Červené zelí se švestkami na zimu

červené zelí se švestkami jsou inovace v oblasti domácích přípravků. Odděleně je červené zelí dlouho marinované a uzavřené ve formě salátů ... Ale v kombinaci se švestkami se to zdá být zvláštní a vypadá velmi efektivně jako příloha pro smažená jídla. Zelí se ukáže být kořeněné s lehce nasládlou chutí, která dokonale zapadá a doplňuje mastná jídla.

Červené zelí se švestkami na zimu

Ingredience pro recept “Nakládané červené zelí se švestkami ":


1,1 kg červeného zelí;

2,00 g švestek (nejlépe červených).

Plnění na litr vody:

  1. 80 g soli;
  2. 200 g granulovaného cukru;
  3. 200 ml octa z červeného vína;
  4. hřebíček, koření a hrášek;
  5. 5 ks. třešňové listy a křenové listy.

Zelí, jako někteří jiní chutné saláty na zimu ze zelí, skartuje. Jámy jsou vyjmuty ze švestek, vytříděny a promyty a jsou rozděleny na polovinu. Třešňové listy a křenové listy jsou doplněny vroucí vodou.

Červené zelí se švestkami na zimu

Marináda skládající se z vody, koření, soli a granulovaného cukru se vaří. Marináda se přivede do varu a vaří se asi 2-3 minuty.

Skleněné nádoby jsou sterilizovány. Spařené listy jsou položeny dole. Poté se nakrájené zelí položí a stlačí co nejpevněji tlačným nebo pěstem vrstvou 2-3 cm. Na zelí se položí poloviny švestek. Tak (ve vrstvách) se zelí se švestkami položí na vrchol sklenic. Do sklenic se nalije vroucí voda a nechají se 15 až 20 minut s přikrytými víky.

Potom se vinný ocet nalije do hotové marinády. Voda je vypouštěna z plechovek a připravená marináda je nalita. Obrobek je hermeticky srolovaný a skladován až do zimy.

Červené zelí se švestkami na zimu

Konzervování salátů ze zelí může být vyrobeno v řepné šťávě nebo ve slaném nálevu, doplněné cibulkou nebo plátky sladké papriky nebo mrkve. "Červené zelí. Recepty na přípravu na zimu»Méně rozmanité, ale neobvykle chutné a kořeněné.

chutné saláty na zimu ze zelí


Podívejte se na podobné recepty

» » Červené zelí se švestkami na zimu