Physalis zelenina: recepty na přípravky na zimu

Physalis je jednoletá bylina z čeledi nočních. Může to být jahoda a zelenina. Mnozí ani nevědí, jak vypadá physalis. Je to vlastně masitá bobule se zelenkavým nebo žlutým nádechem. Vzhled je poněkud podobný rajčatům. Když se dotknete ovoce, cítíte lepkavou látku a samotný bobule je umístěn do květu.
Otevřená květina signalizuje zrání ovoce. Bobule obsahují mnoho uhlohydrátů, kyselinu citrónovou, vitamín C, bílkoviny a pektiny. Physalis se používá jako diuretikum pro kameny v ledvinách a močovém měchýři, zánět močových cest. Pokud si vyberete nezralé ovoce, budou ležet v dřevěných bednách na dlouhou dobu..

Zkušení kuchaři vědí, že zelenina physalis je vhodná kyselé okurky, a jahodové bobule se používají pro džemy a kompoty. Nyní se stále více lidí o této rostlině dozví a připraví zeleninový physalis. Nejlepší recepty na vaření na zimu, jejichž videa jsou zveřejňována na internetu. Podívejte se na některou z nich a naučte se originální recept, jak potěšit své blízké chutným jídlem.

Způsob výroby lahodného džemu

Můžete vyrobit aromatický džem z ovoce physalis. Chcete-li začít, musíte blanch bobule na několik minut a vyjmout z kontejneru. Zpracovanou zeleninu zlikvidujte v cedníku a propláchněte přebytečnou vodu. Nyní se dostanete do sirupu. Vařte vodu a přidejte cukr. Vařte ještě několik minut. Napařte hotový sirup a nalijte na něj bobule. Směs by měla stát po dobu 3 hodin, pak by měla být směs posypána cukrem a zahřívána, dokud se nerozpustí.Physalis zelenina: recepty na zimu

Vařte džem asi 10 minut a odstraňte jej z tepla. Poté po 5 hodinách postup opakujte. Po ochlazení vložte džem do sklenic a sbalte. Poté položte obrobek na 15 minut do hrnce s horkou vodou. Physalis zelenina a recepty na zimu se staly velmi populární. Džem z bobulí této rostliny se ukazuje být chutný a aromatický. Na 1 kilogram ovoce jde půl litru vody a 1,2 kilogramu granulovaného cukru.

Metoda vaření s přídavkem papriky

Tento recept pomáhá připravit neobvyklý kousek. Koneckonců, každý ví, paprika, ale physalis není pro mnoho znám. Vzhled připomíná malá zelená rajčata. Z hlediska chuti jsou tato ovoce něžnější. Lehké marinády jsou vhodné pro tento neobvyklý kousek..

Tři plechovky po 650 gramech jsou 1,5 kg papriky zeleninové a 700 gramů physalis. Na marinádu potřebujete 1,5 litru vody, 2 velké lžíce kamenné soli, 120 g cukru, 2 velké lžíce octa. Do každého balónu budete také muset přidat lístky rybízu, kopru s deštníkem a stonky, česnek, lavrushka, pepře.

Nejprve musíte pepř a physalis důkladně opláchnout a osušit. Pepř by měl být loupaný a podélně nakrájený na 4 kusy. To znamená, že je rozdělena na polovinu, pak na polovinu. Oloupejte česnek a nezapomeňte, že pro každou sklenici potřebujete 1 stroužek česneku. Na dno nádoby vložte kopr, listy, česnek, pepře a lavrushku. Nyní položte polovinu nádoby s pepřem, pevně k sobě. Potom je physalis položen na samé okraje. Ale vždy pamatujte, že zelenina se při vaření smršťuje..Physalis zelenina: recepty na zimu

Dále vařte vodu. Když se vaří, přidejte sůl a cukr, znovu vařte. Voda by měla několik minut vařit. Poté se tam posílá ocet. Kompozici lze vyjmout ze sporáku. Umístěte válce s veškerým obsahem do pánve, kde budou sterilizovány, a dejte pánev s polotovary na sporák. Připravenou marinádu nalijte do nádob s ovocem a přikryjte víčky nahoře.

Doporučujeme: Pepř v medové náplni na zimu

Nalijte do hrnce až 3/4 výšky plechovek. Ve vroucí vodě v pánvi sterilizujte obrobek po dobu 20 minut. Potom bude třeba oheň vypnout. Vyjměte válce a sbalte uzávěry. Obrobek otočte a zabalte ho přikrývkou. Když je úplně v pohodě, přeneste jej do úložiště. Physalis zelenina, vaření recepty na zimu s fotografií, které jsou velmi populární. Předkrm se ukáže být prostě skvělý!

Sklizeň nakládané physalis

Physalis zelenina, recepty na vaření na zimu, krok za krokem, které budou uvedeny níže, budou vyhovovat vkusu každého. K přípravě této svačiny nepotřebujete mnoho přísad. Chcete-li zlepšit chuť, budete muset přidat hřebíček a tyčinky skořice. Připravte také granulovaný cukr, sůl, bobule Physalis, octovou esenci a jakékoli koření podle vaší chuti.

Nejprve si připravte všechny ingredience na seznamu a umístěte je před sebe. Jen pro případ, chytit rybíz listy. Musíte získat bobule z leknínů rostliny. Veškeré ovoce by mělo být důkladně opláchnuto. Několikrát opláchněte bobule pod tekoucí vodou, abyste odstranili plak.

Podle toho, kolik ovoce máte, připravte sklenice. Nejlepší možností vaření jsou plechovky o pololitru. V každém z nich musíte dát 3 hřebíček a koření. Je zde také zaslána skořice..Nasekané greeny jsou umístěny v každém kontejneru. Poté se položí ovoce. Posypeme nahoře malou lžičkou soli, přidáme dvě malé polévkové lžíce granulovaného cukru a nalijeme celou vařící vodu. V této formě by měl obrobek stát asi 10 minut. Vypočítejte si proporce sami, zde je množství přísad na 0,5 litru sklenice.Physalis zelenina: recepty na vaření

Poté pomocí víčka s otvory vypusťte solanku, uvařte a několikrát opakujte plnění.
Při posledním nalití přidejte malou lžičku octové esence a sbalte sklenice. Za 2 týdny physalis na zimu použít. Zelenina Physalis se ukázala jako velmi chutná, recepty na zimu s fotografií, které přitahují pozornost mnoha manželek v domácnosti.

Physalis a jablečný džem

Tento džem je velmi chutný a hustý. Potěší to nejen ty, kteří mají sladký zub, ale také jen ženy v domácnosti, které milují péct koláče. Koneckonců lze takový džem použít k plnění..

K vaření budete potřebovat:

3 kilogramy granulovaného cukru;
2 kilogramy physalis;
1 kilogram jablek;
půl malé lžíce citronu.

Proces vaření:


Vyjmeme bobule Physalis z leknínu. Nalijte vroucí vodu přes ovoce. Nyní opláchneme a nakrájíme jablka. Měly by být chráněny. Veškeré ovoce musí být rozdrceno na malé kousky. Do misky vložte jemně nasekané physalis a jablka. Ovoce naplňte granulovaným cukrem. Šťáva by měla vyjít za pár hodin.Physalis zelenina: recepty na zimu

Směs by měla být vařena. Ale nezapomeňte to neustále promíchat. Jakmile se objeví jantarový odstín, bude to známka připravenosti džemu. Pokud se nerozšíří, může být odstraněn z ohně. Než však kamna vypnete, přidejte do směsi citron. Džem rozprostřete do sterilizovaných nádob, sbalte a zabalte přikrývkou. Takže naše zelenina physalis je připravena, recepty na zimu, které stojí za vyzkoušení. Po vychladnutí lze obrobek přenést do skladu.

Nebojte se experimentovat, protože totéž se brzy nudí. I když jste nikdy nezkoušeli a nevíte, co je physalis, stojí za to vyzkoušet a připravit si jídlo z těchto neobvyklých plodů. Polotovary lze umístit na slavnostní stůl, kde budou všichni hosté jistě překvapeni nepřekonatelnou chutí a vůní jídla.
Podívejte se na podobné recepty

» » Physalis zelenina: recepty na přípravky na zimu