Brusinkový a jablečný džem

Brusinkový džem se často používá k prevenci nachlazení, pomáhá také posilovat imunitní systém. Ale i zralé brusinky jsou příliš kyselé. Pro zmírnění chuti se do džemu přidávají jablka. Výsledkem je neobvyklá a příjemná kombinace chutí. Stačí oheň správně upravit, aby se bobule a jablka při vaření nezměnily na beztvarou hmotu. Ve vhodně připravené marmeládě zůstává každá bobule celá, namočená do nasládlého sirupu. Sirup se vyznačuje mírnou karamelizační fází.
Jablečný džem s brusinkami na zimu - recept dne.


Ingredience na výrobu jablečného a brusinkového džemu
Produkty:
- brusinky - 500 gramů,
- jablka - 5 kusů,
- citron - 1/2 kusu,
- cukr - 300 gramů,
- voda - 500 mililitrů.

Pořadí vaření:


Vyberou si zralé, těsné brusinky a šťavnatá sladká jablka
1. Vyberou zralé, těsné brusinky karmínové barvy a šťavnatá sladká jablka.
2. Brusinky se umyjí, odstraní se stonky.
3. Jablka se nakrájí na kostky a citron se nakrájí na tenké plátky. Pokud je ovoce žluté, můžete kůži nechat na jablkách. Tyto odrůdy mají jemnou pokožku. Při výrobě džemu z jablek červené nebo zelené barvy je lepší se zbavit pokožky. Je příliš tvrdý, často se při vaření vaří a vloří se samostatně v sirupu.


Všechny ingredience džemu jsou umístěny v pánvi
4. Všechny ingredience džemu se umístí do kastrolu, naplní se vodou a posypou cukrem.


přidejte cukr a vodu
5. Po varu se džem vaří dalších 25 minut na mírném ohni. Vytvoří se malá pěna, která se pečlivě odstraní. Brusinky obvykle nejsou měkké. Kousky jablek také zůstávají celé. Voda se téměř úplně vypařuje a džem je dostatečně silný. Sirup však není viskózní, ale tekutý s příjemnou vůní citronu.


Sterilizovaná nádoba se okamžitě naplní horkým džemem
6. Sterilizovaná nádoba se ihned naplní horkým džemem. Našroubujte sterilní uzávěr. Z navrhovaného počtu produktů se získá jedna půllitrová nádoba a mísa čajového džemu.
7. Uchovávejte jam v jakékoli chladné místnosti.


recept na brusinkový a jablečný džem
Džem dopadne výborně, není v něm absolutně žádná sladkost, která se objevuje v důsledku nadbytku cukru. To je úžasný dezert, bude vypadat skvěle v průhledných vysokých miskách. Džem se často nalije na nadýchané palačinky. Pokud vypustíte sirup, může se takový džem použít k plnění bohatých a listových koláčů.

Doporučujeme také vařit dýně-kalina džem.
Podívejte se na podobné recepty

» » Brusinkový a jablečný džem