Zesílení nosnic

Zesílení nosnic Je to normální, přirozený proces. Během jeho průběhu se stará peří mění na novou. Drůbež se připravuje na zimu. Kdy se nosnice vylévají? Tento proces začíná se snižováním denních hodin. Je doprovázeno uvolněním hlavy a krku ze starého peří. Pak se zadní a hrudní kůlna shodily. Molt končí na ocasu.

Během tohoto postupu ptáci výrazně zhubnou. Přestaňte snášet vejce. Molting je často doprovázen bolestí a krvácením. Proto se ptáci snaží skrýt na tmavém odlehlém místě. A tady znovu prožít okamžik rostoucí nové peří.

tání u kuřat

Když kuřata roztaví - typy a období

U kuřat existují pouze čtyři typy standardního plísnění. Poprvé, když pták ztratí peří ve čtvrtém týdnu života. Během tohoto období se kuřata zbavují chmýří a zakrývají se skutečným peřím..

K druhé slepici kuřat dochází o něco později. Ve třetím měsíci života ptáka se peří mění na konturu. Tento postup je doprovázen bolestí. Koneckonců, to přispívá k vzhledu peří dospělého ptáka..

Třetí krtek nosnic je proces, který začíná na jaře. Jsou vystaveni všem ptákům mladším než jeden rok. U dospělých kuřat je ztráta starého peří během tohoto období nestandardním postupem, pravděpodobně spojeným se zdravotními problémy ptáka..

Čtvrtý krtek nosnic doma se koná každoročně na podzim. Tato změna peří je standardní pro všechny dospělé. Dobré vrstvy se zbaví starého peří velmi rychle..

Jak dlouho drne kuře?

Úplná změna peří trvá 6-8 týdnů. Během tohoto období by měl být pták podporován vhodnou výživou. Doporučuje se přidávat bílkoviny do denní stravy vrstvy. Standardní krmné směsi obsahují asi 16% této látky. V krmivu pro brojlery - 22%. Během období změny peří byste proto měli přemýšlet o změně krmiva.

Kromě toho se doporučuje přidávat do krmiva pro ptáky různá krmení.. Ideální možností pro takové obvazy může být:

  • sója;
  • ryba;
  • hmyz atd.

Kuřata si mohou doplnit vlastní stravu sama. Volný výběžek pomůže obohatit bílkovinová jídla.

Kromě standardního moultu nosnice často v mimosezóně ztratí peří. Tento proces může být indikátorem choroby drůbeže. Peří je často zbaveno blech, parazitů, klíšťat a stresu. Když se objeví příznaky nestandardního tání, měli byste se rozhodně zbavit příčin, které způsobují ztrátu kuřecích vlasů..

při snášení slepic

Jak urychlit tání nosnic?

Jak dlouho je snášenlivost nosnic přibližně známa. Tento proces je pro ptáka poměrně dlouhý a velmi nepříjemný. V případě potřeby může být výrazně snížena nebo přesunuta. Jak urychlit tání nosnic? Používejte speciální léky. Zkrátí dobu tání a rychle obnoví produkci masa a vajec. Nejlepšími prostředky tohoto formátu jsou štítná žláza, štítná žláza, progesteron. Tyto hormony mají pozitivní účinek na kuřecí tělo. Doporučuje se používat v kombinaci s vitamíny. To je jediný způsob, jak dosáhnout nejlepších výsledků..

Lidové léky na snížení úniku

Od nepaměti vlastníci vlastní kuřecí farmy přidali do krmiva pro drůbež různé lidové léky, aby snížili drůbež. Mnoho z těchto nástrojů stále používají moderní zemědělci. Procesy ztráty a růstu nových peří výrazně snižují:

  • kalina a hloh;
  • křída a skořápky;
  • rybí mouka.

Kromě toho se uvolňování může urychlit, pokud dojde k opuštění chemických látek. Každý farmář, který odmítl krmení konkrétního ptáka, může vidět změny na vlastní oči.

Přidat komentář


Podívejte se na podobné recepty

» » Zesílení nosnic