Apple-mátový džem za 10 minut

Bohužel nastává okamžik, kdy všechny zimní zásoby okurek a zavařenin skončí. A za účelem uspořádání rodinné čajové párty musíte buď jít do obchodu, kde si můžete koupit jakýkoli džem, který si vaše srdce přeje, nebo jít navštívit svou matku na skleničku voňavého jablka nebo malinového džemu.
Okamžitě však řeknu, že se mi nelíbí obchod s marmeládou, protože navzdory obrovskému sortimentu všech druhů džemů, marmelád, obsahují mnoho konzervačních látek, stabilizátorů, látek zlepšujících chuť a dalších přísad. V domácím džemu působí pouze konzervovaný cukr pouze jako granulovaný cukr, a proto tyto sladkosti nepoškozují naše tělo, možná téměř k ničemu. Ale to je úplně jiný příběh.
Co dělat, pokud si nepřejete koupit marmeládu nakoupenou v obchodě a maminky také vyčerpaly všechny zásoby? Ukázalo se, že řešení je velmi jednoduché - vyrobit jam sami. A není nutné, aby to vařilo velkou část džemu klasickým způsobem, existuje velmi zajímavý způsob, naučím vás, jak vařit jablečný džem v mikrovlnné troubě za 10 minut. I když můžete zkusit vařit pomerančový džem v mikrovlnné troubě.
Takovou pochoutku lze vyrobit kdykoli a není nutné ji ukládat do sklenic pro dlouhodobé skladování, stačí ji jen trochu uvařit a v případě potřeby udělat více. Pro takovou lahodnost bereme sladká a kyselá jablka, rozdrtíme je struhadlo a smícháme s citronovou nebo pomerančovou kůrou a cukrem. Přidáme několik větviček máty, abychom do jam přidali úžasnou aromatickou chuť. A pak to vložíme do mikrovlnné trouby, kde v několika krocích připravíme lahodnou pochoutku na čaj.

Jak tedy vyrobit jablečnou marmeládu za 10 minut

Z výsledného receptu se získá 350 g džemu.


Ingredience pro výrobu jablečné máty a citronového džemu
Složení:
- jablka (střední) - 2 kusy.,
- granulovaný cukr - 100 - 150 g,
- kůra (citron nebo pomeranč) - 1 lžička.,

- čerstvá máta - několik větví,
- citronová šťáva - 1 lžíce.roštová jablka
Nejprve se loupejte jablka a vystřihněte semínka. Jablka brouste strouhankou, ihned nalijte citronovou šťávu, aby jablka neztmavla, a vložte je do skleněné misky, ve které můžete udělat jam.


přidat cukr
Nalijte granulovaný cukr, smíchejte jablečnou hmotu.


přidejte chuť a mátu
A pak přidejte chuť citronu nebo pomeranče. Lze jej připravit předem smícháním s cukrem v poměru 1: 1 a jeho udržením v lednici.
Přidáme také umyté lístky máty..


Vaření ve dvou krocích po 5 minutách
Myčky s hmotou jablek jsme vložili do mikrovlnné trouby na plný výkon. Vaření jam ve dvou krocích, každý 5 minut. Po první dávce smíchejte džem, ten už bude silnější a tmavší. Chlazené jablko a mátou vložte do misky a připravte čaj.


Apple-mátový džem za 10 minut
Dobrou chuť!


jablko-máta jam recept za 10 minut


Apple jam v mikrovlnné troubě za 10 minut
Podívejte se na podobné recepty

» » Apple-mátový džem za 10 minut