Physalis na zimu

Physalis se sklízí na zimu různými způsoby - nakládané, solené, marmelády. V tomto receptu se dozvíte, jak konzervovat zeleninu physalis s česnekem ve sladké a kyselé kořeněné marinádě. Jedná se o velmi jednoduchý recept na přípravu na zimu, který zvládne i nováček..

Nakládané physalis s česnekem na zimu - recept s fotografií

Budete potřebovat 45 minut na vaření, z uvedených ingrediencí dostanete 1 litr.

Složení:
- physalis - 600 g-
- česnek - 10 zubů.-
- stolní ocet 9% - 100 ml-
- sůl - 15 g-
- cukr - 40 g-
- bobkový list - 2 ks.-
- hřebíček - 4 kusy.-
- černý pepř - 5 hrách-
- semena koriandru - 1 lžička.-
- petržel - 3 větvičky-

- voda.Čistíme fezalis
Při moření se zralé bobule rostlinné physalis očistí od sušených obalů. Potom vezmeme dva hrnce - jeden položíme na sporák a naplníme ho vroucí vodou a do druhé nalejeme studenou vodu. Ovoce vložte do malých šarží do vroucí vody na 20–30 sekund, poté je ihned přeneste do ledové vody.


Řezejte physalis na polovinu
Rozstřihněte bobule na polovinu. Pokud to chcete marinovat celé, pak je třeba ovoce nakrájet na několika místech, aby bylo možné lépe solit.


Oloupejte česnek
Oloupeme několik stroužků česneku. Velké zuby rozřežte na dvě nebo tři části.


Naplňte sklenice physalis
Nádobu připravenou k uchování naplníme Physalis a česnekem, na dno položíme větve petržele opařené vroucí vodou. Nalijte vroucí vodu do sklenice, okamžitě ji nalijte do hrnce, přidejte 100 ml. To vám umožní přesně připravit marinádu a dodržovat recept..


Vaření marinády
Do vody nalijte sůl a cukr, přidejte bobkové listy, pepře, hřebíček a koriandr. Zapálili jsme pánev, vařili jsme 3-5 minut. Potom vypněte plyn a nalijte ocet do marinády.


Nalijte marinádu přes physalis
Nyní nalijte zeleninu s horkou marinádou, protože voda se měří přesně, solanka zcela pokryje obsah nádoby.


Srolovat banky
Šroubujeme sklenice. Vložte bavlněnou látku do hlubokého hrnce, dejte sklenici, zalijte horkou vodou (asi 45 stupňů). Postupně zahřívejte k varu, sterilizujte 18 minut.
Vyjmeme plechovky z pánve, pevně je zašroubujeme, otočíme vzhůru nohama a přikryjeme silnou přikrývkou.
Následující den odstraníme nakládanou physalis s česnekem v chladném sklepě k uskladnění. Skladovací teplota od +2 do +8 stupňů Celsia. Physalis chutná podobně nakládaná zelená rajčata.
Podívejte se na podobné recepty

» » Physalis na zimu