Mrkvový džem s pomerančem a citronem - recept na výrobu mrkvového džemu doma.

Mrkvový džem

Mrkvový džem obsahuje mnoho vitamínů. Především - karoten, který je pak syntetizován na vitamín A. Posledně jmenovaný je hlavní součástí precizní práce lidského těla. Proto vám řeknu, jak zvládnout přípravu mrkvového džemu doma.

Složení: oranžový, citrón, mrkev, cukr


Jak vyrobit mrkvový džem.

Mrkev v zahradě

Chcete-li uvařit lahodný džem, musíte si vyzvednout různé druhy mrkve. Tato kořenová zelenina má výraznou sladkou chuť, jemnou dužinu a velmi tenkou vnitřní část..

Vybraná kořenová zelenina musí být vařena celá.

Po ochlazení oloupeme a nakrájíme na kousky. Pokud je mrkev malá, můžete ji nechat celou - hlavní věc je, že volně vstupuje do krku mlýnku na maso.

Otočte měkkou vařenou mrkev a nalijte na cukrový sirup.

Džemový sirup musí být vyroben z jednoho kilogramu cukru, můžete dokonce použít rafinovaný cukr a 350 ml vody. Toto množství sirupu je vyžadováno pro jeden kilogram zkroucené mrkvové hmoty.

Mrkvovou sochu naplněnou sirupem vaříme na ohni, dokud nezhoustne, nezapomeňte neustále promíchat. Aby se uchovalo co nejvíce vitamínů v mrkvi, doporučuje se vařit džem déle než 30 minut.

Na konci vaření přidejte špetku kyseliny citronové nebo nalijte do lžičky čerstvé citronové šťávy. Můžete také přidat pomerančový džus, aby měl džem jemnější sladkou chuť..

Mrkvový džem vložte do malých sklenic a dejte jej dětem nebo lidem s určitými zdravotními problémy v zimě. Mrkvový džem je nakonec lahodný přípravek připravený pro udržení zdraví.


Podívejte se na podobné recepty

» » Mrkvový džem s pomerančem a citronem - recept na výrobu mrkvového džemu doma.