Recepty jamů physalis

Physalis je rostlina z čeledi nočních. To je široce používáno pro dekorace a potravinářské účely. Za jedlé se považují pouze 2 odrůdy - bobule (jahoda) a zelenina (mexická rajčata).

Zvažte několik receptů, jak vyrobit Physalis jam na zimu.

Produkty:

 • physalis zelenina - 1,5 kg;
 • granulovaný cukr - 1,5 kg;
 • oranžová - 350 g;
 • skořice - 1 lžička.

Akce:

 1. Opláchněte hlavní složku, osušte jednorázovými ručníky a každé ovoce propíchněte párátkem na několika místech.
 2. Připravený physalis se umístí do smaltované nádoby a přikryje se granulovaným cukrem. Zakryjte, chlazte 12 hodin.
 3. Poté, co uběhl čas, položte na sporák, vařte a pokračujte ve vaření dalších 10 minut.
 4. Opláchněte citrusové plody, přelijte vroucí vodou. Nakrájejte na malé kostky, přidejte do nádoby s hlavní přísadou. Přidejte skořici, promíchejte a vařte 5 minut.
 5. Zavřete a nechte 8 hodin, aby se hlavní složka namočila do sladkého sirupu. Po uplynutí této doby vařte, vařte 5 minut, promíchejte.
 6. Zabalte do sterilních sklenic, pevně uzavřete, ochlaďte a uložte do sklepa, ledničky. Slouží zeleninový physalis jam na čaj nebo k výrobě lahodného pečiva.

S pomerančem

S pomerančem

S jablkem

Vegetable physalis se používá pro vaření. Hotová pochoutka je získána s příjemnou harmonickou chutí a karamelovou barvou..

Produkty:

 • physalis - 500 g;
 • zelená jablka - 250 g;
 • granulovaný cukr - 750 g;
 • kyselina citronová na špičce nože.

Dále:

 1. Opláchněte hlavní složku, odstraňte stonky a vložte do vroucí vody. Vařte 3 minuty. Napětí přes síto, chladné a suché. Každé ovoce nakrájejte na 2 stejné kousky.
 2. Jablka umyjte, vyjměte nádobku na osivo. Nakrájejte na střední klíny. Připravené ingredience smíchejte do smaltované nádoby, přidejte granulovaný cukr. Zakryjte a chlazte po dobu 6 hodin, aby bylo možné dostatek šťávy k úniku.
 3. Nastavte na nízkou teplotu, vařte do měkka s pravidelným mícháním. Konzistence misky by měla být silná a neměla by se rozprostírat po povrchu desky. Doba vaření může být podle potřeby prodloužena.
 4. Na samém konci přidejte kyselinu citronovou a zahřívejte několik minut. Hotový džem zabalte do sterilních nádob, pevně uzavřete a ochlaďte. Vložte do sklepa nebo ledničky.

S citronem a skořicí

Když je jemná skořicová vůně kombinována s náznaky citronového ovoce, vytvoří se svůdná vůně. Příjemná kyselost pouze zlepšuje chuť hotového jídla.

Produkty:

 • physalis - 500 g;
 • granulovaný cukr - 500 g;
 • citron - 1 ks .;
 • filtrovaná kapalina - 100 ml;
 • skořice - 0,5 tyčinky.

Trochu exotiky a fantazie

Trochu exotiky a fantazie

 1. Hlavní přísada musí být pečlivě zpracována: opláchněte, osušte. Proveďte několik proražení ostrým dřevěným špízem.
 2. Citrony důkladně opláchněte, přelijte vroucí vodou a osušte jednorázovými papírovými utěrkami. Není třeba loupat, nakrájíme na tenké plátky. Semena odstraňte, jinak jídlo bude chutnat hořce.
 3. Nalijte požadované množství vody do malého hrnce. Zapálte a přiveďte k varu. Za normálního míchání nalijte granulovaný cukr. Snižte teplotu zahřívání a pokračujte ve vaření, dokud nezhoustne.
 4. Vložte citron a skořici do horkého sirupu, směs vařte 10 minut. Po uplynutí této doby přidejte physalis a pokračujte v zahřívání další čtvrt hodiny. Odstraňte tyčinku skořice a zabalte Physalis jam s citronem a skořicí do sterilních nádob. Hermeticky uzavřete, otočte, zabalte do teplé přikrývky, cool. Skladujte ve sklepě nebo lednici.

Se švestkou

Dezert se ukáže být nejen chutný s příjemnou, jemnou vůní, ale také zdravý.

Produkty:

 • granulovaný cukr - 1,2 kg;
 • physalis - 900 g;
 • kyselina citronová podle chuti;
 • filtrovaná voda - 1 l;
 • zralá hustá švestka - 400 g.

Hlavní přísada

Hlavní přísada

 1. Před vařením je třeba pečlivě připravit Physalis: oloupat, dobře opláchnout a na 30 sekund umístit do vroucí vody. Sceďte cedníkem, počkejte, až nadbytečná vlhkost odtéká. Ochlaďte a nakrájejte na 4 kusy.
 2. Omyjte švestku a odstraňte z ní bílý květ. Rozdělte na 2 části, vyjměte kost. Nakrájejte na plátky.
 3. Pojďme k výrobě sladkého sirupu. K tomu nalijte potřebné množství tekutiny do prostorného hrnce, dejte na sporák a přiveďte k varu. Za stálého míchání nalijte malé dávky sladké přísady. Vařte, dokud se úplně nerozpustí.
 4. Odstraňte sirup ze sporáku, přidejte připravené ovoce a promíchejte. Zakryjte a nechte na kuchyňském pultu po dobu 3 hodin. Poté vařte a vařte při nízké teplotě po dobu čtvrt hodiny.
 5. Během vaření je nutné pravidelně odstraňovat pěnu z povrchu, aby výsledný produkt měl estetický vzhled. Během této doby se plody stanou průhlednými, jinak proces vaření pokračuje..
 6. Přidá se kyselina citronová, míchá se a zahřívá se dalších 8 minut. Zabalte do sterilních nádob, těsně uzavřete čistými víčky. Ochlaďte na pokojovou teplotu a uložte do sklepa.

Džem Physalis je úžasné a neobvyklé jídlo a výše jsme popsali, jak správně vařit. Jeho kombinací s různými sezónními plody získáte skutečnou pochoutku a v zimě překvapíte celou rodinu a přátele.


Podívejte se na podobné recepty

» » Recepty jamů physalis