Apple jam: recepty na zimu

V tomto článku se s vámi podělíme o receptyjablečný džem na zimu stačí vybrat tu správnou a pustit se do práce.

Výroba jablek a hroznů

Technika fúze je nyní velmi běžná. Tato technika znamená, že při přípravě této nebo té misky se kombinují zdánlivě nekompatibilní produkty. Ačkoli, samozřejmě, vepřové jablečné marmelády nelze plně připsat fúzní technice. Ale musíte uznat, že jsme nikdy předtím neudělali džem s hrozny.

Připravit jablko a hroznovou marmeládou Požadované:

Jablka 2 kg.

Hrozny 1 kg.

Granulovaný cukr 1,5 kg.

1,5 šálky vody.

Sterilní sklenice a víčka.

Apple jam

Samozřejmě, nejprve bych chtěl říci, že je nutné sterilizovat banku. Pokrývá také přirozeně. Pravděpodobně víte, jak to udělat lépe. Jsem si tím jistý. Sterilizujte sklenice a víčka jakýmkoli způsobem, který je pro vás vhodný. Když dáte džem do sklenic, měly by být umyté, sterilní a hlavně suché. Proto sklenice předem připravte se skrytými krabicemi a teprve potom do nich vložte džem..

Jablka dobře umyjte. A nakrájíme na malé kousky. Když nakrájíte jablka, můžete je vložit do vody. Jednoduše řečeno, nakrájím jablka přímo do studené vody. Naliju vodu do hrnce a tam dáme jablka najednou. Voda musí být studená.

Apple jam

Nalijte 1,5 kg cukru do pánve, kde bude džem vařen. Nalijte do stejných 1,5 šálků vody. Vše dobře promíchejte a pánev zapálte. Vařte sirup a trochu vařte.

Apple jam

Zatímco se sirup vaří, hrozny je třeba umýt také.

Apple jam

Sirup by měl být vařen, dokud kapka z lžíce nekape kapkami. Jakmile uvidíte, že sirup z lžíce začal pomalu vytékat, sirup je připraven.

Apple jam

Nyní musíte do sirupu nasekat nakrájená jablka a hrozny.

Apple jam

Po důkladném promíchání ovoce musíte džem nadále vařit. Jakmile se vaří, musí se vařit po dobu patnácti minut.

Apple jam

Poté musí být jam odstraněn ze sporáku a úplně ochlazen. A pak znovu zapálte a vařte, dokud se nevaří.

Apple jam

Džem můžete rozprostřít horkým nebo studeným, vložte jej do nádob a uzavřete víčky. Opakuji, že plechovky kaviáru musí být suché. A samozřejmě, sterilní. Uchovávám tento druh džemu v lednici. Ale to je jen proto, že přidávám trochu cukru. Na 3 kg ovoce potřebujete 3 kg cukru. Nelíbí se mi sladkých džemů, a proto je pro mě snazší vložit méně cukru a udržet takový džem v lednici.

Apple jam

Zvláště bych rád poznamenal, že hrozny v džemu se ukázaly jako velmi chutné. Mám na mysli džem s pouze hrozny. Je však třeba mít na paměti, že hrozny samotné jsou velmi sladké, a proto budou kyselé. Myslím, že velmi brzy se s vámi podělím o takový recept na džem.

Apple jam

Pivovarnictví s pomerančem

Jablečný džem s pomerančem - je to vynikající produkt, který můžete vyrobit doma. Je vařen s cukrovým sirupem a udržuje vůni a chuť použitého ovoce na maximum. V zimě zima není nic příjemnějšího, než vychutnat si jablko-oranžové mistrovské dílo s kousnutím horkého čaje. Mohou úspěšně naplnit koláče a sušenky nebo přidat k nějakému lahodnému dezertu..

Apple jam

Pro recept musíme vzít následující:

- 1 kg jablek;

-pár pomerančů;

- 1 kg cukru;

- 1. st. voda

- skořice podle vašeho vkusu (bez ní).

Jablko musí být omyto a očištěno od poškození. Vystřihněte střed a rozdělte na čtvrtiny. Zpracujeme je blanšírováním, 5 minut.

Čtvrtina citrusových plodů, aniž by se odřízla kůže, a připravená k vaření, dokud pokožka nezměkne. Nalijte do nich cukr. Takto máme hustý pomerančový sirup..

Zpracovaná jablka tam posíláme a pomalu vaříme až do konečné připravenosti. Na samém konci přidejte trochu skořice.

Apple jam

Aromatický džem utěsníme ve sklenicích a pootočíme ho a na chvíli ho vychladneme.

Můžete si také připravit lahodný jablečný džem s angreštem na zimu, recept, který najdete tady.


Podívejte se na podobné recepty

» » Apple jam: recepty na zimu