Apple jam `pět minut`

Jsou chvíle, kdy chcete něco upéct, ale není k dispozici vhodné plnění. K tomu dochází zvláště často na jaře, kdy jsou všechny zásoby džemu a džemu ve spíži prázdné a jedinou cestou z této situace je jít do obchodu. Naštěstí jsou nyní takové sladkosti prezentovány na regálech ve velkém sortimentu..
Je pravda, že se mi opravdu nelíbí marmeláda, a to především proto, že obsahuje obrovské množství chemických přísad - konzervačních látek, stabilizátorů a látek určených k aromatizaci. A to přirozeně ovlivňuje stav našeho těla, který je již po dlouhé zimě oslabený a znečištěný městskou ekologií..
Proto tyto problémy řeším úplně jiným způsobem. Pokud je jam zasažen, musí se znovu vařit. A není vůbec nutné začít s dlouhodobými procesy. Ve skutečnosti v takových případech existují pouze recepty na „pět minut“. Samozřejmě, za pět minut nebudeme připravovat naši oblíbenou pochoutku, ale za hodinu už bude možné uvařit čaj a vychutnat si chuť čerstvě připraveného zákusku.
Apple jam "Pět minut", recept s fotografií, kterou nabízím, jeden z nejoblíbenějších v naší rodině.
K jeho přípravě potřebujeme pouze jablka a granulovaný cukr, ale pro zvláštní chuť přidejte skořici. Chcete-li, aby se džem rychle vařil, oloupejte jablečná jablka strouhankou nebo kuchyňským robotem. Naplníme je granulovaným cukrem a necháme jednu hodinu nechat jablka šťávu, potom přidáme skořici a vaříme jablečnou hmotu několik minut. Poté vložte džem do suché čisté nádoby a můžete na něm pochutnat, natřít na čerstvou housku nebo ji použít jako náplň do koláčů.


Ingredience na výrobu jablečného džemu Pyatiminutka
Složení:
[i] - plody jablek (sladké a kyselé odrůdy) - 1 kg,

- granulovaný cukr - 700 g,
- skořice (mletá) - 1 lžička.
[/ i]


roštová jablka Myjeme a sušíme jablka. A pak jsme je rozdělili na polovinu a vystřihli semenný lusek. To může být snazší, pokud máte speciální jabloň. Dále, natřete jablka na hrubé struhadlo.

Usněte s cukrem, přidejte skořici Usněte s cukrem, přidejte skořici.

Smíchejte jam Míchat.

nechat stát A tento proces jsme odložili asi o 1 hodinu, během které vypustí šťávu a bude možné s nimi dále pracovat.

vařte 5-6 minut Dáme hrnec jablek na mírném ohni a vaříme je po dobu 5-6 minut, už ne!

Apple jam Dáme džem do připravených sterilizovaných sklenic, dokud je ještě horké, a srolovat víka. Nejlepší je používat sklenice s víčky. Poté je lze kdykoli otevřít a zavřít. Vyjmeme sklenice džemu na chladné místo pro dlouhodobé skladování (suterén nebo skladování). Takto se připravuje jablečný džem "Pyatiminutka". Dobrou chuť!

recept na jablečný džem Můžete také vařit pětiminutový jahodový džem.
Podívejte se na podobné recepty

» » Apple jam `pět minut`