Švestkový džem s kakaem

Dnes děláme švestkový džem. Kakaový recept je zajímavý a originální. Švestka v kombinaci s jemnou čokoládovou příchutí vyjde prostě úžasně. Hustá konzistence džemu umožňuje použití pro širokou škálu kulinářských výtvorů - nejjednodušší je servírování švestkové čokolády na toastu, je také ideální pro mezivrstvy koláče a nadýchané sušenky. V případě potřeby upravíme množství cukru, protože vše závisí na typu vašich švestek. Podle potřeby přidejte další koření nebo bobule.


Ingredience pro výrobu švestkového kakaového džemu
Složení:

- švestka - 1,6 kg,
- cukr - 650 g,
- kakaový prášek - 5 polévkových lžic se skluzavkou.zalijeme švestky vodou
Prvním krokem je příprava švestek, můžete si vybrat jakoukoli odrůdu, vhodné jsou malé švestky se zakysanou maďarskou chutí, vhodné jsou i velké, sladší švestky bílé a modré odrůdy. Švestky očistíme od ocasu, důkladně je umyjeme studenou vodou a osušíme. Bereme kastrol s tlustými stěnami, dosypeme doslova dvě polévkové lžíce vody, dáme všechny švestky. Posíláme pánev do sporáku, přikryjeme víkem, napařujeme švestky asi 6-7 minut.


brousit švestky

Po uplynutí uvedené doby se švestky dostatečně dusily, měkly, daly šťávu na maximum, nyní vezmeme nejmenší síto, rozemeleme švestky. Zahoďte kůži a kosti. Nalijte švestkové pyré do pánve.


přidejte část granulovaného cukru
Ihned přidejte část granulovaného cukru (550–570 g), zbývající cukr smíchejte s kakaovým práškem. Výběr kakaového prášku bereme vážně, vybíráme vysoce kvalitní a osvědčený produkt. Takže posíláme švestkové pyré a granulovaný cukr do sporáku, vaříme 15-17 minut, občas zamícháme, nenecháme hmotu hořet.


Přidejte kakao
Po uvedené době přidejte zbývající cukr, který byl smíchán s kakaovým práškem. Důkladně hněteme, trochu chutíme - pokud se vám zdá, že není dostatek cukru, přidejte další. Posíláme guláš do sporáku, dále vaříme džem dalších 12-15 minut, neopustíme kamna, míchejte džem, aby nedošlo k spálení.


připravit banky
Mycí zásobníky myjeme, sterilizujeme parou, v troubě / mikrovlnné troubě, sterilizátoru. Víčka vložíme do hrnce s vroucí vodou, počkáme tři minuty a vyjmeme.


dát do sklenic
Hotový čokoládový švestkový džem získal požadovanou konzistenci a příjemnou lehce nahnědlou barvu - nalil do sklenic. Následně po ochlazení bude jam ještě silnější.


sbalte plechovky víky
Pečetíme plechovky, přiklopíme víčka, přikryjeme „kožichem“, necháme jeden den. To je vše, nyní odstraňujeme náš džem ze švestek a kakaa pro dlouhodobé skladování, je vhodná police ve spíži nebo sklepě.


Švestkový džem s kakaem
Zkuste to uvařit čokoládový meruňkový džem. Dobrou chuť!


recept na švestkový džem s kakaem


Švestkový džem s kakaem
Podívejte se na podobné recepty

» » Švestkový džem s kakaem