Jahody v cukrovém sirupu

V této mistrovské třídě jsem se rozhodl vám ukázat, jak připravit jahody v sirupu na zimu, které můžete v zimě bezpečně ošetřovat dlouho očekávané hosty..
A určitě si takovou pochoutku bude absolutně každý přát! Sirup je zde jednoduchý, cukr. Ale můžete vařit jahody v mátovém sirupu.

jahody v sirupu na zimu - recept s fotografií

Pojďme se podívat na to, co na to musíme připravit..


přísady do marmelády
Složení:
- jahody - 1 kg,
- granulovaný cukr - 0,5 kg.odstranit stébla
Poté, co jsme připravili všechny potřebné ingredience, přistoupíme k samotnému procesu vaření. Pro konzervování vybíráme malé jahody, nejlépe stejné velikosti. Oddělujeme bobule od nečistot. Odstraňujeme stébla, jak je znázorněno na fotografii. Poté oloupané jahody vložte do cedníku a opláchněte je pod tekoucí studenou vodou. Vypouštění vody.


posypeme cukrem
Umyté a sušené jahody umístěte do mísy nebo pánev. Posypeme jahodami ve vrstvách s cukrem na 1 kg bobulí, bude vyžadováno 0,5 kg granulovaného cukru. Veškerou tuto hmotu udržujeme asi 3 - 4 hodiny.


dělat jam
Poté položte pánev s jahodami na mírně horké. Přiveďte k varu a jemně promíchejte s dřevěnou špachtlí. Celá hmota se vaří asi 7 - 10 minut.


převod do bank
Nyní je čas připravit sklenice. Nejprve je obarvte vroucí vodou nebo je smažte v troubě, jak chcete. Poté, horké, nalijte připravené jahody v cukrovém sirupu do sklenic. Naplňujeme banky na vrchol. Okamžitě je hermeticky utěsníme a otočíme. Zakryjte silným hadříkem a pomalu ochlazujte.


jahody v sirupu
Takže naše jahody jsou připraveny na čaj.

Zkuste také vařit třešně ve sladkém sirupu s kardamomem.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jahody v cukrovém sirupu