis - jasný zástupce rodiny řezníků, jejíž plody jsou podobné malým rajčatům, oblečený ve světlé skořápce podobné čínské lucerně. Physalis se nazývá jiným způsobem a smaragdové bobule, židovské třešně, jahody brusinky. Je třeba poznamenat, že ne všechny druhy physalis mohou být použity jako potrava.

Mnoho odrůd dekorativního Physalis, jejichž plody jsou nabízeny ve formě malého bobule, nelze jíst ve velikosti ne větší než hrách. Dnes budeme hovořit o jedlých, velmi chutných a zdravých physalis, ze kterých si můžete připravit mnoho pokrmů a příprav na zimu.. Jak připravit physalis na zimu, ne každý ví. Je to lahodný guláš, kaviár, saláty, kandované ovoce, marshmallow, jam, jam. Kromě toho se ukázalo, že nakládaná, nakládaná, solená a sušená physalis je velmi chutná.

Džem Physalis zaujímá zvláštní místo mezi velkým počtem polotovarů, které lze připravit na zimu. Zářivě žlutooranžový džem vypadá velmi chutný a po vyzkoušení několika si budete navždy pamatovat jeho mimořádnou chuť a stanete se jeho fanoušky..

Ochutnejte physalis jam Můžete dokonce obohatit a obohatit skořicí, mátou, citrony, pomeranče nebo alkoholickými nápoji. Upozorňuji vás, můj milovaný recept - physalis jam s třešňovým likérem na zimu. Třešňový likér dodá kořeněným tónům a dalšímu jasu jam. 

Složení (na 500–600 ml džemu):

  • 1 kg loupané physalis (tomatillo)
  • 600 g cukru (bílý nebo hnědý)
  • 80-100 ml třešňového likéru

K vaření budete potřebovat:

  • Kuchyňská váha, odměrka, párátko
  • Kastrol 2,5-3 litru
  • Malé sterilizované sklenice

Physalis jam s cherry likérem - recept

Opláchněte physalis z lepicí fólie, osušte ji a na několik míst ji píchněte párátkem. Odvážte cukr podle normy, změřte likér. Vložte physalis do pánve, kde bude džem vařen, přidejte cukr a likér. Důkladně promíchejte.

Physalis jam s třešňovým likérem na zimu

Dát džem vařte na mírném ohni a za občasného míchání zahřejte. Pokud se obáváte, že cukr klesne na dno, neměli byste, physalis je velmi šťavnaté bobule. Zpočátku se může zdát, že džem bude velmi tekutý, bobule se vaří ve velkém množství sirupu.

Po zahřátí uvarte jam po dobu 1,5 - 2 hodin, dokud nedosáhnete požadované tloušťky. Nemělo by být příliš mnoho sirupu, může být uvíznutí špatně uloženo.

Physalis jam s třešňovým likérem na zimu

Physalis jam s třešňovým likérem na zimu

Physalis jam s třešňovým likérem na zimu

Umístěte horký džem do sklenic a nechte jej vychladnout při pokojové teplotě. Měl by se vytvořit ochranný film. Zklidněný džem těsně uzavřete čistým víkem. Skladujte na chladném a tmavém místě. Otevřený džem se nejlépe uchovává v lednici..

to Physalis jam s třešňovým likérem můžete jej jednoduše podávat s čajem, nebo si můžete péct tvarohový koláč tím, že níže vytvoříte vrstvu bobule physalis. Pokud máte rádi pečený brie nebo hermelín, může být tento džem skvělou omáčkou, stejně dobře jako fíkový džem! Vyzkoušejte tento džem a určitě pro něj najdete slušnou kombinaci. Dobrou chuť!

Physalis jam s třešňovým likérem na zimu

Physalis jam s třešňovým likérem. Fotografie

Physalis jam s třešňovým likérem na zimu

Marus_ok


Podívejte se na podobné recepty

» » Physalis jam s třešňovým likérem na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem